Ekspertai nustatė: rasti palaikai - D.Kedžio, jo mirtis - nesmurtinė? (papildyta)

Trečiadienio vakarą gautos pirminės ekspertų išvados dėl šeštadienį rastų vyro palaikų tapatybės nustatymo ir jo mirties priežasties.

Trečiadienio vakarą gautos pirminės ekspertų išvados dėl šeštadienį rastų vyro palaikų tapatybės nustatymo ir jo mirties priežasties. Naujienų portalo delfi.lt teigimu, D.Kedžio mirtis nėra smurtinė.

Vis dėlto laikinai generalinio prokuoro pareigas einantis Raimondas Petrauskas teigia, kad jis iki šiol nėra gavęs ekspertizių išvadų ir negalintis nei patvirtinti, nei paneigti, kad rastas kūnas tikrai D.Kedžio.

Tuo labiau, kaio teigė prokuroras, jis negali pasakyti, kokia buvo prie Kauno marių rasto vyro mirties priežastis.

Jis tai tvirtino tiek tiesioginėje BTV televizijos laidoje „Sankirtos“, tiek, vėliau, mūsų portalui.

„Tikslios ekspertų išvados turėtų būti ketvirtadienio vakarą“, - sakė laikinasis generalinės prokuratūros vadovas. Aš, kaip žmogus manau, kad tai D.Kedžio kūnas, bet dėl šventos ramybės, kol negautos ekspertų išvados negaliu to tvirtinti“, - kalbėjo prokuroras.

Jo teigimu, šią teismo medicinos ekspertizę atlieka penki geriausi Lietuvos ekspertai, jam naudojama pati moderniausia technika, todėl dėl būsimų ekspertizės išvadų neturėtų būti abejojama.

„Nematau pagrindo, kodėl reikėtų netikėti mūsų ekspertais. Mestos pačios geriausios pajėgos, žmonės dirba neskaičiuodami valandų. Kad penki ekspertai tirtų žmogaus kūną, Lietuvoje tikrai ne dažnai būna“, - sakė R.Petrauskas.

Jo teigimu, kiekvienas ekspertų žingsnis ir veiksmas yra filmuojami, todėl šių specialistų išvadomis abejoti nereikėtų. „Jei kils abejonių, manau, yra surinkta pakankamai įrodymų, į kuriuos atsakymus galėtų duoti ir tarptautiniai ekspertai“, - teigia laikinasis prokuratūros vadovas.

Pasak R.Petrausko, jau atlikta vyro tomografinė apžiūra, DNR tyrimas, daktiloskopinė ekspertizė, taip pat histologinis ir cheminiai tyrimai. DNR ir daktiposkopinės eksperizės išvadų galima tikėtis ketvirtadienį vakare, o likusių - penktadienį.

Kaip jau rašėme, D.Kedžio artimieji netiki ta versija, kad D.Kedys mirė atsitiktinai - sušalo arba perdozavo narkotikų. Jų nuomone, byloje yra per daug sutapimų, kad tai būtų tiesa.

Iš ataugusių dažytų D.Kedžio plaukų, jie sprendžia, kad paskutinį kartą vyras plaukus dažė daugmaž prieš pusantro mėnesio. Tokiu pat laiku D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė sulaukė ir keisto dvigubos žmogžudystės bylą tiriančio Kauno apygardos prokuratūros prokuroro Egidijaus Palaimos skambučio.

Prokuroras išgirdęs, kad D.Kedį ruošiasi ginti Aidas Venckus, patarė šeimai kuo greičiau susirasti kitą gynėją, Daugmaž tokiu pačiu laiku įsidrasino ir D.Kedžio pedofilija bei suteriavimu įtarti asmenys - Andrius Ūsas ir buvusi vyro sugyventinė Laimutė Stankūnaitė.

Vienas atsisakė valstybės jam skirtos apsaugos ir ėmė viešai grasinti visai D.Kedžių giminei, kita - pamiršusi, kad pati savo noru sutiko, kad jos dukra gyventų su tėvu, pradėjo garsiai kaltinti, kad šis esąs beviltiškas narkomanas, kuriam daugiau niekas neegzistuoja, o jai mesti ir kitiems pedofilijos skandalo herojams mesti kaltinimai esą ne kas kitas, kaip narkomano fantazijos vaisius.

Tyrimą dėl rasto kūno nustatymo perėmė Generalinė prokuratūra. Anor R.Petrausko, tai padaryta tam, kad išvengti bereikalingų spekuliacijų, manipuliavimo faktais ir išlaikyti visuomenės pasitikėjimą teisėsauga.

LRT vaizdo medžiaga:


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių