D.Kedžio artimieji neabejoja - jis buvo nužudytas (papildyta)

Tuo tikėti juos verčia ne tik tai, kad jų morge atpažintas Drąsiaus Kedžio veidas buvo nusėtas kraujosrūvomis ir mėlynėmis, bet ir kiti „sutapimai“.

Tokie, kaip prieš pusantro mėnesio D.Kedžio sesers Neringos Venckienės netikėtai sulauktas dvigubos žmogžudystės bylą Kaune tiriančio Kauno apygardos prokuratūros prokuroro Egidijaus Palaimos skambutis, kai buvo pasiteirauta, kas gins D.Kedį, o išgirdus, kad Aidas Venckus, liepta pasiieškoti kito advokato.

Tuo pačiu metu atgijo ir vienintelis įtariamasis pedoflijos byloje Andrius Ūsas bei buvusi D.Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė. Vienas atsisakė valstybės jam skirtos apsaugos ir vienoje televizijos laidų pradėjo viešai grasinti D.Kedžio artimiesiems, kitas - toje pačioje laidoje pradėjo pasakoti, koks nepataisomas narkomanas ir degradavęs žmogus buvo D.Kedys.

„Matome, kad visi šie įvykiai tarpusavyje yra labai susiję, tokių sutapimų gyvenime nebūna“, - TV3 laidai „Akistata“ pasakojo D.Kedžio tetos Audronė Skučienė ir Birutė Stepankevičienė.

Tą patį galvoja ir vyro pusseserė Sonata Žukauskienė, po paslaptingojo E.Palaimos skambučio tapusi D.Kedžio advokate.

„Mums peršasi vienintelė mintis, D.Kedys buvo kažkur sulaikytas prieš pusantro mėnesio, visą tą laiką kažkur laikomas ir nužudytas“, - įsitikinusios moterys.

„Man labai gaila jo tėvų, gaila Neringos. Jie labai pergyvena. Visi dar turėjome kažkokią viltį, kad jis gyvas, kad viskas paaiškės, kad tiesa nugalės. Dabar galiu pasakyti tik tiek, Drąsius pralaimėjo koją su sistema“, - braukdama ašaras laidos kūrėjams pasakojo S.Žukauskienė.

Pasak jos, vos tik pamačius kūną morge, nei vienai iš ten buvusių moterų, nekilo abejonių, kad tai D.Kedys. Joms taip pat nekilo ir abejonių, kad vyras buvo nužudytas - galva sumušta, veidas ištinęs. „Smurto žymės akivaizdžios: iš kur tas kraujas per visą veidą nubėgęs, iš kur tos mėlynės ant kaklo ir veido? Kodėl veidas visas ištinęs“, - kalbėjo A.Skučienė.

Nors vyras buvo nusidažęs plaukus tamsiai ir juos atsiauginęs, D.Kedžio artimieji neabejoja, kad rastas kūnas yra būtent jų artimojo, dviguba žmogžudyste įtarto ir policijos tariamai labai beveik septynis mėnesius ieškoto D.Kedžio kūnas.

Kad žmogus apie pusantro mėnesio galėjo praleisti nežinia kur, artimiesiems leidžia daryti išvadas ir tas faktas, kad plaukai nors ir dažyti tamsiai, bet nuo šaknų jie ataugę, matosi natūrali jų spalva. „Aš kaip kirpėja žinau, kad tiek plaukams ataukti reikėjo apie pusantro mėnesio“, - teigė A.Skučienė.

Tai, kad itin savo išvaizda ir sportine forma besirūpinantis D.Kedys galėjo apsileisti tiek, kad nusidažęs plaukus, jiems leistų ataugti, vyro artimuosius tik dar labiau verčia įtarti, kad pusantro mėnesio jis buvo kažkur laikomas ir, suprantama, ne savo noru.

„Jis muštas ir smaugtas“, - tvirtina D.Kedžio artimieji.

Prokurorų iškeltas versijas, kad D.Kedys galėjo mirti perdozavęs narkotikų arba mirtinai sušalęs, jie vadina visiškomis nesąmonėmis. Vyras visą laiką sportavo. Labai rūpinosi savo sveikata ir išvaizda, todėl narkotikų nevartojo.

Šią galimybę antradienio vakarą atmetė ir vienas portalo kalbintas ekspertas. Jo teigimu, narkotikų požymių rasto vyro organizme neaptikta, kraujyje rasta tik alkoholio. Kad tai gali būti tiesa trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino ir laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas.

Kad vyras galėjo mirtinai sušalti, taip pat nerealu. Žinoma, kad dar savaitę iki jo kūno radimo, toje pačioje vietoje žvejoję vietos gyventojai nematė jokio lavono. Įtariama, kad jis čia atsirado praėjusią savaitę trečiadienį arba ketvirtadienį.

Daugmaž tokią mirties datą įvardija ir teismo medicinos ekspertai. Nei trečiadienį, nei ketvirtadienį net ir naktimis temperatūra nenukrisdavo žemiau nulio, o prie tokios temperatūros neįmanoma mirtinai sušalti.

Tai paneigia ir lavono poza, kurioje jis buvo aptiktas. Pasak R.Petrausko, vyras rastas kniūpsčias veidu į žemę. Nuo kada žmogus, kuriam yra šalta stojasi tokia poza?

Beje, neabejojama, kad D.Kedys, jei neatsitiktinės jo paieškos, būtų palaidotas kaip neatpažintas. Visa istorija rodo, kad jį, kaip ir 1998 metais nužudytą kunigą Ričardą Mikutavičių būtų ištikęs tas pats likimas.

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai, pasak Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio neatpažino D.Kedžio, todėl jokie tyrimai nebuvo atliekami. Tiesa, šioks toks įtarimas pareigūnams vis dėlto buvo kilęs, jie susisiekė su L.Stankūnaite ir paklausė, ar jos buvęs sugyventinis neturėjo tatuiruotės papilvėje. Išgirdę neigiamą atsakymą, pareigūnai nurimo.

Apie D.Kedžio turimą tatuiruotę nežinojo nei jo tėvai, nei ne vienerius metus su juo gyvenusi L.Stankūnaitė. Gali būti, kad ją vyras pasidarė jau dingęs iš artimųjų ir teisėsaugos akiračio.

Kad D.Kedžio kūnas buvo atpažintas artimieji turi dėkoti jo pusseserei S.Žukauskienei. Savaitgalį blogą sapną sapnavusi moteris, antradienį atsitiktinai internete pamatė žinutę apie rastą neatpažintą 38 metų vyro lavoną.

Pasak S.Žukauskienės jai ši mintis nedavė ramybės, todėl ji paskambino D.Kedžio tetoms ir paprašė jų patikrinti morgus.

Šios nors ir nenoriai, bet sutiko. Petrašiūnų morge joms buvo pasakyta, kad turi dviejų neatpažintų vyrų lavonas. Vienas jų pasirodė esantis D.Kedžio.

Tuo pačiu laiku per LNK televiziją rodytoje laidoje „Abipus sienos“ taip pat kalbėta apie rastą D.Kedžio lavoną. Tik iš kitos pusės. Jų kalbintas A.Ūsas, teigė, kad jis norėjo, jog D.Kedį norėtų matyti gyvą, kad šis atliktų bausmę už savo padarytus nusikaltimus ir atsakytų už kitų, anot jo, nekaltų žmonių, sužlugdytus gyvenimus.

„Man įtarimą kelia D.Kedžio artimųjų elgesys. Arba jiems tai buvo žinoma, arba jie su ta mintimi susitaikė, arba įvyko kažkas jiems netikėto“, - kalbėjo A.Ūsas.

Laidos kūrėjų teigimu, pedofilijos bylos įtariamąjį labai sunervino pasirodžiusi informacija, kad D.Kedžio nužudymu buvo suinteresuotas būtent jis. Esą vyras nors ir sunkiai valdo pyktį, tačiau stengiasi po išgirstų žinių to daug nedemonstruoti.

Vėliau laidoje rodomas tas pats siužetas, kuris ir buvo anonsuojamas laidoje - koks A.Ūsas yra geras, nekaltas ir, kaip Venckai bei Kedžiai siūlė pinigus liudytojams, kad šie kalbėtų tai, ko jiems reikia - kad A.Ūsas buvo pažįstamas su J.Furmanavičiumi ir ne kartą abu buvo pastebėti toje pačioje kompanijoje.

A.Ūso teigimu, jis su draugais buvo paskutiniame D.Kedžio tetų organizuotame mitinge prie Kauno karo muziejaus, bet esą ta „fanatikų“ gauja buvo tiek užsiėmusi savo kliedesiais, kad net nepastebėjo, jog šalia stovi jis su draugais. „Mano draugai net juokavo: gal mums surėkti, kad čia yra A.Ūsas“, - kalbėjo pedofilija įtariamas kaunietis.

Laidoje kalbėjusi A.Ūso uošvė Bena pripažino, kad visa D.Kedžio giminė yra labai artima ir vienas kitą palaiko bei kovoja. Tačiau šiai moteriai atrodo, kad tai yra ne privalumas, o trūkumas. Esą jie kartu daro ir dengia savo nusikaltimus.

„Aš savo vaikams visada sakiau, kad šią šeimą remiantys žmonės yra pikti ir neišsilavinę. Nors jie baigę aukštuosius mokslus, jie yra vistiek neišsilavinę“, - kalbėjo A.Ūso žmonos Guodos motina, apie kurios išsilavinimą ar veiklą žurnalistai kol kas nesidomėjo.

Beje, A.Ūso antradienį pasakyti žodžiai, kad jis netiki, jog rastas D.Kedžio lavonas, o ši šeimynėlė atpažins, bet ką, kad tik pridengtų giminaičio padarytus nusikaltimus, labai įžeidė D.Kedžio artimuosius. Jų nuomone, įtariamajam nedera švaistytis tokiais žodžiais, ypač žinant, kad ši mirtis jam pačiam yra be galo naudinga.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių