Dėl procesinių pažeidimų pedofilijos byla grąžinta prokurorams

Panevėžio miesto apylinkės teismas Vilniaus apygardos prokurorams grąžino pedofilijos bylą. Priežastis - prokurorų padaryti procesiniai pažeidimai.

Panevėžio miesto apylinkės teisėjų teigimu, šioje byloje ikiteisminis tyrimas dar nėra baigtas. Prokurorai paskubėjo perduoti bylą teismui, kadangi dar visa jų nutarimų apskundimo procedūra nėra baigta.

Iki šiol yra nebaigtos apskundimo procedūros dėl dviejų Drąsiaus Kedžio dukters globėjos Neringos Venckienės ir jos vyro advokaro Aido Venckaus skundų - dėl įtarimų panaikinimo Laimutei Stankūnaitei, Violetai Naruševičienei ir Jonui Furmanavičiui bei įtarimų sušvelninimo vieninteliam įtariamajam pedofilijos byloje Andriui Ūsui ir, dėl jų prašymo papildyti ikiteisminį tyrimą.

Pastarojo prašymo, Vilniaus apygardos prokurorai iš viso nepriėmė. Vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Brunono Maculevičiaus atsiųstame atsakyme teigiama, kad pedofilijos byloje nukentėjusios mergaitės interesams atstovaujančio A.Venckaus skundas dėl ikiteisminio tyrimo papildymo nebus nagrinėjamas, nes prokuratūra nebeturi šios bylos.

„Tai kam tada yra Baudžiamojo proceso kodeksas, kuriame aiškiai nurodyta visa procedūrų tvarka. Ar jiems kodeksas neegzistuoja?“, - tik sulaukus atsakymo iš prokuorų, portalui kalbėjo N.Venckienė.

Prašymą papildyti pedofilijos bylą, A.Venckus buvo išsiuntęs prokurorų darbo grupei vadovavusiam Ramūnui Šileikai, tačiau jis skundą atmetė. Kadangi įstatymai numato, jog žemesnio prokuroro nutarimą galima apskųsti aukštesniam prokurorui, Venckai šia galimybe pasinaudojo.

Su pedofilijos byla susipažinę Venckai, pamatė, kad joje dar daug kas nepadaryta, todėl paprašė atlikti papildomus veiksmus. „Ten dar daug ko trūksta. Pavyzdžiui, prašėme nustatyti ryšį tarp visų asmenų, kurių atžvilgiu tyrimas buvo pradėtas. Tai galima padaryti ir dabar“, - sakė D.Kedžio dukters globėja.

„Yra nustatyti procesiniai veiksmai ir jų tvarkos turi būti laikomasi. Net Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiuo klausimu yra pasisakęs“, - kalbėjo N.Venckienė.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pernai balandžio 21 d. nutartyje yra pabrėžęs, kad nukentėjusysis turi teisę susipažinti su bylos medžiaga, prašyti ją papildyti, gali apskųsti prokurorų nutarimus ir t.t.

Atsakymo nesulaukta ir dėl prokurorų nutarimo panaikinti įtarimus pedofilijos bylos herojams. Jie šį nutarimą yra apskundę ikiteisminio tyrimo teisėjams.

Pirmadienį šios Panevėžio miesto apylinkės teismo nutarties Venckai dar nebuvo gavę, tačiau, pasak N.Venckienės jie tokio sprendimo ir laukė.

"Taip ir turėjo būti, kaip byla gali būti nagrinėjama, jei ikiteisminis tyrimas dar nebaigtas", - pirmadienį portalui sakė N.Venckienė.

Pedofilijos bylą tyrusių prokurororų grupei vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuroras R.Šileika Lietuvos apeliaciniam teismui šią bylą išsiuntė tą pačią dieną, kaip ir nutartį atsisakyti nagrinėti Venckų skundą dėl ikiteisminių tyrimų nutraukimo. 

Tada Vyriausiojo prokuroro pavaduotojas B.Maculevičius, paklaustas kodėl taip skubama perduoti bylą teismui, kai visos apskundimo procedūros dar nebaigtos, pasiteisino paprastai. "Byla ir taip ilgai buvo tirta", - sakė jis.

Šis prokurorų sprendimas pasirodė keistas patyrusiems teisininkams. Jų nuomone, prokurorai paskubėjo, norėdami atsakomybę nuo savo pečių permesti ant teisėjų.

Pirmadienį su Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorais portalui susisiekti nepavyko. Nei vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius, nei jo pavaduotojas B.Maculevičius, nei tyrimui vadovavęs R.Šileika į telefono skambučius neatsiliepinėjo.     


Šiame straipsnyje: KedysŪsaspedofilijos byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių