Draugai nuteisti už automobilio vagystę

Draugams, Šiauliuose nuvariusiems automobilį „Audi 100", teks už grotų praleisti daugiau nei dvejus metus. Vaikinams teks atsakyti ir už ankstesnius nusikaltimus.

Šiaulių miesto vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad Šiaulių apygardos teismas atmetė vaikinų, nuteistų už automobilio vagystę, apeliacinį skundą ir paliko galioti Šiaulių miesto apylinkės teismo nuosprendį. Pagal jį, 29 metų Ramūnas Junokas nuo visuomenės izoliuojamas dvejiems su puse metų, o 21 metų Mindaugas Korecas - dvejiems metams ir dešimčiai mėnesių.

Automobilis „Audi 100", pagamintas 1991 metais, buvo pavogtas praėjusių metų sausio 15-ąją iš Aido g. gyvenamojo namo kiemo. Iš Joniškio rajono atvykusio vyro automobilyje signalizacijos įrengta nebuvo. Tai  patraukė R.Junoko dėmesį - vogti neapsaugotą automobilį daug paprasčiau...
               
Kriminalinės policijos pareigūnai jau kitą dieną sulaikė tris įtariamuosius. Buvo pastebėta, kaip iš miško, esančio kelyje Šiauliai-Kelmė, išvažiuoja du automobiliai, kuriuos vairuoja pareigūnams gerai pažįstami asmenys. Automobilį „Audi 100", kuris  išvakarėse buvo pavogtas,  vairavo R.Junokas, o už jį lydėjusio automobilio „Opel Astra" vairo buvo M.Korecas, šalia kurio sėdėjo dar vienas vaikinas. Aukštelkės gyvenvietėje pastebėję juos sekančius pareigūnus, šiauliečiai ėmėsi konspiracijos: R.Junokas su audine pasuko prie kapinių, paliko ten automobilį, o pats nuėjo į kitoje plento pusėje esančią autobusų stotelę. „Opel Astra" pasuko link parduotuvės ir čia sustojo. Minėtose vietose policijos pareigūnai įtariamuosius ir sulaikė. „Opel Astros" apžiūros metu rastos dvi radijo stotelės, kurios buvo naudojamos ryšiui su priekyje važiavusiu R.Junoku palaikyti, 2750 litų, plastikinis maišelis su augalinės kilmės medžiaga, įtariama esant narkotine.

Mindaugas Korecas iš pradžių buvo dviem paroms uždarytas į areštinę, o vėliau trims mėnesiams suimtas. Būdamas Tardymo izoliatoriuje, jis sulaukė teismo nuosprendžio už teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo. Mat policijos pareigūnai, siekdami užkirsti kelią Mindaugo Koreco nusikalstamai veikai, 2006 metų gruodžio mėnesį inicijavo Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo taikymą, paskiriant jam teismo įpareigojimus, kurių vaikinas nepaisė ir juos pažeidinėjo. Už tai jis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Šiaulių tardymo izoliatoriuje jis sulaukė ir nuosprendžio už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, rastomis „Opel Astroje" sulaikymo metu, ir nuosprendžio už turto prievartavimą, užfiksuotą 2006 metų spalio mėn. Tada jis su bendrininkais iš vieno šiauliečio reikalavo  sumokėti 2400 eurų už pavogto „VW Passat" sugrąžinimą.

Visas šias bausmes susumavus su bausme už „Audi 100" vagystę, susidarė dveji metai ir dešimt mėnesių nelaisvės. M.Korecui nepavyko  išvengti atsakomybės  už paskutinįjį nusikaltimą, nors jis bandė tai padaryti, teismo metu paneigdamas ikiteisminio tyrimo metu duotus  parodymus apie savo dalyvavimą vagystėje. Pareigūnams vis dėlto pavyko įrodyti jo kaltę, remiantis specialistų išvada, kad  pavogtajame automobilyje rastas ir paimtas kvapas identiškas M.Koreco kvapui. Vadinasi, vaikinas ten sėdėjo... Draugą gelbėti nuo atsakomybės labai stengėsi ir jo bendras Ramūnas Junokas, visą kaltę prisiimdamas sau vienam. Jam  už minėtą vagystę, subendrinus su bausme už kito automobilio vagystę,  atseikėti dveji su puse  metų nelaisvės.           NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių