D.Kedžio mirtis: ką nutylėjo prokurorai

Apie Drąsiaus Kedžio mirtį daug kalbėję prokurorai, pasirodo, nutylėjo nemažai jiems neparankių detalių, galinčių apversti jų oficialią versiją aukštyn kojomis.

Portalui 1diena.lt pavyko susipažinti su dalimi ikiteisminio tyrimo dėl D.Kedžio mirties aplinkybių nustatymo. Balandžio 17 d. Šlienavoje, ant Kauno marių kranto radus D.Kedžio kūną ir artimiesiems balandžio 20 d. atpažinus jį morge, prokurorai suskubo pareikšti, jog vyras buvo visiškai girtas ir numirė užspringęs savo skrandžio turiniu.

Vėliau atsirado ir dar viena mirties aplinkybė – jis mirė užsringęs ne tik skrandžio turiniu bet ir žolės, švendrės, lapu. Jo kūno audiniuose rasta įvairių migdomųjų ir raminamųjų vaistų liekanų, tačiau neaptikta jokių narkotikų pėdsakų, nors buvusi vyro sugyventinė Laimutė Stankūnaitė ne kartą viešai yra sakiusi, kad D.Kedys buvo narkomanas, pats vartojo narkotikus ir siūlė jų pabandyti jai.

Susipažinus su iiteisminio tyrimo medžiaga darosi aišku, kad prokurorų garsus šaukimas, jog Lietuvos ekspertų nustatytą vyro mirties priežastį patvirtino ir užsienio ekspertai, yra iš piršto laužtas. Vienintelė tiesa, ta, kad Miunchene tikrai buvo atliktos ekspertizės dėl narkotikų ir vaistų paieškų. Vokietijos ekspertams už šį darbą buvo sumokėta.

Tuo tarpu Danijos ir Šveicarijos ekspertai lietuviams teikė tik konsultacijas, o ir jos buvo atliekamos tik susirašinėjant elektroniniais laiškais. Viename jų, ekspertai skundžiasi, kad jiems atsiųstos ne pilnos kūno nuotraukos, jie nemato galūnių, todėl pagal jas, jie negali nustatyti, ar vyrui kas nors buvo sulaužyta.

Artimieji teigia, kad D.Kedžiui buvo sulaužyta koja, nosis ir žandikaulis, o siekiant nuslėpti lūžį kojoje, iš jos išimtas kaulas. Kaip teigė prokurorai, tai padaryta ieškant planktono, nors specialistai teigia, kad planktono kauluose niekas nieško – jo paieška įmanoma tik plaučiuose arba skrandyje.

Bylos medžiagoje aiškiai nurodyta, kad vyro kūnas rastas kniūpsčias, rankos sukryžiuotos ir prispaustos prie krūtinės, drabužiai visiškai šlapi. Lietuvius konsultavę ekspertai teigia, jog jie pastebi skendimo požymių, tačiau mūsiškiai šios versijos kažkodėl visai netyrė. Kitame susirašinėjimo dokumente nurodoma, kad mirties priežastimi taip pat gali būti intoksikacija arba hipotermija, tačiau šios versijos taip pat toliau netirtos.

Stebina ir dar keli faktai. Nurodyta, kad ant D.Kedžio drabužių rasti šūvių pėdsakai. Jei taip, kyla klausimas iš kur jie atsirado. Juk, jei kaip tvirtina prokurorai, D.Kedys pernai spalio 5 d. nušovė Joną Furmanavičių ir Violetą Naruševičienę, šūvių pėdsakai ant drabužių negalėjo išlikti daugiau nei pusmetį.

D.Kedžio artimieji jau senokai kalba, kad vyras buvo nušautas. Jiems tokį įtarimą kelia labai sužalota vyro burna ir tai, kad ekspertai, galbūt, norėdami paslėpti kulkos žymę, lavonui nupjovė visą galvą, kai kitais atvejais tai nėra daroma.  

Ekspertai taip pat nurodo, kad ginklas „Baikal“ ir šovinių dėtuvė nuo kūno rasti už 1 metro ir 3 centimetrų. Įdomiausia, kad ant ginklo ir dėtuvės rasti žmogaus pėdsakai, iš kurių neįmanoma nustatyti žmogaus DNR, tuo tarpu, ant šalia lavonų rasto cigarečių pokelio tai padaryti įmanoma, nors praėjus vos savaitei po vyro mirties tuomet Generalinei prokuratūrai vadovavęs Raimondas Petrauskas viešai pareiškė, jog ant ginklo rasti DNR pėdsakai priklauso būtent D.Kedžiui.

"Ant pistoleto Baikal" ir šovinių dėtuvės rasta žmogaus pėdsakų netinkamū nustatyti DNR", - rašoma redakcijos turimuose dokumentuose. Išvada peršasi viena – pistoletas buvo kruopščiai nuvalytas ir numestas šalia kūno.

Iš bylos medžiagos matyti, kad yra keli asmenys matę, kaip trys vyrai tamsiu automobiliu atvažiavo prie marių ir iš automobilio išėmę kažką panašaus į žmogaus kūną, nunešė jį tolėliau ir numetę, paliko. Vėliau liudytojų nurodytoje vietoje buvo rastas D.Kedys.

Kaip pasakoja žvejys Jonas (pavarde redakcijai žinoma – red.past.) jis matė du aukštus, apie 180 cm. ir vieną neaukštą apie 160 cm. vyrus.

Tą patį patvirtino ir anonimo pareiškimas policijai, iš kurio galima suprasti, kad kaip buvo atvežtas kūnas, matė netoliese buvę vaikai.

Po šių savo paliudijimų Jonas atsidūrė netoliese esančioje Žiegždrių psichiatrinėje ligoninėje. Policijos duomenimis, jis į ją atėjo ir pasiprašė paguldomas pats, esą jis serga psichine liga ir dėl jos gydomas ne pirmą kartą. Byloje yra ir visiškai priešingi jo sesers bei dukters parodymai, kuriose aiškiai parašyta, kad vyrui pavyko su jomis susisiekti telefonu ir jis prašė jį iš ten ištraukti, sveikata jis niekada nesiskundė ir nesiskundžia.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių