Ginčą dėl D.Kedžio dukters nagrinės Kėdainių apylinkės teismas

Ginčą dėl kauniečio Drąsiaus Kedžio dukters lankymo sąlygų nagrinės Kėdainių apylinkės teismas, penktadienį pranešė Lietuvos apeliacinis teismas (AT).

"Atsižvelgiant į tai, kad Kauno miesto apylinkės teismo procesinės ir administracinės veiklos priežiūros kontrolę atlieka Kauno apygardos teismas, kuriame dirba mergaitės globėja, yra pagrindas abejoti, ar šie teismai galėtų objektyviai ir nešališkai išnagrinėti šią bylą", - rašoma AT šeštadienį išplatintame pranešime.

Teismas nusprendė bylą perduoti nagrinėti Panevėžio apygardos teismo teritorijoje esančiam artimiausiam, Kėdainių rajono, apylinkės teismui. Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

AT taip pat atsižvelgė į vasario pradžioje Kauno miesto apylinkės teismo posėdyje mergaitės motinos L.Stankūnaitės advokatės pareikštą nušalinimą visiems apygardoje esantiems teismams.

Pasak teismo pranešimo, atsižvelgta į tai, kad šioje byloje apeliacine tvarka sprendžiant kilusius procesinius klausimus, jų nagrinėjimas jau du kartus buvo perduotas iš Kauno apygardos teismo Vilniaus apygardos teismui dėl egzistavusio absoliutaus nušalinimo pagrindo.

"Todėl, atsižvelgiant į galimą byloje priimtų nutarčių ir sprendimų apskundimą ir neišvengiamą bylos perdavimą nagrinėti apeliacine tvarka kitam teismui, siekiant ateityje ekonomiško ir operatyvaus bylos nagrinėjimo, Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad yra pagrindas Kauno apygardos teismo veiklos teritorijoje esančius apylinkės teismų teisėjus nušalinti nuo civilinės bylos nagrinėjimo", - rašoma AT išplatintame pranešime.

Vasario pradžioje Kauno miesto apylinkės teismo posėdyje nagrinėjant ginčą dėl kauniečio Drąsiaus Kedžio dukters lankymo sąlygų, nušalinimą visiems apygardoje esantiems teismams pareiškė mergaitės motinos L.Stankūnaitės advokatė. Todėl spręsti byloje pareikštus nušalinimo prašymus buvo pavesta AT.

Kauno miesto apylinkės teismo posėdyje mergaitės globėja N. Venckienė taip pat buvo pareiškusi nušalinimą Kauno miesto apylinkės teismo teisėjai Irenai Poderienei, kadangi yra nagrinėjusi bylą, kurioje dalyvavo tada dar teismo antstole dirbusi I. Poderienė.

Posėdžio metu turėjo būti nagrinėjamas buvusios D.Kedžio sutuoktinės prašymas panaikinti jai laikinąsias apsaugos priemones ir leisti matytis su dukra ne du kartus per savaitę po dvi valandas, o, kaip numatyta 2008-aisiais sudarytoje taikos sutartyje, kas antrą mėnesio savaitgalį nuo ketvirtadienio 19 val. iki sekmadienio 19 val.

Posėdyje taip pat turėjo būti nagrinėtas N.Venckienės prašymas, kad ne jai reikėtų pristatyti mergaitę į susitikimo su motina vietas, o kad tai galėtų daryti pareigūnai.

Įtarimai dėl D.Kedžio dukros tvirkinimo yra pareikšti Andriui Ūsui. D.Kedys jo mažametės dukters tvirkinimu taip pat kaltino Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių ir trečią nenustatytą asmenį, vardu Aidas. Anot D.Kedžio, neva mergaitės motina, buvusi jo sugyventinė L.Stankūnaitė, ir jos sesuo Violeta Naruševičienė pedofilams pardavinėjo ir jo dukterį, ir šios pusseserę.

Praėjusių metų spalio 5 dieną Kaune nušautas teisėjas J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė. Įtarimai dėl šių žmogžudysčių pateikti D.Kedžiui. Paskelbta tarptautinė jo paieška.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių