D.Kedžio šalininkai generaliniam prokurorui įteikė šluotą (dar papildyta)

Ketvirtadienį prie Generalinės prokuratūros pastato susirinkęs būrys D.Kedžio šalininkų laukia išeinančio generalinio prokuroro Dariaus Valio.

Maždaug dešimt Klonio gatvės sergėtojų ir keli vilniečiai teigia norintys generaliniam prokurorui įteikti šluotą. Su ja, anot susirinkusiųjų, šis turėtų iššluoti prokuratūrą „nuo jancevičių, petrauskų, kliunkų, šileikų ir kitų“.

Susirinkę žmonės rankose laiko plakatus su klausimais, kuriuos norėtų užduoti pačiam prokuratūros vadovui. Susirinkusiųjų teigimu, jie laukia atsakymų į klausimus: „kas nužudė Kedį?“, „kada bus pateikti kaltinimai Stankūnaitei?“ ir „kodėl Betingis vis dar dirba prokuratūroje?“. Esą į šiuos klausimus turėtų atsakyti pats D.Valys viešai žadėjęs apsilankyti Garliavoje, tačiau to dar nepadaręs.

"Garliavoje laukėme, praėjo beveik mėnuo, tačiau taip ir nesulaukėme, atvažiavome patys", - sakė piketuotojai.

Susirinkusieji išreiškė nuogąstavimą, kad praėjus beveik mėnesiui nuo naujojo generalinio prokuroro paskyrimo, į visuomenei rūpimus klausimus taip niekas ir neatsako. "Kodėl prokuroras nevykdo Prezidentės Dalios Grybauskaitės nurodymų, ji jam liepė vadovauti prokuratūrai, kodėl jis to nedaro", - kalbėjo nuolatinis Venckų ir Kedžių namų saugotojas Juozas.

Praėjus pusantros valandos nuo pileto pradžios D.Kedžio šalininkai vis dar tebelaukė D.Valio. Prokuratūros budintis, piketuotojams žadėjęs, kad netrukus generalinis prokuroras išeis su jais susitikti, apie 18.30 val. pakalbėjęs su kažkuo telefonu, pareiškė, kad prokuroras yra užsiėmęs, tačiau valandos bėgyje priims ir išklausys du jų atstovus. Tiesa, šluotos griežtai liepta nesinešti.

Piketo metu neišvengta ir smulkių incidentų. Sušalusiems žmonėms sugužėjus į prokuratūros vidų, budintis ne juokais pagrasino iškviesti policijos pareigūnus. Paklaustas, ar žmonėms negalima būti pastate, jis pradėjo aiškinti, esą čia negalima fotografuoti ir filmuoti. Paaiškinus, kad tai yra vieša vieta, vyras nurimo. "Sakiau jiems, kad iškviesiu policiją, bet jie neišeina, jie reikalauja susitikti su prokuroru", - telefonu kažkuriam prokuratūros darbuotojų aiškino budintis.    

Vilties susitikti su D.Valiu neprarandantys piketuotojai vis dar laukia, kol generalinis prokuroras juos priims, tačiau, jei, kartais jis taip ir neatrastų laiko, su jais pasikalbėti, jie savo klausimus jam pateikė  ir raštu bei oficialiai užregistravo prokuratūros raštinėje.

"Tikimės rasti atsakymus į savo klausimus. D.Valys žadėjo didinti prokuratūros viešumą ir pats asmeniškai pasidomėti visomis bylomis, susijusiomis su Kauno pedofilijos istorija. Tikėsimės, kad taip ir bus. Mes dar tikime šiuo prokuroru", - kalbėjo piketą prie generalinės prokuratūros surengę D.Kedžio šalininkai.

Kaip portalui 1diena.lt sakė generalinės prokuratūros atstovė spaudai, D.Valys pasikalbėti su piketuotojais neišėjo dėl didelio darbo krūvio. Ketvirtadienį jis buvo susitikęs su teismo medicinos ekspertu Antanu Garmum, kuris prokurorui pareiškė savo nuomonę dėl D.Kedžio mirties priežasties, o tuo metu, kai prie prokuratūros durų piketavo D.Kedžio šalininkai, kalbėjosi su kandidatu į savo pavaduotojus. 

Papildyta: Palaukus dar apie 40 minučių, D.Valys, kaip ir buvo žadėjęs, priėmė du piketuotojų atstovus. Kaip portalui 1diena.lt pasakojo su generaliniu prokuroru susitikęs Povilas, jo ir lietuvės teisininkės iš JAV pokalbis su D.Valiu truko daugiau nei pusvalandį. Kalbėta buvo ir teisėsaugos temomis ir apie šią bylą konkrečiai.

Generalinis prokurorams visuomenės atstovams pasakė, jog jo iniciatyva yra sudaryta speciali darbo grupė, kuri aiškinasi, ar tiriant su Kauno pedofilijos istorija susijusias bylas viskas buvo padaryta tinkamai.

Pokalbio metu, pasak Povilo, D.Valys akcentavo, kad visuomenė apie šį skandalą turi žinoti kuo daugiau. "Sutarėme, kad bendradarbiausime", - sakė Povilas.

Beje, A.Valys priėmė piketuotų atneštą šluotą. "Mes ją prokurorui įteikėme kaip simbolį, jog nepamirštų savo pareigų ir žinotų, jog šioje istorijoje būtina surasti tiesą", - portalui 1diena.lt sakė Povilas.      


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių