D.Kedžio motina teigia, kad prokurorai tik imituoja bylos tyrimą (dar papildyta)

Dviguba žmogžudyste įtariamo Drąsiaus Kedžio motina Laimutė Kedienė teigia, kad pedofijos tyrimą atliekantys prokurorai tik imituoja darbą.

Papildyta: Deja, penktadienį vyksiančiame Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdyje L.Kedienės klausimai A.Valantinui nebus pateikti.

„L.Kedienė komitetui tikrai neformuluos klausimų, nes tai ne jos kompetencija, jos advokatas gali formuluoti, bet mūsų tokie klausimai nedomina“, - portalui sakė komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Šie klausimai generaliniui prokurorui negali būti užduoti dar ir dėl to, kad jie susiję su ikiteisminio tyrimo medžiagos turiniu. „Mes neturime teisės tokių klausimų uždavinėti“, - paaiškino S.Šedbaras.

Jo teigimu, penktadienį A.Valantinui komiteto posėdyje bus užduotas vienas elementarus klausimas - ką veikia prokuratūra ir kodėl bylos tyrimas yra vilkinamas. Teisės ir teisėtvarkos išvados buvo pateiktos dar lapkričio mėnesio pradžioje ir jau tada generalinis prokuroras buvo paragintas greičiau priimti procesinį sprendimą - bylą nutraukti arba perduoti teismui - tačiau atsakymo iki šiol nėra.

„Mano nuomone, dviejų mėnesių pakanka bylą baigti tiriant ją nuo pradžių, o ši byla pradėta jau prieš gerus metus. Kas per tą laiką buvo nuveikta? Kokios priežastys neleidžia priimti procesinių sprendimų? Manau ir visuomenė, ir žiniasklaida, ir mes jau turime teisę žinoti. Visi laukia nekantraudami“, - kalbėjo S.Šedbaras.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko teigimu, A.Valantinas privalo dėl to pasiaiškinti. „Gali būti, kad tos priežastys yra objektyvios, bet kokiu atveju mes norime jas sužinoti“, - sakė S.Šedbaras.

Penktadienį posėdyje bus svarstomi ir Seimo narių pasiūlymai dėl komiteto išvadų pedofilijos byloje. Jų nėra daug ir jie susiję su generaliniu prokuroru. Seimo nariai siūlo į išvadas įrašyti ir punktą dėl A.Valantino atsakomybės ir galimo jo atstatydinimo.

Atsiuntė klausimus 

L.Kedienės nuomone, byla kaip buvo, taip ir tebėra vilkinama, o prokurorai daro viską, kad jos anūkė būtų suklaidinta ir pakeistų savo liudijimus.

Sužinojusi, kad penktadienį generalinis prokuroras Algimantas Valantinas yra kviečiamas į Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdį pasiaiškinti, kodėl tyrimas iki šiol nėra baigtas, moteris išsiuntė savo klausimus Seimo nariams.

Anot L.Kedienės, jei A.Valantinas į juos atsakytų, daug kas taptų aiškiau.

D.Kedžio dukters, kuri vienintelė pedofilijos byloje yra pripažinta nukentėjusiaja, močiutė iš A.Valantino norėtų išgirsti atsakymus į devynis jai rūpimus klausimus.

Kas buvo atlikta?

Ji teigia iki šiol nežinanti atsakymo, kada jos anūkės parodymai buvo patikrinti galimose prievartavimo vietose: Laimutės Stankūnaitės bei jos nužudytos sesers Violetos Naruševičienės gyvenamosiose vietose ir viešbutyje „Baltosios burės“, kuriame kaip pasakoja pati mažametė ją tvirkindavo trise - spalio 5 d. nušautas Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius, vienintelis įtariamasis šioje byloje Andrius Ūsas ir šviesiaplaukis, simpatiškas Aidas, kurio nei D.Kedžiui, nei bylą tiriantiems prokurorams nepavyksta surasti.

Antras klausimas į kurį norėtų išgirsti atsakymą L.Kedienė - kada buvo atliktas įtariamojo mažametės seksualiniu išnaudojimu A.Ūso atpažinimas? Ar paruoštose atpažinimui fotolentelėse įtariamasis A.Ūsas buvo su ūsais?

Ji taip pat norėtų sužinoti, kiek per J.Furmanavičiaus atpažinimą mergaitei buvo pateikta kitų asmmenų nuotraukų - 10, 20, 30 ar daugiau.

Prokurorų grupei, tiriančiai pedofilijos bylą vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuroras Ramūnas Šileika yra sakęs, kad A.Ūso nuotraukos mergaitei nebuvo pateiktos. Esą to nereikėjo, nes A.Ūsas yra vaiko krikštatėvis, todėl niekam nekyla abejonių, kad įtariamasis ir D.Kedžio dukra yra pažįstami. „Buvo pateikta J.Furmanavičiaus nuotrauka, tačiau mergaitė jo neatpažino“, - gruodžio viduryje teigė prokuroras.

Priekaištai dėl motinos

 L.Kedienė taip pat norėtų sužinoti, ar buvo paskirta ir atlikta A.Ūso teismo psichiatrijos ekpertizė, ar įvykdyta Vilniaus apygardos teismo 2009 m. spalio 6 d. nutartis, kurioje aišiai parašyta, kad L.Stankūnaitei įtarimai nepareikšti nepagrįstai? „Ar įtarimai šiuo metu L.Stankūnaitei pareikšti?“, - klausia moteris.

Atlikti ekspertizę A.Ūsui dar pačioje tyrimo pradžioje prašė ir pats D.Kedys, tačiau prokurorai atmetė jo prašymą, motyvuodami, kad jis nėra pagrįstas.

L.Stankūnaitė šioje byloje yra apklausta tik kaip liudytoja. Įtarimai jai pareikšti kitoje byloje - dėl poveikio darymo dukrai. To, dar prieš žudynes prašė D.Kedys. Šis tyrimas taip pat nėra baigtas.

Apie ekspertizę nieko nežino

Pasak L.Kedienės, prokuroras R.Šileika spaudos konferencijoje pareiškė, kad gruodžio pradžioje D.Kedžio dukrai paskirta dar viena ekspertizė. Kaip tada teigė prokuroras, nors jos rezultatai ir negali nulemti bylos pabaigos, tačiau įtaką ikiteisminiam tyrimui turės nemažą.

Pasirodo ši žinia, tiek L.Kedienei, tiek mergaitės laikinajai globėjai D.Kedžio seseriai Neringai Venckienei, tiek šeimos advokatui buvo naujiena. Jiems iki šiol nepranešta, kad kažkokia ekspertizė buvo paskirta. „Be to, ekspertizę skiria ne prokuroras, bet ikiteisminio tyrimo teisėjas“, - pastebi L.Kedienė.

Kadangi atsakymo į šį klausimą, dar nesulaukta, moteris norėtų, kad Seimo nariai A.Valantino paklaustų koks ikiteisminio tyrimo teisėjas, kada ir kokią ekspertizę paskyrė ir, dėl kokių priežasčių apie ją nepranešta mergaitės įstatyminiam atstovui ir advokatui.

Domina kelionės

L.Kedienę taip pat neramina klausimas dėl J.Furmanavičiaus ir A.Ūso kelionių į pedofilija garsėjantį Tailandą.

Kad tokia informacija byloje renkama yra užsiminęs ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius, todėl D.Kedžio motina norėtų pasitikslinti - kada Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyrių, kuris rengia ir siunčia užsienio valstybių įstaigoms bei tarptautinėms organizacijoms ikiteisminio tyrimo įstaigų teisinės pagalbos prašymus.

Seimo narių ji prašo paklausti, ar surinkta informacija, kad J.Furmanavičius ir A.Ūsas būtų skridę į Tailandą ar kitas šalia jo esančias valstybes, jei taip, kaip už keliones atsiskaitė, ar jiems buvo išduotos šių šalių vizos nuo 2000 metų iki dabar.

Skambučių išklotinės 

R.Šileika spaudos konferencijoje prasitarė, jog Vidaus reikalų ministerijos nenubausti Kauno Panemunės policijos komisariato tyrėjai, dėl kurių dabar Vilniaus apygardos administraciniame teisme kovoja ministerija ir Generalinė prokuratūra, labai sutrukdė tyrimui iškart nepareikalavę telefoninių skambučių išklotinių.

Esą, kol byla pasiekė Vilniaus prokuratūrą atsekti kas kam skambino yra neįmanoma.

Šie prokuroro žodžiai užkliuvo ir galimai prievartautos mergaitės močiutei.

„Ar nustatyti L.Stankūnaitės, V.Naruševičienės, A.Ūso ir J.Furmanavičiaus naudotų mobiliojo ryšio telefonų IMEI numeriai, o juos nustačius, ar nustatyti visų telefonuose naudotų SIM kortelių abonentiniai numeriai, ar išreikalautos nustatytų abonentinių numerių įeinančių ir išeinančių skambučių išklotinės bei darbo telefonų išklotinės už paskutinius 6 mėnesius, kai byla pateko Vilniaus apygardos prokuratūros žinion (t.y. nuo 2009 m. rugpjūčio) ir už rugpjūtį, rugsėjį, spalį, lapkritį, gruodį, kai bylą tyrė Vilniaus apygardos prokuratūra?“, - užduodamas dar vieną klausimas A.Valantinui.

Ką slėpė J.Furmanavičius?

Paskutinis klausimas, į kurį atsakymą norėtų išgirsti L.Kedienė susijęs su J.Furmanavičiaus darbo ir namų kompiuteryje rastais duomenimis.

Greitai po žmogžudysčių prokurorai buvo prasitarę, jog nužudyto teisėjo kompiuteriuose rado labai daug įdomios ir intriguojančios informacijos, tačiau vėliau aiškino nieko ten neaptikę.

Teisėjo kompiuterio duomenys yra saugomi dvigubos žmogžudystės byloje, tačiau L.Kedienė mano, kad ši informacija turėtų būti įdomi ir pedofilijos bylą narpliojantiems prokurorams. „Ar kompiuterių duomenų kopijos prijungtos prie šio ikiteisminio tyrimo“, - klausia D.Kedžio motina. 


Šiame straipsnyje: KedysKedienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių