Į gatves išvažiuos pusiau policija

Jau nuo kitos savaitės sostinės gyventojai turėtų jaustis saugesni. Jų ramybę imasi saugoti keturi nauji angelai sargai - Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės poskyrio pareigūnai, rašo „Vilniaus diena".

Darbo netrūks

Pristatydamas naujuosius pareigūnus miesto meras Juozas Imbrasas pripažino, jog šio skyriaus veikla Vilniui bus labai naudinga ir reikšminga.

„Šiuo metu Vilniuje trūksta maždaug trijų šimtų policininkų, nėra pakankamai pajėgų. Todėl pagaliau savivaldybė įsteigė Viešosios tvarkos skyriaus kontrolės dalinį, kuris prižiūrės ir užtikrins tvarką sostinėje. Ši tarnyba bus tarsi pagalbinis skyrius policijai, jis stengsis sumažinti netvarką ir administracinių pažeidimų skaičių sostinėje", - naujosios tarnybos funkcijas vardijo meras.

J.Imbrasas tikino, jog vilniečiai ir jis pats viliasi, kad naujasis poskyris dirbs efektyviai ir atsakingai, padės miestiečiams užtikrinti tvarką Vilniuje. Meras sakė, jog pareigūnai ne tik tramdys pažeidėjus, teiks įspėjimo raštus, bet ir padės Vaikų teisių apsaugos tarnybai, užtikrins miesto švarą.

„Labai džiugu, kad ir miesto policijos vadovybė palaiko šią idėją. Tikiuosi glaudaus šių dviejų tarnybų bendradarbiavimo ir veiksmų koordinavimo, kad sostinėje visiems būtų geriau ir saugiau", - savo požiūrį išreiškė J.Imbrasas.

Darbais pasidalys

Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Sigitas Mecelica tikino, jog su naujuoju poskyriu darbais pasidalys. Tačiau jei reikiamu momentu Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės poskyrio pareigūnai bus užimti, į tam tikrus pažeidimus, kaip ir dabar, reaguos policijos patruliai.

„Kontrolės poskyris, manau, teiks reikiamą pagalbą ir bėgant laikui, tikiuosi, ji tik didės. Visada su jais stengsimės palaikyti ryšį, kad galėtume kuo efektyviau dirbti", - teigė policijos viršininkas.

Kontrolės poskyrio pareigūnai nesinešios jokių saugos priemonių ar ginklo. S.Mecelicos tikinimu, esant rimtesniam incidentui į įvykio vietą atskubės policijos ekipažas. Viršininko manymu, tokia tarnyba bus labai naudinga Vilniui.

Darbas dviem pamainomis

Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės poskyrio vedėjas Marius Švaikauskas paaiškino, jog į gatves bus išleisti keturi tarnybiniai automobiliai, kiekviename - po du pareigūnus. Naujieji miesto sargai dirbs dviem pamainomis nuo šešių ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais - nuo aštuonių ryto iki antros valandos nakties.

„Darbo laikas bus planuojamas atsižvelgiant į problemų Vilniaus mieste sprendimo poreikį. O grafikai keičiami pagal gautus skundus. Prižiūrėsime, kaip bus laikomasi tvarkos ir švaros, gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių, surinksime ir perduosime kitoms tarnyboms informaciją apie mieste kylančias bėdas", - apie veiklos pobūdį kalbėjo M.Švaikauskas.

Pasak jo, kiekvienas darbo automobilis bus aprūpintas nešiojamuoju kompiuteriu su internetu, kad nuvykus į įvykio vietą būtų galima iš karto patikrinti reikiamus duomenis. Dispečeris matys, kurioje miesto vietoje yra tarnybinis automobilis.

„Kontrolės poskyris turės ir atskirą trumpąjį telefono numerį 1648, jis ims veikti po mėnesio. Paskambinę vilniečiai galės pranešti apie viešosios tvarkos pažeidimus", - naujojo poskyrio pranašumus vardijo vedėjas.

Poskyris bus plečiamas

Naujajai tarnybai įsteigti savivaldybė skyrė 1,5 mln. litų. Meras J.Imbrasas žadėjo, kad kitais metais, apsvarsčius biudžetą, šio dalinio plėtrai bus skirta dar daugiau pinigų.

Mero teigimu, šiuo metu dar vyksta pareigūnų paieška ir paskutiniai darbuotojų mokymai.

Kontrolės poskyrio vedėjas tikino, jog čia dirbsiantys žmonės puikiai išmano savo darbą ir turi nemenkos patirties.

„Visi keturi darbuotojai yra susipažinę su viešojo administravimo taisyklėmis, dirbę policijoje ar Viešosios tvarkos skyriuje. Žinoma, iki rugsėjo personalas dar pagausės", - užtikrintai kalbėjo M.Švaikauskas.

Kamilė Šulcaitė, „Vilniaus diena".NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių