D.Kedžio artimieji mano radę daugiau įrodymų, jog vyras buvo slepiamas netoli Kauno marių

Drąsiaus Kedžio artimieji apleistoje karinėje bazėje, kurioje, kaip jie įtaria iki mirties buvo kalinamas vyras rado dar vieną daiktą, kuris galėtų tapti dar vienu įrodymu, kad čia tikrai būta D.Kedžio.

Rastas peilio dėklas

Šeštadienį dar kartą atvykę į netoli Šlienavos esančias buvusių kareivinių patalpas, D.Kedžio artimieji rado dėklą nuo peilio. „Lygiai tokį patį turėjo ir brolis. Grįžę namo specialiai apžiūrėjome daiktus, bet nei peilio, nei dėklo neradome“, - portalui 1diena.lt kalbėjo D.Kedžio sesuo ir jo dukters globėja Neringa Venckienė.

Šį savo radinį D.Kedžio artimieji atsargiai paėmė, kad nepaliktų savo pirštų antspaudų ir perduos ekspertams, tiriantiems jau anksčiau iš šios karinės bazės paimtus daiktus bei kraujo pėdsakus.

Nors prieš daugiau nei dvi savaites mūsų portalui paskelbus, kad D.Kedžio artimieji įtaria radę vietą, kurioje galimai buvo kalintas vyras, čia apsilankė ir tyrėjų grupė, tačiau, manoma, kad geriau apieškojus visas patalpas, įdomių daiktų, galinčių būti naudingais bylai, čia gali būti ir daugiau.

Tyrėjų regis nesudomino nei šalia įėjimo iki šiol besivoliojanti krūva tuščių pakelių nuo kavos, nei prie įėjimo į rūsį, palubėje, ant virvių prikabintas medinis pagalys. Apžiūrėjus jį, aiškiai matosi nutrynimo žymės, o po juo ant sienos, du vyriškų batų pėdsakai. Atrodo lyg ant to pagalio virvėmis būtų buvę kažkas prikabintas ir į taikinį bandyta įspirti, tačiau patakyta į sieną.

Kūnas rastas netoliese

D.Kedžio artimuosius nustebino ir paliktos automobilio vėžių žymės netoliese esančioje pievoje. Jos tiesiasi nuo miško pusės, kur nusileidus per bruzgynus nuo kalno, iškart atsiduriama Kauno marių pakrantėje. „Kam važinėti per mišką, jei galima atvažiuoti iš kitos pusės žvyro keliuku“, - nesupranta ir D.Kedžio motina Laimutė Kedienė.

Tiek N.Venckienė, tiek L.Kedienė taip pat sako nesuprantančios, kodėl jei D.Kedys ėjo pats, jis savo mirties vietai pasirinko pačią atokiausią vietovę, kur keliukas baigiasi ir prasideda miškas, nes nuo aikštelės pasukus į kitą pusę, įrengta daug stovyklaviečių. „Kam eiti sunkiai praienamu keliuku, kai gali prisėsti patogioje vietoje, ypač, jei jis ėjo visiškai girtas, kaip sako prokurorai“, - stebisi N.Venckienė.

Tiek D.Kedžio sesuo, tiek mama teigia tikinčios vietos žvejo pasakojimu, kuris paaiškino, kad naktį, prieš radant D.Kedžio kūną, jis žvejojo netoli aikštelės, kai pamatė, kad į ją įvažiavo mikroautobusas ir du aukšti vyrai bei vienas žemas, iš jo iškėlę sunkų daiktą, nunešė ir paliko kažkur toje vietoje, kur balandžio 17 d. buvo rastas negyvo D.Kedžio kūnas.

Tiesa, po to, kaip nurodoma D.Kedžio mirties tyrimo byloje, šis žmogus atsisakė savo parodymų ir paaiškino, jog pats atsigulė į Žiegždrių psichiatrijos ligoninę, kur jau esą anksčiau gydėsi du kartus. Šiuos žvejo liudijimus paneigė jo mama, sesuo ir dukra, tačiau, kaip matosi, iš bylos medžiagos, po „poilsio“ Žiegždriuose pagrindinis liudytojas pakeitė savo parodymus – jis pradėjo aiškinti, jog esąs psichinis ligonis ir padauginęs alkoholio neatsispiria pagundai pafantazuoti. „Pirmą kartą girdžiu, kad psichinis ligonis prisipažintų esantis nesveikas. Ar jūs matėte kvailį, kuris prisipažintų esantis kvailiu?“, - tokia prokurorų versija netiki D.Kedžio sesuo.

Išvados rodo smurtą

Jau šią savaitę N.Venckienė tikisi sulaukti tikslių dviejų nepriklausomų ekspertų, kuriems ji davė susipažinti prokuratūros pateiktą medžiagą dėl D.Kedžio mirties priežasties nustatymo, išvadas.

Pagal šias išvadas, ji žada surašyti ir klausimas tarptautiniams teismo medicinos ekspertams, į kuriuos nusprendė kreiptis tyrimą atlikusi Generalinė prokuratūra.

Preliminarios šių ekspertų išvados, prieštarauja iki šiol prokuratūros pateiktai versijai, kad D.Kedys mirė girtas, užspringęs savo skrandžio turiniu ir švendrės lapu.

Išanalizavę prokuratūros pateiktą medžiagą, ekspertai atkreipė dėmesį į kelias aplinkybes: vienas D.Kedžio vyzdys buvo išsiplėtęs, antras – ne, tai rodo, kad vyrui buvo leidžiami stiprūs vaistai, kūną tyrę ekspertai ant kūno nepamatė jokių dūrio žymių, tačiau jiems pateiktose nuotraukose, nepriklausomi specialistai jų rado ne vieną. Oficialiose D.Kedžio mirties išvadose teigiama, kad D.Kedžio smegenys yra labai padidėjusios, nepriklausomų ekspertų teigimu, tai reiškia, kad galva prieš mirtį buvo labai sumušta.

Ne vieno žmogaus mirties aplinkybes tyrę Venckų pasamdyti ekspertai iš jiems pateiktos medžiagos taip pat nustatė, kad nei D.Kedžio kvėpamino takuose, nei aplink jo kūną nebuvo rasta jo skrandžio turinio, nors prokurorai teigia, kad D.Kedys užspringo savo vėmalais. Neaišku ir kodėl buvo zigzagais išpjaustytas D.Kedžio liežuvis. Nors tyrimui vadovavęs prokuroras Aidas Mažeika, portalui 1diena.lt teigė, kad dalis jo buvo paimta tyrimui, tai neužfiksuota nei viename bylos dokumente.

„Duodu 100 proc., kad brolis buvo nužudytas ir labia tikimės, kad jo DNR pėdsakų bus rasta tame kariniame sandėlyje, o tarptautiniai ekspertai nustatyts kitokias jo mirties aplinkybes, nei nustatė lietuviai“, - viliasi D.Kedžio sesuo ir mama.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių