H.Daktaro teismas į laisvę nepaleido

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė už sunkius nusikaltimus teisiamo Henriko Daktaro gynėjo skundą dėl kardomojo suėmimo pratęsimo. Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pats suimtasis teismo posėdyje nedalyvavo. H.Daktaro gynėjas Kristupas Ašmys teismą bandė įtikinti, kad jo ginamasis į posėdį nepristatytas dėl ketvirtadienio rytą kalėjime kilusio gaisro. Advokatas prašė atidėti posėdį savaitei, kad jame galėtų dalyvauti jo ginamasis. H.Daktaras tokį  norą teismui buvo pareiškęs.

Tačiau teismas rėmėsi iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus kalėjimo gautu pranešimu, kad suimtasis į posėdį nepristatytas, nes iš kalėjimo bus pervežamas į policijos areštinę Klaipėdoje. Uostamiestyje vyksta H.Daktaro ir jo bendrų baudžiamosios bylos, kurioje H.Daktaras ir suimtas, nagrinėjimas. Artimiausias posėdis vyks pirmadienį.

Apeliacinis teismas Vilniuje H.Daktaro gynėjo skundą išnagrinėjo suimtajam nedalyvaujant.

K.Ašmys, prašydamas panaikinti suėmimą savo klientui teigė, kad daryti išvadas dėl H.Daktaro bylos anksti, ne visi asmenys dar apklausti.

Tuo metu Generalinės prokuratūros prokuroras Zdislavas Tuliševskis teigė, kad advokato skundas nepagrįstas, prašė jo netenkinti ir palikti galioti Klaipėdos apygardos teismo nutartį.

„Pagrindai ir sąlygos suėmimui yra išlikę, jis pagrįstai laikomas suimtas, kitomis švelnesnėmis priemonėmis negalima užtikrinti bylos nagrinėjimo ir galimo nuosprendžio užtikrinimo“, - sakė prokuroras.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad Klaipėdos apygardos teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta, pratęsdamas kardomosios priemonės - suėmimo terminą kaltinamajam įstatymų reikalavimų nepažeidė.

Apeliacinis teismas mano, jog šioje baudžiamosios bylos medžiagoje yra pakankamai duomenų, pagrįstai leidžiančių manyti, kad kaltinamasis H.Daktaras padarė jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas. Tai patvirtina duomenų visuma bei kaltinamajame akte nurodomi duomenys.

Apeliacinis teismas pritarė Klaipėdos apygardos teismo išvadai, kad švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis nebus galima pasiekti įstatyme numatytų tikslų - užtikrinti H.Daktaro dalyvavimo nagrinėjant bylą teisme ir įvykdant nuosprendį.

„Už nusikaltimus, dėl kurių padarymo H.Daktarui pateikti kaltinimai, įstatymas numato griežtą laisvės atėmimo bausmę, todėl sąlygos pratęsti suėmimo terminą nėra išnykusios“, - nusprendė teismas.

Pernai gegužę Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti Kauno nusikaltėlių autoritetu vadinamo H.Daktaro ir jo bendrų baudžiamąją bylą. H.Daktarui inkriminuojami nužudymai, nusikalstamo susivienijimo organizavimas, turto prievartavimai, plėšimai ir kiti nusikaltimai. Jis teisme kaltas neprisipažino.

Prieš teismą iš viso stojo 16 asmenų, jie teisiami dėl šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamąja medžiaga ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veiklos, šešių žmonių nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis, kėsinimosi nužudyti tris asmenis iš savanaudiškų paskatų, plėšimų, neteisėto laisvės atėmimo, turto prievartavimų, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis.

Kaltinamiesiems inkriminuoti sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, padaryti 1993-2000 metais. Teismui perduotoje byloje yra daugiau kaip 20 nusikalstamos veikos epizodų, dėl jų apklausta per 160 asmenų. Baudžiamąją bylą sudaro 73 tomai dokumentų.

H.Daktaro byla dėl didelio Vilniaus teisėjų darbo krūvio ir procesinių apribojimų perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Anksčiau kaunietis teistas penkis kartus, daug metų praleido įkalinimo įstaigose. Už dabar inkriminuotus nusikaltimus H.Daktarui gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Bylos nagrinėjimas Klaipėdoje yra stipriai pasistūmėjęs į priekį, apklausta daug liudytojų ir nukentėjusiųjų.

Viena garsiausių Lietuvos nusikalstamų grupuočių Kauno „daktarai“ susikūrė 1993 metais.


Šiame straipsnyje: Henrikas DaktarasDaktarų byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Bokalas

Bokalas portretas
Isleiskit, nes gausit bokala. Bokalas - Henriko Daktaro smugis i virsugalvi, po kurio nelaimingasis lieka be samones. Jis tai su pasigardziavimu aprase savo memuaruose "Islikti zmogumi".

Kavenskas

Kavenskas portretas
iki gyvos galvos

v

v portretas
Gaila Henytes..Tegu leidzia greiciau zmogui laisve pajusti ir pabut su mylima seimyna. gaila vaiku ir gerb.Ramutes. Aisku teismas bus Henriko naudai. Tikimes. Kaunas taptu tikru Kaunu su Daktaru.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių