Dėl avarijos kalinčiam banko plėšikui nepavyko išeiti į laisvę

Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė už sukeltą avariją nuteisto Giedriaus Kvedaravičiaus prašymą anksčiau laiko išleisti jį į laisvę.

Išgarsėjęs dėl rekordinio banko plėšimo, per kurį pagrobta 2 mln. litų įvairia valiuta, G. Kvedaravičius bausmę už sukeltą avariją, per kurią nukentėjo žmonės, atlieka nuo 2011 metų.

Nuteistasis mėgino išeiti į laisvę anksčiau laiko, tačiau Vilniaus apygardos teismas penktadienį galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė skundą.

Rekordinis banko plėšimas įvykdytas 2004-ųjų rugpjūtį pačiame sostinės centre. Iš Vokietijos banko „Vereins und Westbank AG“ Vilniaus skyriaus pavogta daugiau nei 2 mln. litų įvairia valiuta. Iš banko apsaugos darbuotojo atimtas ginklas ir prirakintas antrankiais, o banko darbuotojams plėšikai pagrasino ginklu ir užklijavo rankas ir burnas lipnia juosta.

Vilniaus kriminalinė policija nusikaltimą operatyviai išaiškino ir nusikaltėlius sulaikė praėjus vos 30 valandų nuo apiplėšimo. Buvo rasti beveik visi pinigai - trūko tik daugiau nei 47 tūkst. litų. Vėliau teismas laisvės atėmimo bausmėmis nuteisė banko patalpas saugojusios saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ apsaugininką Pavelą Kobecą ir G.Kvedaravičių. Nusikaltimo sumanytojui ir organizatoriui P.Kobecui buvo skirta kalėti 5 metus, o jo bendrui G.Kvedaravičiui - 4 metus ir 6 mėnesius.

G. Kvedaravičius iš tuometinių Vilniaus 1-ųjų pataisos namų Sniego gatvėje į laisvę buvo paleistas 2006-ųjų kovą anksčiau laiko, tačiau į tą pačią įkalinimo įstaigą sugrįžo 2011 metais.

Nauju nuosprendžiu 36 metų vyras buvo pripažintas kaltu dėl Vilniaus rajone, Lavoriškių miestelyje, 2007 metų rugsėjo 7-osios vakarą įvykusios avarijos. Per ją buvo sužaloti trys žmonės, vienas jų - sunkiai.

Tyrėjai nustatė, kad vairuodamas automobilį „Volkswagen Vento“, G. Kvedaravičius viršijo leistiną 40 kilometrų per valandą važiavimo greitį ir važiavo didesniu nei 85 kilometrų per valandą greičiu. Vyras lenkė keletą mašinų, kirto ištisinę liniją, skiriančią priešingų krypčių eismo juostas ir, išvažiavęs į priešpriešinio eismo juostą, susidūrė su sankryžoje į kairę sukusiu automobiliu „Audi 80“.

G.Kvedaravičius už avariją buvo nuteistas kalėti pustrečių metų. Tada nuosprendį skelbęs Vilniaus rajono apylinkės teismas paskirtą bausmę iš dalies subendrino su teismo nuosprendžiu, paskelbtu 2005 metų kovo 14 dieną dėl ginkluoto banko plėšimo. Nuteistajam iš viso paskirta kalėti pusketvirtų metų pataisos namuose, taip pat atimta teisė vairuoti transporto priemones dvejus metus.

Pernai gruodžio 11 dieną Vilniaus pataisos namų Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija nutarė, kad G.Kvedaravičius dar negali būti paleistas iš pataisos namų. Nuteistasis komisijos nutarimą apskundė teismui, tačiau ir jis nusprendė, kad vyro dar negalima paleisti į laisvę.

Nuo 2011-ųjų liepos bausmę atliekantis G. Kvedaravičius iš įkalinimo įstaigos turėtų išeiti 2015-ųjų pradžioje - jam dar liko kalėti dveji metai.

Prašydamasis į laisvę anksčiau laiko nuteistasis teigė, kad neplanavo padaryti autoavarijos ir sužaloti žmonių, tai įvyko dėl neatsargumo, todėl negalima teigti, kad jis nepadarė išvadų, kad nelinkęs taisytis ir darys nusikaltimus, net dvi įmonės jam siūlo darbą. Skunde kalbama apie lygtinio paleidimo prasmę ir tikslus, nurodoma, kad laikyti asmenis laisvės atėmimo įstaigose nesant būtinybės nėra nei humaniška, nei ekonominiu požiūrių naudinga, o Lietuvos pataisos įstaigų perpildymo problemą galėtų išspręsti tik dažnesnis alternatyvių laisvės atėmimui bausmių taikymas ir lygtinio paleidimo instituto išplėtimas.

Vyras net sutiko laisvėje devėti elektroninę apyrankę ir formaliai atitiko reikalavimus, kad būtų paleistas. Tačiau teismas vertino aplinkybes, kurios parodo, ar asmuo, išėjęs į laisvę vėl nenusikals.

Tačiau teismas atkreipė dėmesį, kad G. Kvedaravičius banko plėšimą įvykdė naudodamas elektros šoko prietaisą ir fizinį smurtą, grasindamas ginklu, be to, jo nurodyta įmonė, kuri žada jam suteikti darbą, pati yra atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Teismo manymu, tai rodo kriminogeninių veiksmų G. Kvedaravičiui laisvėje tikimybę.

Apygardos teismas nutartyje taip pat nurodė, kad G.Kvedaravičiaus neatsargumas buvo gana didelis – jis daugiau kaip du kartus viršijo leistiną.

Kreipdamasis į teismą vyras nurodė, kad turi du mažamečius vaikus, jais rūpinsis ir daugiau nenusikals, tačiau teismas atkreipė dėmesį, kad abu nusikaltimus K.Kvedaravičius padarė jau turėdamas vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių