Į laisvę anksčiau laiko išeiti siekia apie pusė tūkstančio nuteistųjų

Įsigaliojus naujai tvarkai, išeiti į laisvę anksčiau laiko iš 14-kos šalies įkalinimo įstaigų siekia apie pusė tūkstančio nuteistųjų.

Teisingumo ministerijos duomenimis, iki liepos 27 dienos buvo gauti 483 nuteistųjų prašymai paleisti juos į laisvę anksčiau laiko, Lygtinio paleidimo komisijos apsvarstė 250 prašymų.

Tenkinti nuspręsta 158 prašymus, netaikyti lygtinio paleidimo nuspręsta 92 nuteistiesiems, BNS pranešė Teisingumo ministerijos Informacijos valdymo ir visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.

Komisijų sprendimus dėl lygtinio paleidimo nėra galutiniai - juos turi patvirtinti teismas. Jo sprendimai taip pat dar gali būti skundžiami apygardų teismams.

Marijampolės rajono apylinkės teisme ketvirtadienį svarstyti pirmieji Marijampolės pataisos namuose veikiančios Lygtinio paleidimo komisijos sprendimus dėl nuteistųjų paleidimo anksčiau laiko.

Buvo nagrinėjami bent šeši teikimai dėl Lygtinio paleidimo komisijos sprendimų ir du nuteistųjų skundai dėl jiems nepalankių komisijos sprendimų. Kol kas nuspręsta patvirtinti sprendimus dėl penkių nuteistųjų paleidimo į laisvę anksčiau laiko.

Teismo pirmininko pavaduotojas Nerijus Brinevičius BNS sakė, kad dėl vieno nuteistojo paleidimo anksčiau laiko prieštarauja prokuroras. Teismas, gavęs komisijos sprendimą, praneša prokurorui apie patvirtinimo nagrinėjimo datą, šis gali išreikšti savo nuomonę dėl komisijos sprendimo. Ar teismas patvirtins komisijos sprendimą, kuriam prieštarauja prokuroras, kol kas nežinoma.

Pasak Teisingumo ministerijos atstovo A.Kutrevičiaus, dešimt nuteistųjų yra pateikę prašymus dėvėti elektronines apyrankes. Prašymai gauti iš Panevėžio pataisos namų, kur bausmę atlieka nuteistos moterys, ir Vilniaus pataisos namų. BNS žiniomis, dėvėti elektroninę apyrankę yra prašęs nuteistasis, kuri atlieka bausmę Sniego gatvėje, vadinamojoje pareigūnų kolonijoje, kurioje kali nusikaltę buvę pareigūnai.

Nuo liepos 1-osios įsigaliojus naujam Probacijos įstatymui, Kalėjimų departamentas už savo lėšas jau yra išsinuomojęs 100 tokių apyrankių komplektų, kurias galės nešioti lygtinai į laisvę paleisti asmenys, taip pat tie, kuriems bausmės vykdymas atidėtas.

Liepos 1-ąją Lietuvoje įsigaliojo naujas Probacijos įstatymas ir su juo susiję kiti teisės aktai. Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų  procese atsirado nauja grandis – lygtinio paleidimo komisijos.11 įkalinimo įstaigų veikia 14 Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų komisijų.

Komisijos sudarytos iš aštuonių narių ir sekretoriaus, kuris nėra komisijos narys. Atstovai komisijos nariais paskirti vienerių metų laikotarpiui. Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai negali sudaryti daugiau kaip pusės visų komisijos narių.


Šiame straipsnyje: laisvėnuteistieji

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių