Dvigubą žmogžudystę Kaune D.Kedys įvykdė vienas (papildyta)

Generalinė prokuratūra pristatė duomenis, kurie rodo, jog dvigubą žmogžudystę Kaune įvykdė Drąsius Kedys.

"Nusikaltimą įvykdė vienas asmuo. Nenustatyta kitų asmenų", - žurnalistams antradienį sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka.

Aukų turėjo būti daugiau

Pasak A.Kliunkos, pernai liepos pabaigoje D.Kedys įsigijo lengvąjį automobilį "VW Golf", tačiau į pirmosios žmogžudystės vietą Sladkevičiaus gatvėje, kur buvo nušautas iš kiemo išvažinėjantis Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius, jis atvyko baltos spalvos "VW Transporter" autobusiuku.

"VW Golf" žmogžudystės dieną buvo paliktas prie antrąja auka tapusios Violetos Naruševičienės namų. Nužovęs J.Furmanavičių, A.Kliunkos teigimu, D.Kedys nuvyko prie V.Naruševičienės namų, nušovė ją, ir persėdęs į "golfą" kažkur važiavo, tačiau Panemunėje pateko į autoįvykį, todėl grįžo atgal į Piliuonos gatvę ir persėdo į "VW Transporter" autobusiuką. Jis vakare buvo rastas prie vienintelio įtariamojo pedofilijos byloje Andriaus Ūso namų.
"Aukų turėjo būti ir daugiau, tačiau ačiū Dievui jų nebuvo", - spaudos konferencijoje sakė laikinai generalinei prokuratūrai vadovaujantis Raimondas Petrauskas.

Paklaustas kas D.Kedžiui sutrukdė nužudyti ir kitas dvi aukas - A.Ūsą ir savo buvusią sugyventinę, kurią jis įtarė pardavinėjant dukrą pedofilams, A.Kliunka aiškaus atsakymo neturėjo. "Dar atliekamas tyrimas. Gal tai, kad pateko į autoįvykį ir nerado A.Ūso", - sakė prokuroras.

Viską darė vienas

A.Kliunkos teigimu,  rimtai ruoštis žmogžudystėms D.Kedys pradėjo rugsėjo mėnesį. Rugsėjo 8 d. vienoje Kauno įmonių jis užsisakė lipdukus su užrašu "Kauno keliai". Už juos sumokėjo 65 litus, pats jų esą ir atvyko pasiimti rugsėjo 15 dieną. "Tuo metu "VW Transporter" autobusiuko jis dar neturėjo", - aiškino prokuroras.

Rugsėjo 21 d. apie 17.20 val. vienoje ginklų parduotuvėje, tyrimo duomenimis, D.Kedys nusipirko 50 vienetų "Browning" šovinių, kuriais ir buvo nušauti J.Furmanavičius bei V.Naruševičienė. Nužudant juos panaudotas ginklas "IŽ Baikal", kuris rastas prie D.Kedžio kūno šių metų balandžio 17 d.

Anot A.Kliunkos, pirkdamas šovinius D.Kedys pateikė savo leidimą ginklui turėti. "Savigynai jis buvo įsigijęs pistoletą "Beretta", šie šoviniai jai netiko, bet tiko kitam ginklui", - pasakojo prokuroras.

Tyrimo metu nustatyta, kad rugsėjo 27 d. apie 11 val. Kazlų Rūdoje D.Kedys už 2300 litų įsigijo baltos spalvos "VW Transporter" autobusiuką. Kaip tyrėjams pasakojo jo buvęs savininkas, pirkėjui buvo svarbiausia, kad šis važiuotų ir jis jį nusipirko net nesiderėjęs.

Spalio 3 d. apie 15 val. D.Kedys šiuo autobusiuku atvažiavo pas kaimyną gyvenantį toje pačioje Kluonio gatvėje kaip ir pats, ir paaiškinęs, kad automobilis iš Klaipėdos paprašė jį pasaugoti garaže. "VW Transporter" D.Kedys iš kaimyno esą pasiėmė kitos dienos vakarą, apie 23 val.

Laiškus rašė sesuo

Teigiama, kad žmogžudystės dieną, spalio 5-ąją, D.Kedys iš namų išėjo apie 6.30 - 7.00 val., o tuo metu jo sesuo teisėja Neringa Venckienė rašė laiškus įvairių institucijų atstovams, kuriuose buvo prašoma nušalinti Generalinį prokurorą Algimantą Valantiną ir iškelti jam bei dar keliems su byla susijusiems prokurorams bylas. "Ekspertizė nustatė, kad šiuos laiškus N.Venckienė sukūrė ant anksčiau D.Kedžio pasirašytų lapų", - dėstė A.Kliunka.

Šiuos laiškus, iš viso aštuonis, N.Venckienė 8.05 val. išsiuntė iš Garliavos pašto. Portalo paklaustas, ar toks laiškų kūrimas neįrodo, kad D.Kedžio sesuo galėjo iš anksto žinoti kam ruošiasi jos brolis ir ar jai nebus pateikti įtarimai, A.Kliunka atsakė, jog tai ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurios jis nenorėtų aptarinėti.

Ką D.Kedys veikė teisėjo automobilyje?

Toliau, anot tyrėjų, Išvykęs iš namų, D.Kedys nuvažiavo į Sladkevičiaus gatvę, užtvėrė kelią iš namų išvažinėjančiam J.Furmanavičiui ir, kai šis išlipo iš automobilio, nušovė. "Jis buvo vienas. Iš pradžių mes sakėme, kad dviese, tačiau atidžiau peržiūrėjome vaizdo kamerų įrašus ir įsitikinome, kad klydome. Mus suklaidino ant sėdynės užmauta ryški liemenė", - aiškino prokuroras.

Pasak jo, nužudęs teisėją D.Kedys įlipo į jo automobilį, ten palikdamas savo pėdsakus, o po to persėdo į savąjį ir išvažiavo. "J.Furmanavičius išlipo pro keleivio dureles, D.Kedys įlipo pro vairuotojo. Tam, kad patraukti automobilį", - portalo paklaustas, kodėl žmogų nužudęs asmuo, nepuola bėgti iš įvykio vietos, o sėda į aukos automobilį, nerišliai aiškino A.Kliunka.
Vėliau prokuroras prisipažino, kad J.Furmanavičiaus nužudymo vietoje vaizdo kameros neužfiksavo D.Kedžio veido. "Asmuo neatpažįstamas, jis matosi tik iš nugaros", - sakė jis.

Grįžo į žmogžudystės vietą

Toliau, A.Kliunkos teigimu, 8 - 9 val. baltas mikroautobusas pastebėtas važiuojant nuo Rokų. Liudytojų teigimu, vairuotojas labai skubėjo, važiavo viršidamas greitį, su įjungtu geltonu švyturėliu.

Apie 11.30 val. liudytojas netoli Piliuonos gatvės 46 A numeriu pažymėto namo, kuriame gyvena V.Naruševičienė, teigia matęs stovintį baltą "VW Transporter" autobusiuką.

12 val. namo grįžusi V.Naruševičienės dukra randa motiną nužudytą, beveik tokiu pačiu laiku Panemunėje D.Kedys patenka į avariją - jo vairuojamas "VW Golf" susiduria su sunkvežimiu. Vairuotojo teigimu, iš automobilio išlipo aukštas, maždaug 180 cm ūgio vyras su dideliu krepšiu. "Vairuotojas atpažino, kad tai D.Kedys, nors tas gūžėsi, bandė slėpti veidą, paklaustas ar viskas gerai, vairuotojui aiškino, kad slidu", - pasakojo A.Kliunka.

Palikęs savo automobilį viduryje gatvės, anot prokurorų, Vaidotų gatvėje vyras įsėda į maršrutinį taksi važiuojantį į Vaišvydavos pusę. Netoli V.Naruševičienės namų jis dar paprašo vairuotojo, kad šis jį pavežų arčiau miško ir ten išlipa. Grįžęs prie nužudytos L.Stankūnaitės sesers namo, jis sėda į "VW Transporter" ir išvažiuoja. Apie 18 val. autobusiukas randamas paliktas Noreikiškėse, netoli A.Ūso namo.

Kad "VW Transporter" buvo paliktas prie V.Naruševičienės namų, A.Kliunkos teigimu, įrodo ne tik liudytojo parodymai, bet ir tai, kad 12.50 val., žmogžudystės vietoje dirbant ekspertams, kinologų šuo pareigūną nuveda iki tos vietos, kur automobilis buvo paliktas.

"Spalio 5 d. D.Kedys buvo užsisakęs kambary viename Kauno viešbučių, jame paliko savo mobilųjį telefoną, bet pats po žmogžudysčių ten nepasirodė", - kalbėjo prokuroras.
Kur jis dingo, atsakymo kol kas nėra. "Ten kur jis buvo, jo jau nėra", - į portalo klausimą ar žinoma, kur beveik septynis mėnesius slapstėsi vyras, atsakė A.Kliunka.

Į klausimus liko neatsakyta

Pasak A.Kliunkos tyrimas dar nebaigtas, o L.Stankūnaitės sveikatai ir gyvybei vis dar gresia pavojus. Tiesa, aiškiai atsakyti, kas jai gali grasinti, kai pagrindinis įtariamasis nebegyvas, prokuroras taip pat nesugebėjo.

Baigdamas bylos faktų dėstymą A.Kliunka perskaitė, anot jo, sąmojingos pilietės iš Joniškio laišką, kuriame smerkiamas D.Kedys ir jo dukrą prie namų saugantys protestuotojai. "Tai nieko neturi su politikavimu", - paklaustas, kam šį laišką skaitė, atsakė prokuroras. "Šios spaudos surengimas su tuo neturi nieko bendro", - į kitą klausimą, ar spaudos konferencijos datai neturėjo įtakos tai, kad antradienį Seime Generalinė prokuratūra pristato savo veiklos ataskaitą, paneigė R.Petrauskas.

Žurnalistams pradėjus klausinėti prokurorams nepalankiomis temomis, spaudos konferencija buvo baigta. "Labai jau jūs greiti", - replikavo vienas žiniasklaidos atstovų. "Kad jūs neturite klausimų", - atsakė naujoji prokuratūros atstovė spaudai Jurgita Barzdžiuvienė.
Teisingumo institutas pasmerkė prokurorus

Teisingumo institutas, vertindamas viešai skelbiamą kategoriško pobūdžio informaciją apie D.Kedžio kaltę nužudant J.Furmanavičių bei V.Naruševičienę, pabrėžė, kad tokie teisėsaugos institucijų veiksmai kertasi su Konstitucijoje apibrėžtu nekaltumo prezumpcijos principu ir diskredituoja Lietuvos teisėsaugos sistemą.

Teisingumo instituto direktorius Valdemaras Stancikas nurodo, kad Konstitucijos 31 straipsnyje parašyta, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

"Apmaudu, kad šią nuostatą akivaizdžiai pamiršo tiek Generalinės prokuratūros, tiek kitų teisėsaugos institucijų atstovai, be teismo viešai ir kategoriškai nurodantys nužudymų vykdytojus. Toks teisėsaugininkų elgesys tik didina ir taip maksimalią ribą šioje istorijoje pasiekusią teisinio nihilizmo koncentraciją bei įtampą visuomenėje. Teismas jau niekada negalės nustatyti D.Kedžio kaltės, nes jis miręs, o alternatyvų teismui šiai funkcijai atlikti teisinėje valstybėje ieškoti nedera.“ – teigia V.Stančikas.

Viešai išplatintame Teisingumo instituto pranešime sakoma, kad pagal Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, nekaltumo prezumpcijos pažeidimas sudaro pagrindą ginti pažeistas teises Europos žmogaus teisių teisme.

Žmogžudysčių chronologija pagal prokurorus:


2009 m. pabaigoje Drąsius Kedys nusiperka automobilį „VW Golf“.Rugsėjo 8 d. vienoje Kauno įmonių užsisako lipdukus su užrašu „Kauno keliai“. Už juos sumoka 65 litus.

Rugsėjo 15 d. pats atvažiuoja šių lipdukų pasiimti.

Rugsėjo 21 d. apie 17.20 val. vienoje ginklų parduotuvių, parodydamas savo leidimą ginklui turėti,  nusiperka 50 vienetų šovinių „Browning“. Šie šoviniai netinka jo turimai „Berettai“, tačiau tinka iš dujinio į kovinį perdirbtam „IŽ Baikal“.

Rugsėjo 27 d. apie 11 val. Kazlų Rūdoje už 2300 litų nusiperka baltos spalvos „VW Transporter“ autobusiuką. 

Spalio 3 d. 15 val. atvyksta pas toje pačioje kaip ir jis Kluonio gatvėje gyvenantį kaimyną ir paprašo autobusiuką pasaugoti.

Spalio 4 d. apie 23 val. D.Kedys pasiima „VW Transporter“ iš kaimyno.

Spalio 5 d. apie 6.30 – 7.00 val. vyras išeina iš namų. 

8.05 val. iš Garliavos pašto jo sesuo Neringa Venckienė išsiunčia 8 laiškus adresuotus aukščiausiems šalies pareigūnams.

Tuo pačiu metu Sladkevičiaus gatvėje nušaunamas teisėjas Jonas Furmanavičius. Nužudęs jį, D.Kedys įlipa į jo automobilį, jo patraukti.Apie 8-9 val. “VW Transporter” pastebimas važiuojantis nuo Rokų pusės.

11.30 val. prie Violetos Naruševičienės  namo, Piliuonos g. 46 A. liudytojas mato stovintį „VW Transporter“.

Apie 12.00 val. namo grįžusi V.Naruševičienės dukra randa motiną negyvą.Tuo pačiu metu D.Kedžio vairuojamas “VW Golf”, kurį jis prieš nužudant J.Furmanavičių, buvo palikęs prie V.Naruševičienės namų, susiduria Panemunėje su sunkvežimiu. D.Kedys palieka automobilį.

12.20 val. Vaidotų gatvėje jis įlipa į maršrutinį taksi vykstantį į Vaišvydavą ir išvažiuoja “VW Transporter” autobusiuku.12.50 val. apžiūrint įvykio vietą Piliuonos gatvėje, kinologų šuo pareigūnus nuveda prie tos vietos, kur liudytojo teigimu, stovėjo “VW Transporter”.

18 val. D.Kedžio automobilis randamas Noreikiškėse, netoli Andriaus Ūso namo.

Spalio 5 d. D.Kedys užsisakė kambarį viename viešbutyje, paliko jame mobilųjį telefoną. Po žmogžudysčių jis į viešbutį negrįžo.

Spalio 5 d. paskelbiama įtariamojo paieška Lietuvoje ir užsienyje.

2010 m. balandžio 17 d. D.Kedžio kūnas randamas Kauno rajone, Šlienavoje, prie Kauno marių. Oficiali mirties priežastis – girtas užspringo savo skrandžio turiniu. Visų ekspertizių rezultatai dar negauti iki šiol.

Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių