D.Kedys prieš mirtį buvo girtas, galutiniai tyrimų duomenys - po mėnesio (papildyta)

Drąsius Kedys prieš mirtį buvo visiškai girtas, jo organizme rastos net 3,7 promilės alkoholio. Preliminari mirties priežastis - užspringimas skrandžio turiniu.

Taip ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas.

 „Šiandien kaip pareigūnas galiu pasakyti oficialiai, taip tai yra Drąsius Kedys. Šiandien turima ekspertų išvada yra tokia, jo mirties priežastis - svetimkūnis kvėpavimo takuose“, - sakė prokuroras.

Rastas ir butelis

Jo teigimu, šalia lavono, rastas ir butelis. Tačiau koks R.Petrauskas nedetalizavo. „Rastas butelis su skysčiu, šiuo metu jis perduotas ekspertams, kurie turės pasakyti, kas jame buvo“, - dienraščiui sakė prokuroras.

R.Petrauskas dar kartą patvirtino, kad turimi duomenys nerodo, jog vyro mirtis galėjo būti smurtinė, kaip kad galvoja jo artimieji. Tačiau, vis dar tiriama, ar jis nebuvo nunuodytas, ar prieš mirtį nevartojo narkotikų, ar jam nebuvo suleista ar duota kokių nors cheminių medžiagų, dar aiškinamasi.

„Yra atlikta dalis ekspertizės. Ekspertizė dėl narkotinių medžiagų ar kažkokių nuodų pagal savo technologijas užtrunka iki vieno mėnesio. Tik gavę histologinių tyrimų rezultatus bus galima atsakyti, ar nebuvo dar kažkokio pašalinio poveikio į organizmą“, - kalbėjo laikinasis prokuratūros vadovas.

Jo teigimu ekspertai nustatė, kad D.Kedys galėjo mirti kūno suradimo išvakarėse. „Kalbama apie laiką nuo penktadienio pietų iki šeštadienio nakties vidurio“, - sakė jis.

R.Petrauskas kategoriškai atmetė versiją, kad D.Kedys prieš mirtį galėjo būti kažkur įkalintas ir kankintas. Anot jo, viso kūno tomografinė ekspertizė neparodė jokių išorinių kūno sužalojimų ar vidinių kraujosrūvų.

Nepriklausomas ekspertas

„Čia gal bus suprasta, kaip nepasitikėjimas visomis mūsų ekspertinėmis įstaigomis, bet turiu mintį, kad gavus visas išvadas, bus galima pasitelkti nepriklausomą, geriausia užsienio ekspertą, pateikti jam visą tyrimo medžiagą, visus turimus duomenimis ir paprašyti jo įvertinimo“, - teigė R.Petrauskas.

Tai esą patvirtintų ar paneigtų Lietuvos ekspertų atlikto tyrimo rezultatus ir išsklaidytų arba patvirtintų visuomenės abejones dėl D.Kedžio palaikų tyrimo ir mirties priežasties nustatymo.

R.Petrauskas sakė neprieštarausiantis, jei D.Kedžio artimieji taip pat paprašys, kad ekspertizę atliktų nepriklausomas ekspertas ar ekspertai.

„Noriu pabrėžti, kad prieš tai reikia reikia gauti visus oficialios ekpspertizės aktus. Visas procesas yra nufilmuotas, viskas buvo daroma tikrai kruopščiai ir smulkiai. Pirmos išvados bus kai bus atlikti visi tyrimai. Kas liečia mechaninę mirties priežastį mes galime gauti, kad ir rytoj, bijau pameluoti, tačiau kas liečia cheminius tyrimus, čia jau niekas negali paspartinti, nes yra tokios technologijos“, - aiškino prokuroras.

Tiesa, jis gana skeptiškai sutiko žinią, kad D.Kedžio artimieji planuoja pasikviesti ekspertą iš Lenkijos, kuris dar kartą ištirtų vyro palaikos iki juos palaidojant. „Man sunku įsivaizduoti, kaip iš kitos šalies atvykės ekspertas gali atlikti tyrimą“, - abejojo R.Petrauskas.

Jis atmetė, D.Kedžio artimųjų priekaištus, kad esą jų pasamdytam ekspertui nebuvo leista dalyvauti tiriant kūną. „Nebuvo tokio procesinio sprendimo. Ten dalyvavo mūsų prokuroras, viskas buvo filmuojama. Manau, to užtenka“, - kalbėjo prokuratūros vadovas.

Tirs generalinė prokuratūra

Vakar gautos balistinės ekspertizės išvados, pasak R.Petrausko patvirtino, kad šalia D.Kedžio kūno rastas pistoletas "Baikal IŽ 79-8" su dėtuve ir devyniais šoviniais yra tas ginklas, iš kurio pernai spalio 5 d. buvo nušautas Kauno apygardos teismo teisėjas Jonas Furmanavičius ir D.Kedžio buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė.

Ant ginklo rasti DNR pėdsakai yra D.Kedžio.

„Išvada tokia, kad jis buvo prisilietęs prie šio ginklo, o ginklas buvo panaudotas kaip nusikaltimo įrankis dviejų žmonių nužudyme“, - kalbėjo prokuroras.

Pasak jo, artimiausiu metu, greičiausiai šiandien, bus priimtas sprendimas bylą dėl D.Kedžio mirties aplinkybių prijungti prie dvigubos žmogžudystės bylos. Ši byla bus perimta iš daugiau nei pusmetį ją tyrusios Kauno apygardos prokuratūros ir toliau bus tiriama Generalinėje prokuratūroje.

„Aš tiesiai šviesiai galiu pasakyti, kad mes labiausiai buvome suinteresuoti, kad D.Kedys būtų gyvas. Jis tiriant šią bylą mums labai reikalingas“, - sakė prokuroras.
Kol įtarimai dėl bendrininkavimo nužudant šioje byloje yra pareikšti dviem asmenimis - D.Kedžio draugui Albertui Žiliui ir kol kas neįvardijamam asmeniui. Abiems jiems leista likti laisvėje.

Tirs ir kolegų darbą

Pasak K.Pertrausko, tik perėmus bylą iš Kauno apygardos prokuratūros, bus žiūrima ir, ar jų kolegos Kaune padarė viską tinkamai ieškant pagrindinio įtariamojo pėdsakų, ar buvo viskas patikrinta, ar viskas atlikta.

Tai, kad D.Kedžio kūnas rastas kaime, kuriame gyvena jo dėdė, prokuroro teigimu, dar neįrodo, kad bėglys pas jį slėpėsi, tačiau ši versija taip pat neatmetama. Kaip ir tai, kad visą šį laiką vyras galėjo bendrauti su artimaisiais. „Kas galėtų paneigti“, - klausimu į klausimą atsakė prokuroras.

Dabar radus kūną, jo teigimu, bus bandoma išsiaiškinti, kur ir pas ką beveik septynis mėnesius gyveno ir slėpėsi D.Kedys.

LRT vaizdo medžiaga:


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių