Į korupcijos skandalą įklimpęs Marijampoles policijos viršininko pavaduotojas neteko posto

Pirmadienį Policijos departamente vyko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Marijampolės aps. VPK) viršininko pavaduotojo Edvardo Bukotos neeilinė atestacija. Šio pareigūno atitikimą eiti užimamas pareigas vertino Policijos departamento atestacinė komisija.

Pasibaigus  posėdžiui, komisija konstatavo, kad Marijampolės aps. VPK viršininko pavaduotojas E.Bukota netinkamas eiti užimamas pareigas, praneša Policijos departamentas.

Tokį sprendimą Policijos departamento atestacinė komisija priėmė įvertinusi Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento prie VRM atliktų tarnybinių patikrinimų išvadas, Marijampolės aps. VPK viršininko neeilinės atestacijos išvadą dėl E.Bukotos tarnybinės veiklos įvertinimo bei įvertinusi E.Bukotos galimybes organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti kriminalinės policijos veiklą Marijampolės apskrityje.

Skandalinga istorija iškilo į viešumą, kai septyni Kalvarijos policijos komisariato pareigūnai prakalbo apie įtarimus buvusiam Marijampolės apskrities policijos viršininko pavaduotojui.

E.Bukotą įtartas vagyste, piktnaudžiavimu ir trukdymu ikiteisminio tyrimo pareigūnui. Komisariato viršininką Kęstutį Kalinauską kriminalistai apkaltino tarnybinių pareigų neatlikimu, o buvusį Kauno apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą Kęstutį Betingį – piktnaudžiavimu.

Kalvarijos kriminalistai apie neleistinus aukštų Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, generalinės prokuratūros pareigūnų ryšius su kontrabanda ir vagystėmis besiverčiančiais asmenimis prabilo kovo pabaigoje.

Neturėdami kitos išeities kriminalistai kreipėsi į Generalinį prokurorą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Skunde su korupcija siejamas ir Policijos departamento Generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas.

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas priėmė nutarimą atmesti Kalvarijos pareigūnų prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas laikinojo prokuratūros vadovo nutarimą panaikino. Anot teismo, neištyrus pareiškimo, negalima iš anksto daryti išvados, kad aukšti pareigūnai nepagrįstai kaltinami vertę nutraukti ikiteisminį dėl kontrabandos ir vagysčių.

Generalinio prokuroro nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą  antradienį nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

Kalvarijos kriminalistus iš karto ėmė remti pareigūnų profesinės sąjungos. Anot jų, Kalvarijos pareigūnai pradėjo beprecedentį procesą prieš savo vadovus ir susidūrė su milžinišku spaudimu, psichologine ataka.

Marijampolės apskrities policijos vadovą K.Kalinauską birželio viduryje posėdžiavusi Policijos departamento centrinė atestacinė komisija nusprendė palikti pareigose.

 

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas priėmė nutarimą atmesti Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą, tačiau Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas laikinojo prokuratūros vadovo nutarimą panaikino. Anot teismo, neištyrus pareiškimo, negalima iš anksto daryti išvados, kad aukšti pareigūnai nepagrįstai kaltinami vertę nutraukti ikiteisminį dėl kontrabandos ir vagysčių.

 

Generalinio prokuroro nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą antradienį nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių