Ginklų kontrabanda kaltinamą airį siūlo įkalinti 16 metų (papildyta 15:00)

Prokuroras penktadienį pasiūlė skirti 16 metų laisvės atėmimo bausmę Vilniuje teisiamam Airijos piliečiui, kuris kaltinamas pasikėsinimu tiekti ginklus sukarintai grupuotei, priskiriamai prie teroristinių organizacijų.

Anot prokurorų, 2008 metais Vilniuje sulaikytas 38 metų Michaelas Campbellas (Maiklas Kembelas) ketino Lietuvoje įsigyti plastikinių sprogmenų, automatų, snaiperių šautuvų bei pistoletų, kurie būtų skirti "Real IRA" - Tikrajai Airijos respublikonų armijai. Tai yra sukarinta grupuotė, siekianti Vieningos Airijos valstybės, į kurią įeitų ir Jungtinei Karalystei priklausanti Šiaurės Airija.

"M.Campbellas ketino įgyti ginkluotę ir ją įgijo būtent "Real IRA" grupės tikslais", - teismo posėdyje sakė Vilniaus apygardos prokuroras Gedgaudas Norkūnas.

Pasak prokuroro, ginklus ketinta panaudoti prieš britų karius ir šarvuotus vyriausybės automobilius.

"Tarp kaltinamojo ir kitų asmenų vyko pokalbiai apie sprogmenų panaudojimą kitų valstybių teritorijose", -vėliau po posėdžio žurnalistams sakė G.Norkūnas.

Prokuroras teisme sakė, kad M.Campbellas su ginkluote susipažino 2007 metais Rokų poligone ir 2008-ųjų sausį garaže Vilniuje, kur ir buvo sulaikytas.

Kaltintojas citavo įslaptintus liudytojus, kurie sakė, kad airis domėjosi, kiek reikėtų sprogmenų susprogdinti vyriausybinį automobilį ir aiškino, kad ginklus ketina panaudoti prieš žmones.

"Liudytojas Nr. 1 patvirtino, kad Campbellas klausė, kiek reikia sprogstamosios medžiagos susprogdinti neperšaunamą vyriausybinį automobilį, aiškino, kad ketino naudoti sprogstamuosius užtaisus prieš žmones", - teisme sakė G.Norkunas.

Anot prokuroro, vienas iš svarbiausių liudytojų – britų agentas Michaelas Robertas Jardine (Maiklas Robertas Žardinas) – sakė, kad RIRA ginkluotės įsigijimui skyrė 100 tūkst. eurų.

Pasak kaltintojo, M.Campbellas už ginklų nugabenimą į Airiją Lietuvos piliečiui sumokėjo 5 tūkst. eurų.

6 tūkst. eurų buvo sumokėti už snaiperinį šautuvą, granatsvaidžius bei kitas sprogstamąsias medžiagas, po teismo posėdžio žurnalistams sakė prokuroras.

Siūlydamas bausmę dėl rengimosi daryti kontrabandą, disponavimo šaunamaisiais ginklais, pasikėsinimo teikti paramą teroristų grupei, prokuroras kaip sunkinančią aplinkybę nurodė tai, kad airis veikė organizuotoje nusikalstamoje grupėje. Į bausmės laiką siūloma įskaičiuoti suėmimo laiką.

"Bausmės pasiūlytos atsižvelgiant į nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltinamojo asmenybę ir kitas svarbias aplinkybes. Bausmės pasiūlytos už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu didelės sprogstamosios galios šaunamuoju ginklu, sprogstamosiomis medžiagomis, taip pat už rengimą daryti šios ginkluotės kontrabandą, o taip pat už materialinę ir kitokią paramą teroristinei grupei", - žurnalistams sakė G.Norkūnas.

Pats M.Campbellas savo kaltę neigia, sako buvęs išprovokuotas ir teigia neturįs jokių ryšių su "Real IRA".

"Žinoma", - sakė jis penktadienį vedamas iš teismo salės, paklaustas, ar vis dar neigia kaltinimus.

"Jo pozicija yra, kad nusikalstamos veikos, kuriomis jis kaltinamas, išprovokuotos saugumo tarnybų", - žurnalistams po teismo posėdžio sakė kaltinamojo advokatė Ingrida Botyrienė.

Gynyba paskutinį žodį tars kitame posėdyje, kuris įvyks tik rugsėjo 16 dieną. Nuosprendis turbūt bus skelbiamas ne anksčiau kaip spalį.NAUJAUSI KOMENTARAI

a

a portretas
laisvė airijos tautos didvyriui

rj

rj portretas
kodel nesiuloma visus pedofilus ir ju uztarejus ikalint

kr

kr portretas
tik ne lietuvos sudmenciam tirti tokes bilas, o prie ko ce pedofilai daune
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių