Demaskuota telefoninių sukčių grupė

Šiauliuose sulaikyta sukčiautojų grupė, telefonu viliojusi pinigus iš patiklių žmonių ne tik Šiauliuose, bet ir aplinkiniuose rajonuose.

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, kad Šiaulių 1-ojo policijos komisariato pareigūnai po dviejų mėnesių įtempto darbo sulaikė penkis asmenis, telefonu viliojusius pinigus.

Šiais metais nukentėjusiųjų nuo telefoninių sukčių Šiauliuose pagausėjo. Dėl šios nusikalstamos veikos buvo pradėti 57 ikiteisminiai tyrimai. Ypač telefoniniai sukčiai suįžūlėjo pastaruoju metu. Beveik kasdien į policiją kreipdavosi nuo jų nukentėję senyvo amžiaus žmonės.

Lapkričio 7-ąją į policiją paskambino 79-nerių metų Tilžės gatvės gyventoja, stacionariuoju telefonu sulaukusi nerimą keliančio skambučio. Nepažįstamas skambintojas pranešė, kad moters sūnus, esantis užsienyje, yra sulaikytas dėl žmogaus sumušimo. Reikėtų 9000 litų, kad nukentėjusiajam jis galėtų atsilyginti, nes gydymas čia kainuoja labai brangiai. Senolė sutiko duoti pinigų, tačiau, padėjusi telefono ragelį, nuskubėjo pasiguosti pas kaimynę. Šios būta supratingos. Jai iš karto kilo įtarimas dėl kaimynę ištikusios nelaimės ir ji paskatino šiomis abejonėmis pasidalinti su policija.

Išgirdę šią žinią, Šiaulių miesto1-ojo policijos komisariato kriminalistai žaibo greičiu prisistatė pas Tilžės gatvės gyventoją ir pasitiko pinigų atėjusį jaunuolį. Tai buvo 17-metis K.K. iš Šiaulių rajono, Kužių gyvenvietės. Tai buvo tas pats vaikinas, kuris su sėbrais jau pora mėnesių buvo pareigūnų akiratyje ir artimiausiomis dienomis buvo planuojama juos sulaikyti. Moterų budrumas paskubino šį procesą ir telefoninių sukčių grupuotė buvo sulaikyta lapkričio 7-ąją. Iš viso buvo sulaikyti penki įtariamieji, kurių visi, išskyrus vieną, buvo nepilnamečiai. Trys sulaikytieji - šiauliečiai, du jų kužiškiai.

Vaikinams kol kas priskiriami šeši sukčiavimo atvejai Šiauliuose. Iš vienos šiaulietės šie sukčiai pinigus buvo spėję išvilioti jų sulaikymo dieną. 64-erių metų moteriai, gyvenančiai Ukmergės g., paskambinęs vyras prisistatė anūku ir pabėdojo, kad sukėlė eismo įvykį bei sužalojo žmogų. Žalai atlyginti reikėtų 8000 litų. Moteriai anūko balsas pasirodė neįprastas, tačiau kalbėjusysis patikino ją, kad eismo įvykio metu jam buvo perskelta lūpa, dabar ji susiūta ir todėl jo balsas pakitęs. Tariamas anūkas močiutei padiktavo telefono numerį, kuriuo ji gali susisiekti su policijos pareigūnu ir pasitikslinti situaciją. Šiaulietė, paskambinusi tariamam pareigūnui, padejavo, kad teturi 3000 litų. Jai buvo pasakyta, kad užteks ir tiek, mat nukentėjusioji pusė sutinka su tokia suma. Jiems bešnekant telefonu, į duris paskambino „nukentėjusiojo" atsiųstas tarpininkas ir moteris jam padavė 3000 litų. Jam išėjus, ji nutarė pasišnekėti su savo anūku. Paskambinusi jam sužinojo, kad jokio eismo įvykio šis nėra sukėlęs...

Lapkričio 5-osios vakare sukčiai paskambino 72 metų S.Šalkauskio g. gyventojai ir, prisistatę policijos pareigūnais, įtikino moterį, kad jos anūkas miesto parke sumušė žmogų, ir yra sulaikytas. Kad susitaikytų su nukentėjusiuoju, reikia atlyginti jam padarytą žalą, kuri siekia 9000 litų. Moteriai buvo suteikta galimybė pasišnekėti su sulaikytuoju anūku, kurio balsas močiutei pasirodė irgi neatpažįstamas. Tačiau ji buvo įtikinta neginčijamu argumentu, kad muštynių metu jam perskelta lūpa ir dabar jis negalįs normaliai kalbėti. Kadangi šiaulietė reikalaujamos pinigų sumos neturėjo, ji „nukentėjusiojo sūnui", kuris į duris pasibeldė moteriai bekalbant telefonu su sukčiais, atidavė 5000 litų. Močiutė labai jaudinosi dėl savo anūkėlio, todėl paskambino paklausti, kaip gi viskas jam baigėsi, ir sužinojo, kad anūkas sveikas ir laimingas sėdi kartu su tėvais namuose.

Panašią istoriją apie muštynes lapkričio 3 d. išgirdo ir 67 metų Vytauto g. gyventoja. Tik su ja buvo kalbėta ne apie anūką, o apie jos sūnų. Kaip ir kitais atvejais, skambinusiajam vėl buvo „perskelta ir susiūta lūpa", todėl jis šnekėjo neaiškiai. Kadangi moteris neturėjo reikalaujamų 5000 litų, tai ji „sūnui gelbėti" paaukojo 1000 litų, aukso papuošalų bei dulkių siurblį ir pasižadėjo per pusę metų išmokėti likusią sumą. Paimti šių daiktų atėjo „nukentėjusiojo brolis", moteriai dar net nebaigus pokalbio telefonu. Sukčiai savo aukoms jokiu būdu neleisdavo padėti telefono ragelio, kad joms nekiltų noras susisiekti su giminaičiais ar su kuo nors pasikalbėti bei pasitarti, kaip elgtis tokioje situacijoje.

Kitą dieną Vytauto g. gyventoja prie prekybos ir pramogų centro „Saulės miestas" susitiko pas ją išvakarėse apsilankiusį „nukentėjusiojo brolį" ir pakvietė dar kartą užsukti pas ją, mat ji pamiršusi paduoti dulkių siurblio garantinį taloną. Vaikino atsisakymas apsilankyti pas moterį uždavė jai mįslę ir tik tada ji pasiskambino sūnui ir sužinojo, kad jam viskas gerai...

Lapkričio 2-osios naktį į sukčių pinkles pateko Panevėžio g. gyvenantis 82 metų vyras. Jis po neva eismo įvykio ligoninėje gulinčio anūko operacijai paaukojo 8000 litų, kuriuos atidavė naktį operatyviai prisistačiusiam nepažįstamam vaikinukui. Na, o iš ryto nutarė paskambinti žentui ir pasidomėti anūko sveikata. Žentas niekaip nesusigaudė, apie ką čia uošvis kalba...

Spalio 28 d. sukčiai pasiglemžė 6000 litų iš Trakų g. gyventojos. 69 metų moteris patyrė didžiulį stresą, kai jai buvo pranešta apie muštynes sukėlusį ir dabar ligoninėje gulintį sūnų, kuris, beje, irgi šnekėjo nebūdingu jam balsu. Telefono ragelį perėmęs tariamas policijos pareigūnas šiaulietę įtikino, kad 6000 litų užtektų nukentėjusiajam žalai atlyginti. Tada jis nebereikštų jokių pretenzijų ir galima būtų išvengti teistumo.

Įtariama, kad sulaikyti asmenys telefonu pelnėsi ir Joniškio, Tauragės bei Kelmės rajonuose. Pareigūnai tebetiria šios grupuotės sukčiavimo atvejus.


Šiame straipsnyje: telefonassukčius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių