D.Kedžio dukters saugotojas dingo su paaukotais pinigais? (papildyta)

Prie Venckų ir Kedžių namų budintys žmonės – pakraupę. Iš jų pavogti žmonių paaukoti pinigai ir tai padarė ne bet kas, o žmogus kuriuo jie, turbūt, labiausiai pasitikėjo ir tikėjo. Apkaltintasis teigia priešingai, pinigai buvo naudojami ne tam kam skirti, todėl jis pasistengė, kad žmonių aukos nepradingtų.

Rinktos aukos

Pinigai, Klonio gatvėje nuo gegužės mėnesio, budintiems žmonėms buvo pradėti rinkti rugsėjo mėnesį, kai D.Kedžio dukrelės saugotojus palaikantys vienminčiai patys pradėjo rūpintis, kad artėja ruduo ir žiema, o žmonės šala palapinėse.

Socialiniame tinklalapyje facebook.com, net keliose grupėse, buvo paskelbtas sąskaitos numeris, į kurią galima pervesti pinigus, kurie bus skirti nameliui ant ratų įsigyti bei kitiems reikalingiems daiktams.

Aukotojų netrūko ir jau spalio pradžioje D.Kedžio šalininkai galėjo džiaugtis – namelis ant ratų nupirktas, gyventi ir šalti gatvėje nebereikės.

Net ir nusipirkus namelį, aukos buvo renkamos toliau - aukotojų pinigai plaukė į Josifo Stankevičiaus vardu atidarytą sąskaitą.

„Tai juk mūsų Juozukas, mūsų senelis – jis vienas ištikimiausių ir labiausiai šiam reikalui atsidavusių žmonių. Pinigai patikimose rankose“, - buvo aiškinama facebooke.com, suabejojusiems, ar pinigai niekur nedings.

Dingo su pinigais?

Tačiau prieš kurį laiką Juozukas dingo. Su visa kortele ir joje buvusiais pinigais. Savo dingimą jis paaiškino sušlubavusia sveikata. Tačiau net ir pasveikęs, jis vis rečiau pasirodydavo Klonio gatvėje, ir vis dažniau buvo pastebimas tai vienoje, tai kitoje Kauno vietoje.

Ir ne vienas, su iš Klonio gatvės išvytu Povilu Rėklaičiu, kurį Venckai ir artimiausi šeimos nariai įtarė artima draugyste su vieninteliu pedofilijos bylos kaltinamuoju Andriumi Ūsu ir, kuris už šiuos esą nepagrįstus kaltinimus viename Lietuvos dienraštyje viešai pažadėjo į teismą paduoti D.Kedžio tetas Audronę Skučienę bei Birutę Steponkevičienę, pusbrolį Tadą Skučą ir, galbūt, net D.Kedžio dukters globėjos vyrą, advokatą Aidą Venckų.

Pagrasino, tačiau į teismą iki šiol nesikreipė.

„Žinojome, kad Juozas su juo bendrauja, bet negalvojome, kad ši jų draugystė atsisuks prieš mus“,- portalui 1diena.lt pasakojo Klonio gatvėje budintys žmonės.

Sąskaitoje esančiais pinigais susirūpinę žmonės telefonu susisiekė su J.Stankevičiumi, tačiau šis juos patikino, kad paaukotos lėšos niekur nedings, esą, kai reikės pinigų, jis atveš grynųjų, o kiek pinigų paaukojama ir kiek jų išleidžiama, esą jie gali matyti pasinaudoję elektronine bankininkyste, mat šios paslaugos slaptažodžių kortelėje liko pas Klonio gatvės žmones.

Laukdami pavedimo iš JAV, žmonės pabandė internete pasižiūrėti, ar pinigai jau gauti, tačiau jiems teko nusivilti – prisijungimo kodai užblokuoti, slaptažodžiai pakeisti, o J.Stankevičius su jais net į kalbas nesileidžia.

Dar labiau žmonės pašiurpo, kai išgirdo kalbas, kad jų vos negarbintas Juozukas, kuris dėl D.Kedžio dukrelės žadėjo net numirti prie tvoros, net grasina, kad pasiims iš Klonio gatvės budėtojų namelį ant ratų, mat jį perkant, šis buvo užregistruotas jo vardu.

Namelio savininkas keisis

„Laimė, visi dokumentai dar nebuvo sutvarkyti, todėl namelį mums išgelbėti pavyks. Kas nutiks paaukotiems pinigams neaišku, mes net nežinome, kiek jų toje sąskaitoje buvo. Žmonės perspėti, kad į šią sąskaitą daugiau nebūtų aukojama“, - kalbėjo D.Kedžio dukrelės saugotojai.

Jie teigia dar tikintys, kad J.Stankevičiui prabus sąžinė ir jis žmonių pinigus grąžins tiems, kuriems jie ir buvo paaukoti. „Šitas žmogus net telefono numerio į savo mobilųjį nemoka įsivesti, kur jis mokės užblokuoti elektroninę bankininkystę. Neabejojame, kad tai P.Rėklaičio kerštas mums“, - portalui 1diena.lt kalbėjo žmonės.

Antradienį namelio savininku taps moteris (redakcijai pavardė žinoma - red.past.). Ji teigia, kad dokumentai bus ofiaciliai perrašyti jos vardu, tačiau ji iškart atsisakys bet kokių pretenzijų į jį.

Neėmiau nei cento

Vagyste apkaltintas J.Stankevičius portalui 1diena.lt teigė savo reikmėms neišleidęs nei cento. Atvirkščiai, jis bandė išsaugoti žmonių paaukotus pinigus nuo bereikalingo jų leidimo, Klonio gatvės budėtojus aprūpinant alkoholiu ir cigaretėmis. "Aš tikrai nė vieno cento, nė vieno lito, nesu išleidęs sau", - potralui 1diena.lt kalbėjo J.Stankevičius.

Juozas aiškina, kad jis jau kurį laiką buvo terorizuojamas žmogaus, kuris facebooke.com valdo puslapį "Klonio gatvės dienoraštis". Anot jo, šis asmuo, disponavo sąskaita ir žmonių paaukotais pinigais, tačiau pamatė, kad jo vardu registruota sąskaita naudojama šio asmens žmonėms mulikinti, jis prarado kantrybę.

"Taip aš bendrauju su P.Rėklaičiu, bet mus sieja tikrai ne žmonių pinigai, o bendri interesai apie kuriuos aš nenoriu kalbėti", - portalui 1diena.lt aiškino vagyste apkaltintas Juozas.

Jo teigimu, dėl pablogėjusios sveikatos turėjęs pasitraukti iš Klonio gatvės, jis su savimi pasiėmė banko kortelę, tačiau paliko visus prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus. "Niekada negalvojau, kad viskas taip pasisuks",- portalui 1diena.lt atviravo J.Stankevičius.

Žada kreiptis į teismą

Juozas sako, kad iš Klonio gatvės išėjęs tik dėl pablogėjusios sveikatos. Pamatęs, kad jo kortele ir žmonių paaukotais pinigais naudojamasi visai ne pagal paskirtį, išeidamas jis pareikalvo ir kortelės.

Gavęs ją, po kiek laiko pabandė pasitikrinti ir internete, ar kažkas pervedė pinigus, ar kažkas jų nenuėmė. Juozas aiškino buvęs nustebęs, kai pamatė, kad prie internetinės bankininkystės jis prieiti nebegali, kad jo prisijungimo slaptažodis yra užblokuotas. "Tada aš nuėjau į banką ir pasirūpinau, kad prie šios paslaugos negalėtų prieiti ir jie", - neslepia J.Stankevičius.

"Aš negaliu išleisti nei vieno cento paaukoto žmonių, aš galiu Dievu prisiekti, kad šių pinigų aš neėmiau, bet aš negaliu žiūrėti, kaip manipuliuojama žmonių pasitikėjimu ir jų pinigai leidžiami pramogoms", - kalbėjo Juozas.

"Jei jie ir toliau nenutrauks šmeižto kompanijos, mes susitiksime teisme", - žada J.Stankevičius.

Manęs jie neišvys

J.Stankevičius sako, kad tiek laiko gyvendamas  Klonio gatvėje, sugebėjo atsirinkti kas yra kas, jis gali ignoruoti ir nebendrauti su vienais žmonėmis, tačiau visada bendravo ir bendrais su kitais.

"Jie manęs neišvys iš Klonio gatvės, kai manęs ten reikės, aš ten būsiu", - nepasiduoti šmeižto kompanijai žada Juozas.

Jis Klonio gatvėje planuoja būti ir trečiadienį, kai Kėdainių rajono apylinkės teismas sės nagrinėti su kuo turi gyventi D,Kedžio dukra. "Aš turiu tikslą, žinau dėl ko kovoju ir jokie provokatoriai mano nuomonės nepakeis", - portalui 1diena.lt kalbėjo J.Stankevičius,


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių