D.Kedžio dukra grąžinama motinai L.Stankūnaitei

Kėdainių teismas nusprendė, kad D.Kedžio dukra turi gyventi su savo mama Laimute Stankūnaite.

Atiduos motinai

Teisėjas Bronius Varsackis priėmė tokį sprendimą remdamasis tuo, kad  „nėra jokių įrodumų, kad L.Stankūnaitė yra bloga motina“. Teismo sprendimu, dukra L.Stankūnaitei turi būti perduota "nedelsiant".

Neringos Venckienės teisė į jos brolio D. Kedžio dukrą panaikintos.

Teismo sprendimą galima apskųsti per 7 dienas.

Teisme nedalyvavo nei L.Stankūnaitė, nei Venckai.

Apsupo Venckų namus

Vos išgirdę apie teismo sprendimą D.Kedžio byla besidomintys žmonės ėmė rinktis prie Venckų namų Kauno rajone, Teleičių kaime, Klonio gatvėje.

Keliasdešimt susirinkusiųjų teigia neleisiantys D.Kedžio dukros atiduoti mamai.

Papildyta 11 val.: Prie Kedžių namų Garliavoje budi kelios dešimtys žmonių. Tarp jų matyti ir D.Kedžio motina Laimutė Kedienė bei teta Birutė Stepankevičienė.

"Nejaugi jie atplėš mergaitę per prievartą, jei ji laikys apsikabinusi Neringą? Juk jie taip negali", - sako B.Stepankevičienė.

Įvažiavimas į Neringos ir Aido Venckų nuosavo namo kiemą užstatytas juodu mikroautobusu. Į gatvelę pamažu renkasi žmonės, nusiteikę neleisti paimti mergaitės iš ją globojusios D.Kedžio sesers N.Venckienės.

Apie 11 val. į gretimą gatvelę įriedėjo policijos automobilis, tačiau tuoj pat vėl išvažiavo. Susirinkusieji akylai seka, ar pareigūnai nesiverš į Venckų namus iš aplinkinių sklypų pro tvorą.

Pravažiavimas gatvele užstatytas automobiliais.

Papildyta 11.25 val.: Tik ką į gatvę išėjusi D.Kedžio krikšto mama Audronė Skučienė pasakojo, kad N.Venckienę ši žinia labai sukrėtė.

"Dabar tikslas padaryti viską, kad pagrindinė liudytoja pedofilijos byloje neužaugtų ir pradingtų. Ją tikrai bus siekiama nugalabyti, tik gal ne iš karto. Tikiu, kad greitai ji vėl atsidurs Vaiko raidos centre ir bus padaryta neveiksnia. Dabar jau gali būti imtasi bet kokių priemonių, nes klanas veikia toliau", - sakė A.Skučienė.

Procesiškai atsiimti dukters turėtų atvykti pati L.Stankūnaitė, o jei tai nepavyktų, tuomet ji turėtų kreiptis pagalbos į antstolius.

Papildyta 11.30 val.: L.Stankūnaitės advokatė Loreta Kraujutaitienė informavo, kad šiuo metu su antstoliais tvarkomi dokumentai ir netrukus ketinama atvykti į Garliavą paimti mergaitės. L.Stankūnaitė pasiprašė policijos apsaugos, kad būtų išvengta galimų incidentų.

Savo ruožtu susirinkusieji prie Venckų namų ketina automobiliais užstatyti visą gatvelę, kad L.Stankūnaitei nepavyktų privažiuoti prie namo ir tektų dukrelės pasiimti eiti pėsčiomis.

Papildyta 12.20 val.: Susirinkusiųjų gretos nuolat plečiasi. Šiuo metu prie Kedžių namų būriuojasi jau per pusšimtis žmonių.

Gretimų namų gyventojai atvykusiesiems atnešė į gatvę suolus. Tai liudija, kad garliaviškiai nusiteikę kantriai laukti ir neleisti L.Stankūnaitei susigrąžinti dukters.

Papildyta 13 val.: Prie protestuojančiųjų prisijungė vilnietis Marius Kurpevičius, dalyvavęs visose ankstesnėse protesto akcijose prieš pedofiliją Lietuvoje.

"Norėdami atimti mergaitę, jie turės mane nužudyti, kaip Drąsių", - sakė M.Kuprevičius.

 "Aš jau trečiadienį buvau čia atvažiavęs su palapine iš Vilniaus, nes jaučiau, kad gali būti prieita iki tokių kraštutinumų, bet D.Kedžio namiškiai tikėjosi, jog mūsų teisinėje valstybėje tokių absurdų nebus ir mane atkalbėjo. Šiandien aš vėl atsivežiau miegmaišį ir būsiu čia, kiek tik prireiks. Noriu pasakyti, kad tas teisėjas, kuris priėmė tokią nutartį, yra velnių velnias ir toks pats pedofilas, kaip ir Ūsas", - įsitikinęs vilnietis.

M.Kurpevičius atsivežė plakatus su užrašu "Prezidente, naikinkite kilerių tarnybą". Jis teigė čia iš Vilniaus atvykęs su Seimo nario Kazimiero Uokos padėjėju Romualdu Repšiu, vos tik išgirdo apie teismo sprendimą grąžinti mergaitę motinai.

Susirinkusieji be plakatų prie D.Kedžio namų iškėlė ir Lietuvos trispalvę. Vėliava perrišta juodu kaspinu.

Papildyta 13.10 val.:  Advokatė L.Kraujutaitienė žurnalistams telefonu pareiškė, esą ji su L.Stankūnaite nė neketina vykti į Garliavą pasiimti mergaitės. Anot gynėjos, ji ir jos klientė tikisi, kad iki šiol mergaitę globojusi N.Venckienė bus supratinga ir pati pristatys vaiką motinai.

Papildyta 13.25 val.: Iš portalo sužinojusi apie L.Stankūnaitės ir jos gynėjos norus, kad mergaitę atvežtų N.Venckienė, D.Kedžio teta A.Skučienė neslėpė pykčio: "Gal mergaitę nuvežti į tą butą, kur ji buvo prievartaujama?".

A.Skučienės teigimu, niekas niekur mergaitės vežti nesiruošia, o jei net ir būtų tnoras kuo greičiau, ją grąžinti motinai, jo įgyvendinti būtų neįmanoma. "O kur mums ją vežti, kas dabar žino kur gyvena L.Stankūnaitė? Kas žino su kuo ji dabar bendrauja, ką veikia, iš ko gyvena?", - klausė A.Skučienė.

L.Stankūnaitei valstybės apsauga buvo skirta dar pernai spalio 5 d. Net ir radus D.Kedį negyvą, apsauga jai, priešingai nei D.Kedžio dukrai, pagrindiniai pedofilijos bylos liudytojai, nebuvo panaikinta. Ji saugoma iki šiol, o jos gyvenamoji vieta slepiama.

Beje neseniai laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas pareiškė, kad jei artimieji paprašys, apsauga D.Kedžio dukrai bus vėl skirta. Jis teigė, kad N.Venckienė galėjo apskųsti Generalinės prokuratūros ir Kriminalinės policijos biuro sprendimą panaikinti mergaitei apsaugą, tačiau to nepadarė. "Nesąmonė, aš apskundžiau šį sprendimą teismui, tačiau kol kas mano skundo niekas nenagrinėjo", - portalui teigė mergaitės globėja. 

Sprendimą skųs

L.Stankūnaitei vadinamoje pedofilijos byloje nėra pareikšti įtarimai, nors pats D.Kedys kaltino mergaitės motiną sąvadavimu.

Pasak nuo spalio mėnesio D.Kedžio dukrą globojusios Neringos Venckienės, nors šį teismo sprendimą per 7 dienas ir galima apskųsti aukštesnės instancijos teismui, tačiau jo dalis dėl mergaitės gyvenamosios vietos turi būti vykdoma nedelsiant. "Tai reiškia, kad bet kada gali atvažiuoti ir mergaitę iš mūsų paimti. Sėdime ir laukiame", - portalui kalbėjo N.Venckienė.

Ji neabejoja, kad skųsianti šį teismo sprendimą, bet iki skundas bus išnagrinėtas, mergaitė turės gyventi su L.Stankūnaite. „Aš dar netikėjau, kad gali būti toks sprendimas. Siaubas, kas čia darosi. Tai jau viskas viskas...“, - verkė mergaitės globėja.

L.Stankūnaitė žinojo iš anksto

N.Venckienės teigimu, L.Stankūnaitė jau ketvirtadienį žinojo koks bus teismo sprendimas. Tai jai po susitikimo su motina pasakė šešiametė D.Kedžio dukra. „Grįžusi ji man pasakoja, kad mama pasakė, jog rytoj mane pasiims. Net nelabai norėjau mergaite patikėti, bet pasirodo L.Stankūnaitė žinojo, ką sako“, - kalbėjo N.Venckienė.

Jos teigimu, šis teismo sprendimas yra nelogiškas. Teismas pareiškė, kad nėra duomenų, jog L.Stankūnaitės namuose mergaitė gali būti nesaugi. „O tai, kad baudžiamojoje byloje aiškiai parašyta, jog viena iš vietų, kur Andrius Ūsas tvirkino D.Kedžio dukrą yra L.Stnakūnaitės gyvenamoji vieta, jiems nėra įrodymas?“, - klausia mergaitės globėja.

Paliks Lietuvą?

Jau prieš porą mėnesių, dar iki randant D.Kedžio kūną, L.Stankūnaitė dažnai lankydavosi Kauno migracijos tarnyboje. Buvo įtariama, kad moteris tvarkosi dokumentus kelionei į užsienį, kur ji ir pati neslėpė, ketina apsigyventi vos tik dukra bus sugrąžinta jai.

Šie įtarimai gali netrukus pasitvirtinti. D.Kedžio teta A.Skučienė sako, jog ją pasiekė gandai, kad L.Stankūnaitė su dukra Lietuvą paliks jau šią naktį.

„Brolis buvo nužudytas, pati mačiau jį, mėlynas, visa galva sudaužyta, o dabar dar ir mergaitę nori paimti ir nežinia kur išvežti. Taip jiems paranku, pagrindinis kaltintojas nužudytas, vaikas kažkur išgabentas. Viskas. Bylos nėra. Lietuvoje yra tik vienas pedofilas - Ervydas Čekanavičius“, - teismo sprendimu piktinasi N.Venckienė.


Šiame straipsnyje: KedysKedytėStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių