ERGO: vagišiai sukelia vis didesnių nuostolių

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ duomenimis, per šių metų pirmą ketvirtį beveik dvigubai išaugo vagišių sukeliama žala. Draudikai pastebi, kad ilgapirščiai vagia viską, kas papuola po ranka, ir įspėja apie pavojus, prasidėjus atostogų sezonui.

Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Turto draudimo departamento direktorius Tomas Nenartavičius teigia, kad šių metų pirmą ketvirtį vidutinė žala, kurią sukėlė ilgapirščiai, siekė net 8,3 tūkst. litų – 76 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. „Nors nuo vagišių kentėjo tiek įmonės, tiek gyventojai, pastariesiems sukeltų nuostolių mastas buvo ženkliai didesnis: išmokų suma siekė daugiau nei 204 tūkst. litų, o tai yra net 2,3 karto daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu“, – atkreipia dėmesį T. Nenartavičius.

Draudimo ekspertas pasakoja, kad ilgapirščių taikinyje – viskas, kas pakliūva po ranka ir kiek mažiau apsaugota. „Labiausiai vagiamų daiktų sąraše išlieka juvelyriniai dirbiniai, kompiuterinė technika, mobilieji telefonai, dviračiai, drabužiai ir t.t. Tačiau pastaruoju metu pasitaiko vagysčių, kurių metu dingsta anksčiau vagių nemasinę daiktai. Pavyzdžiui, iš kiemų pradėti vogti augalai“, – dėsto T. Nenartavičius. Per dvi paras Vilniaus m. sodininkų bendrijoje „Šeškinė“ įvykdyta keliolika brangių dekoratyvinių augalų vagysčių. Gyventojų patirti nuostoliai siekia tūkstančius litų. Vagišiai veikia labai įžūliai – augalai iškasami iš aptvertų kiemų, plėšiami sandėliukai ir garažai, o vagiama beveik viskas – dviračiai, sodų ir daržų priežiūros technika bei priemonės, laisvalaikio reikmenys. Vagišiai dar nesučiupti, todėl vagystės gali kartotis.

Vagys gyventojus ir įmones dažniausiai aplanko paryčiais, apie 4-5 val. Jie iki grobio eina tiesiausiu keliu: išlaužia duris, langus, apsaugines žaliuzes, išmuša skyles sienose. Iš lauko pusės atidaryti plastikinius langus bei duris vagims nėra sunki užduotis.

T. Nenartavičius atkreipia dėmesį, kad prasidedant atostogų metui gyventojai turėtų labiau susirūpinti turto saugumu. Išvykstant ilgesniam laikui rekomenduojama įspėti kaimynus, kad jie susisiektų, jeigu pastebėtų kažką įtartino. Taip pat rekomenduojama patikrinti, ar signalizacija tinkamai veikia, ar nėra išsikrovusios jos baterijos. Neretai pasitaiko, kad grįžę po atostogų gyventojai randa ne tik apvogtus, bet ir plaukiančius butus. Siekiant išvengti užpylimo atostogų metu, reikėtų užsukti įvadinius vandens tiekimo ventilius. O jeigu to padaryti nėra galimybės, derėtų paprašyti, kad kas nors kartas nuo karto užeitų ir pažiūrėtų, ar viskas namuose gerai.

Draudikai rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar turto draudimo sutartyse yra numatyta turto apsauga už vietos ribų. Tokia apsauga užtikrintų, kad turtas būtų saugus ne tik konkrečiu adresu, bet ir jį pasiėmus kartu. Tai reiškia, kad draudimas atlygintų žalą, jeigu, pavyzdžiui, būtų pavogtas prie parduotuvės prirakintas dviratis, kompiuteris iš automobilio, jeigu gatvėje iš rankų būtų išplėšta rankinė ir t.t.

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ per pirmą šių metų ketvirtį sudarė 23 tūkst. turto draudimo sutarčių – penktadaliu daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Iš viso bendrovė per pirmus tris mėnesius turto draudimo klientams išmokėjo 4,1 mln. litų – beveik 94 mln. daugiau nei pernai.


Šiame straipsnyje: vagys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių