D.Kedžio istorijoje pralaimi visi, kenčia mergaitė

„Turime situaciją, kurioje pralaimi visi, bet labiausiai mergaitė. Abejoju, ar kažkam dar rūpi vaiko  apsauga, vyksta tik grupuočių kova“, - sakė Dainius Pūras.

Žinomo psichologo, dabar Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto nario, nuomone, vykstant aršiai kovai dėl Drąsiaus Kedžio dukters, pralaimės tik mergaitė. „Laiku neįsikišus tarnyboms, susidarė tokia situacija, kad užtenka net ir mažiausios kibirkštėlės“, - tiesioginėje LTV laidoje „Teisė žinoti“ kalbėjo D.Pūras.

Klaidas pradėjo teisėsaugininkai

Nors jis šioje daugiau nei septynis mėnesius vykstančioje istorijoje mato daug neigiamų niuansų, tačiau pabrėžia, kad dėl esamos situacijos kalta ir Lietuvos teisėsauga ir Vaiko teisių apsaugos tarnyba, ir politikai bei žiniasklaida.

„Aš juos gerbiu (žmones, susirinkusius prie Venckų ir Kedžių namų Garliavoje – red.past) už savo aistrą, bet smerkiu politikus ir tam tikras žiniasklaidos grupes“, - sakė psichiatras.

Jo teigimu, tai, ką dabar Neringa Venckienė ir mergaitės seneliai daro su vaiku, kai visos prieš jų namus susirinkusių žmonių minios akivaizdoje bandė pasodinti į automobilį ir išvežti, yra akivaizdus pasityčiojimas iš vaiko ir jo dvasinės sveikatos tyčinis žalojimas.

Vis dėlto D.Pūras šioje istorijoje nėra linkęs smerkti tik Kedžių ir Venckų pusę, kaip kiti šioje laidoje dalyvavę pašnekovai (išskyrus Algimantą Šindeikį, žurnalo „Veidas“ leidėją – red. past.).

„Daug klaidų buvo padaryta nuo pat istorijos pradžios. Tokios istorijos be galo sudėtingos ir išbando, kaip funkcionuoja teisėsauga, vaiko teisių tarnyba, kitos institucijos. Ir ji parodė, kad mes atrodome silpnai“, - sakė D.Pūras.

Psichologas laidoje pabrėžė, kad šiuo atveju tam tikri politikai ties homoseksualizmu ir pedofilija nupiešė lygybės ženklą ir supainiodami šias dvi sąvokas tik dar labiau paskatino prasiveržti susikaupusiai žmonių agresijai.

Kalčiausia N.Venckienė?

Laidoje trumpai kalbėjęs A.Šindeikis pareiškė, jog jam visai nenuostabu, kad minia apsupo ir puolė ginti Venskų ir Kedžių namus. Jo nuomone, gal būtų buvę kitaip, jei tokią nutartį priėmęs teisėjas būtų paaiškinęs kokiais motyvais jis vadovavosi ją priimdamas.

Jo teigimu, jam pačiam teko antradienį kalbėti su teisėju, bet šis visiškai nieno nenorėjo komentuoti.

Teisėjo nenorą komentuoti teismo nutartį įvertino ir buvęs Lietuvos Konstitucinio teismo pirmininkas Egidijus Kūris. Anot jo, tai didelė teisėjo klaida ir mūsų teismų sistemos trūkumas. Tačiau daugiau teisėjo klaidų E.Kūris nemato.

Atvirkščiai, jis išvelgia daugybę pažeidimų teisėjos N.Venckienės veiksmuose. „Aš pažiūrėjau, teismas viską padarė teisingai, turi būti nutartis, o ne sprendimas...Visa Lietuva stebi, kaip daromi pažeidimai: nevykdomi teismo sprendimai, neleidžiama žmonėms atlikti savo pareigas. Dėl to turėtų būti pradėti tyrimai. Yra ir dar vienas pažeidimas – mergaitė, miniai stebint, sodinama į automobilį. Kokio reikia turėti cinizmo?“, - kalbėjo E.Kūris.

Policija verčiama griebtis smurto

E.Kūrio nuomonei pritarė ir Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras. Jo nuomone, mergaitė turi būti grąžinta motinai ir tai užtikrinti turi policijos pareigūnai. Anot jo, policija turi išaiškinti namus apsupusiai visuomenei, kad teismo sprendimas turi būti vykdomas, o jei tai nepavyks, policijos pareigūnai turi imtis visų įmanomų priemonių.

Laidos vedėja Rita Miliūtė šį Seimo nario pasisakymą perfrazavo taip, kad policijos pareigūnai prieš protestuotojus turi panaudoti smurtą, nors jį uždraudė pats Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

S.Šedbaras šioje istorijoje labiausiai piktinasi teisėja N.Venckiene, kuri žino įstatymus ir kuri, jo nuomone, turėtų susirinkusiems žmonėms paaiškinti, kodėl priimtas toks sprendimas, bei pati jį vykdyti.

„Likusi išraiška kaimiškos kultūros, vat aš šaunus, aš pažeidžiu įstatymus“, - apie D.Kedį kalbėjo S.Šedbaras.

Antstolis paprašė išaiškinimo

Iš laidos pašnekovų lūpų nuskambėjo nemažai užgaulių žodžių teismo nutarties N.Venckienei nesugebėjusio įteikti antstolio pusėn.

Pasak Antsolių rūmų prezidiumo pirmininkės Ingos Karalienės, antstolis padarė viską, ką galėjo. Nepranešus apie teismo nutartį N.Venckienei, antradienį jis kreipėsi į nutartį priėmusį Kėdainių rajono apylinkės teismą.

„Prašoma teismo išaiškinimo kieno atžvilgiu turi būti vykdoma nutartis. Jos rezoliucinėje dalyje parašyta, kad vaiko gyvenamoji vieta yra nustatoma su mama, tačiau kitos aplinkybės joje nėra surašytos. Neaišku kieno atžvilgiu turi būti vykdoma nutartis, nes N.Venckienė serga, o mergaitę dabar globoja jos seneliai“, - sakė I.Karalienė.

Jos teigimu, daug kas mūsų teisinėje sistemoje yra neaišku, tai sutvarkyti turėtų politikai, o šioje istorijoje atsakomybę turėtų prisiimti visos suinteresuotos pusės.

„Aš dabar girdžiu tik kaltinimus, bet manau, kad kiekviena institucija turėtų prisiimti ir savo kaltę“, - teigė Anstolių rūmų prezidiumo pirmininkė.

Beje, teismo sprendimas trečiadienį bus išspausdintas viename iš žiniasklaidos leidinių. Nuo jo išspausdinimo bus traktuojama, kad teismo nutartis N.Venckienei įteikta ir ji privalo ją vykdyti.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių