Dvasininku apsimetęs sukčius iš patiklios vilnietės išviliojo 3000 litų

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 24 metų V.B. pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir pasikėsinimo sukčiauti bei skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę.

Subendrinus šią bausmę su anksčiau neatliktąją, vyrui paskirta galutinė 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V.B. kartu su dar vienu asmeniu (jo nustatyti nepavyko) 2009 m. rugpjūčio 10 d. apgaule iš pagyvenusios moters išviliojo 3 tūkst. litų už tariamai jos pažįstamo diakono padarytą avariją.

Tą pačią dieną vyras bandė apgauti ir dar vieną moterį, tačiau ši apie sukčiaus skambutį jau buvo informavusi policijos pareigūnus, kurie V.B. ir sulaikė. Iš šios moters nusikaltėlis bandė išvilioti 8 tūkst. litų, teigdamas, kad jos sūnus sukėlė avariją, kurioje žuvo žmogus.

V.B. teisme savo kaltę pripažino. Jo teigimu, pernai rugpjūčio 9-ąją jam į mobilųjį telefoną paskambino nepažįstamas asmuo ir paklausė, ar jis nori užsidirbti pinigų. Šis, suprantama, sutiko.

Pasak V.B., nepažįstamasis jam nurodė adresą kur reikia nuvažiuoti ir paimti pinigus. Jis taip ir padarė - nuvažiavo, paėmė 3 tūkst. litų, pasirašė ant kažkokio dokumento, o pinigus vėliau pralošė kazino.

Tą pačią dieną, anot teisiamojo, jam vėl paskambino tas pats vyras, pasakė, kad atsiųs trumpąją SMS žinutę, kurioje nurodys, į kokią sąskaitą pervesti pinigus, ir pasiūlė nuvažiuoti dar vienu adresu. Ten durų niekas neatidarė, o V.B. buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Teisme vyras aiškino, jog iš skambinusio asmens žodžių suprato, jog jis turės padaryti paslaugą, t.y. jis teisėtai paims ir perduos pinigus, o jam už šias paslaugas bus atlyginta. „Tai nėra nusikalstama veika“, - teisinosi jis.

Nukentėjusioji teisme teigė, kad paskambinus vyriškiui, ji pasiteiravo, ar skambina pažįstamas diakonas. Atsakymas buvo teigiamas.

„Diakonas“ jai paaiškino, kad yra sulaikytas, nes padarė avariją ir sužalojo mergaitę. Skambinusysis guodėsi, kad jam ši avarija gali kainuoti 5 laisvės metus, tačiau tuo pačiu prasitarė, jog dar turintis viltį išsisukti. Esą mergaitės brolis linkęs taikytis, tik tam reikia 8000 litų.

Gailestinga moteris prasitarė turinti tik 3000 litų. „Diakonas“ atsakęs, jog užteks ir tiek, liepė jai pasiimti popieriaus lapą ir padiktavo, kaip reikia parašti susitaikymo protokolą. Kai šis darbas jau buvo padarytas, dvasininkas moteriai liepė liepė atidaryti duris ir atiduoti pinigus už jų jau laukiančiam vaikinui.

Pinigams atsidūrus sukčių rankose, istorija dar nesibaigė.

Telefonu kalbėjęs vyras paklausė, ar toli nuo jos namų yra parduotuvė ir liepė nuėjus į ją nupirkti telefoninių sąskaitų papildymų už 500 litų. Net nepagalvojusi, kad yra apgaudinėjama, pagyvenusi moteris ir šį sukčių norą bandė išpildyti. Nuo dar didesnių nuostolių ją išgelbėjo pardavėja, pareiškusi, jog moteris greičiausiai bus pakliuvusi į sukčių pinkles ir atsisakiusiu jai parduoti išankstinio telefono mokėjimo korteles.

Kita nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo metu aiškino, kad jai paskambinęs vaikinas prisistatė esą iš policijos. Jis moteriai pranešė, kad jos sūnus avarijoje mirtinai sužalojo žmogų ir už tai, kad avarijos kaltininkas nebūtų sulaikytas, reikia 8 tūkst. litų.

Moteris paskambino savo sūnui, o šis pareiškė, kad į jokią avariją nepateko. Tuomet nukentėjusioji apie sukčiavimą pranešė policijai.

Sulaikymo metu pas V.B. buvo rasti 3300 litų. Šios lėšos ikiteisminio tyrimo metu buvo areštuotos, tačiau dabar 3 tūkst. litų, teismo sprendimu, bus grąžinti nuo sukčiaus nukentėjusiai moteriai.

Įtariama, kad V.B. panašių nusikaltimų bus įvykdęs ir daugiau.

Bankas ikiteisminio tyrimo pareigūnus informavo, kad V.B. į savo sąskaitą įnešė ir kitiems asmenims (dalis jų atlieka bausmę Marijampolės pataisos namuose) priklausančius pinigus.

Buvo nustatyta, kad nuo tų pačių metų liepos 28 dienos, kai V.B. išėjo iš Marijampolės pataisos namų, per devynias laisvėje praleistas dienas, iki sulaikymo rugpjūčio 9-ąją į savo sąskaitą pervedė 8 tūkst. litų. Tačiau sulaikius įtariamąjį, sąskaitoje lėšų jau nebuvo.


Šiame straipsnyje: telefoniniai sukčiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių