Dėl 7 mln. litų vertės kokaino siuntos įklimpęs ispanas lieka už grotų

Iš Kolumbijos per Vokietiją ir Lietuvą kontrabanda ketinta gabenti skystį, kuriame buvo 25 kilogramai kokaino.

Manoma, kad apie 7 milijonų litų vertės narkotikų krovinys toliau turėjo keliauti į Europą, tačiau nusikalstamiems veiksmams kelią užkirto Lietuvos ir Vokietijos pareigūnai.

Baudžiamąją bylą dėl kėsinimosi įvykdyti stambaus masto kokaino kontrabandą Lietuvos generalinė prokuratūra baigė tirti ir perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Byla nagrinėti dar nepradėta, tačiau buvo surengti posėdžiai, kuriais pratęstas suėmimas trims kaltinamiesiems.

Vienas jų, Ispanijos ir Kolumbijos pilietybę turintis Robinsonas Echeverri Cardona apskundė Panevėžio apygardos teismo nutartį pratęsti suėmimą dar trims mėnesiams. Metus už grotų laikomas užsienietis mano, kad pratęsdamas suėmimą, teismas nepakankamai įsigilino į baudžiamosios bylos medžiagą.

Vyras pirmadienį dalyvavo Vilniuje vykusiame Lietuvos apeliacinio teismo posėdyje ir su teismu bendravo per ispanų kalbos vertėją.

Skundą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas konstatavo, kad apygardos teismas, pratęsdamas kardomosios priemonės suėmimo terminą, įstatymo reikalavimų nepažeidė. Teismas atsižvelgė, kad Lietuvoje įtariamajam gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų, jis Lietuvoje neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, legalaus pragyvenimo šaltinio, jo su šia valstybe nesaisto jokie kiti socialiniai ar ekonominiai ryšiai. Be to, vyras buvo teistas Ispanijoje.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Šioje baudžiamojoje byloje yra dar du įtariamieji – anykštėnas Vytautas Šaltenis ir Nyderlandų pilietis Maartenas Bastiaanas Spanjaartas.

Įtariama, kad anykštėnas V.Šaltenis pernai liepos 13-16 dienomis Nyderlandų Karalystėje susitarė su asmeniu, kurio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas į atskirą procesą, dėl kokaino kontrabandos iš Kolumbijos į Lietuvą. Nuspręsta, kad kokainas bus paslėptas turistinio autobuso detalėse, o patį autobusą kaip krovinį atsiųs iš Kolumbijos Lietuvą jūriniu konteineriu.

Pernai liepos 13 dieną konteineriniu laivu „Cap Portland“ iš Kolumbijos, Kartagenos uosto, į Klaipėdos jūros uostą buvo išsiųstas konteineris su turistiniu autobusu. Šio autobuso važiuoklės detalių ertmėse buvo paslėpta daugiau nei 50 kilogramų skysčio su daugiau nei 26 kilogramai kokaino.

Kai krovinys rugpjūčio 17 dieną atvyko į Klaipėdą, įtariama, kad V.Šaltenis jį per muitinės tarpininkę išmuitino ir pasamdęs sunkvežimį „Scania“ su priekaba rugpjūčio 25 dieną pasirūpino, jog turistinis autobusas būtų nugabentas į individualios įmonės teritoriją.

Bylos duomenimis, R.E.Cardona, siekdamas išimti turistinio autobuso detalėse paslėptą kokaino tirpalą ir jį išgarinti, rugpjūčio 16 dieną kartu su olandu atvyko į Vilnių bei padedant V.Šalteniui, apsigyveno viešbutyje.

Kitą dieną parduotuvėje R.E.Cardona įsigijo turistinio autobuso detalių su paslėptu kokaino tirpalu nuėmimui ir kokaino išgarinimui reikalingą įrangą. Ruošdamasis kartu su olandu išgarinti kokainą, vyras paprašė V.Šaltenio surasti tam tinkamą vietą, ką pastarasis ir padarė. Jis susitarė su pažįstamu G.K., turinčiu atokią sodybą Utenos rajone, nuomos.

Rugpjūčio 28 dieną automobiliu „Land Rover“ visi trys vyrai atvyko prie turistinio autobuso. Panaudodami nupirktus įrankius, R.E.Cardona su M.B.Spanjartu pradėjo nuimti nuo autobuso detales, kuriose prieš tai buvo paslėptas kokaino tirpalas. Tačiau čia netikėtai pasirodė policijos pareigūnai ir juos sulaikė.

Įtariamieji nežinojo, kad rugpjūčio 3 dieną konteinerį gabenant laivu Hamburgo muitinės paieškos tarnyba Hamburgo jūros uoste aptiko turistinio autobuso detalėse paslėptą kokainą ir pakeitė jį beverčiu tirpalu.

Bylą tyręs Generalinės prokuratūros prokuroras Aleksandras Kazakovas sakė, kad Lietuvos pareigūnams iš pradžių nebuvo žinoma apie į Lietuvą siunčiamus narkotikus. Vokietijos pareigūnai kreipėsi pagalbos į lietuvius, nurodydami, kad tikrino krovinį iš Kolumbijos ir jame aptiko narkotikų.

Apeliacinis teismas taip pat konstatavo, kad šioje byloje pakanka teisėtais būdais gautų duomenų, leidžiančių manyti, jog Ispanijos ir Kolumbijos pilietis galėjo padaryti jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką. Tokie duomenys – kaltinamųjų, liudytojų parodymai, taip pat duomenys, užfiksuoti kratos, apžiūrų, daiktų pateikimo, slapto sekimo, telekomunikacijų tinklais perduodamos informacijos kontrolės protokoluose, Vokietijos Hamburgo miesto policijos pateiktoje medžiagoje, surinktoje vykdant Lietuvos teisinių institucijų teisinės pagalbos prašymą, vaizdo įrašai, kita baudžiamosios bylos medžiaga.


Šiame straipsnyje: kokainasnarkotikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių