Deimantų už 50 mln. eurų pavogę plėšikai – tie patys?

Galbūt tarp deimantų vagysčių 2003 ir 2013 m. nėra jokio ryšio, bet keisti sutapimai daugelį privertė nustebti.

Pasikartojo po dešimties metų

2003 m. Šv. Valentino dienos savaitgalį grupė italų plėšikų įsilaužė į didžiulę saugyklą Antverpeno centre ir išsinešė 100 mln. dolerių vertės deimantų bei kitokių brangenybių. Kol miestas buvo pasinėręs į meilę ir romantiką, plėšikai tuštino vieną seifą po kito, o brangenybes, kurių nepajėgė išsinešti, paliko ant grindų lyg šiukšles.

Kai apsaugos darbuotojai pirmadienį atidarė saugyklos duris, jie išvydo ant grindų išmėtytus milijonų dolerių vertės deimantus, aukso luitus ir kitokias brangenybes, kuriuos paliko plėšikai. Visi buvo apstulbę. Nepaisant gausybės apsaugos priemonių, įvyko tai, kas atrodė neįmanoma.

Praėjus dešimčiai metų tai nutiko vėl. Pirmadienio vakarą aštuoni policijos uniformas vilkintys ginkluoti vyrai automobiliais su mėlynais švyturėliais įsiveržė į Briuselio oro uosto teritoriją ir pagrobė 120 dėžučių su deimantais, kurie buvo kraunami į lėktuvą, turintį skristi į Šveicariją. Pagrobtų deimantų vertė siekia 50 mln. dolerių.

Sugrąžintas už grotų

2003 m. deimantų vagystė buvo tikrų profesionalų darbas. Jie padarė tik vieną klaidą ir buvo identifikuoti tuomet, kai vienas ūkininkas rado įtartinų šiukšlių ir kreipėsi į policiją. Tarp šiukšlių buvo rasti per apiplėšimą naudotų prietaisų pirkimo kvitai ir nebaigtas valgyti sumuštinis su gaujos vado DNR pėdsakais.

2005 m. gaujos vadas Leonardo Notarbartolo buvo nuteistas kalėti 10 metų, bet nei jis, nei jo bendrininkai neatskleidė, kur padėjo grobį. Sėdėdamas už grotų L.Notarbartolo svajojo apie filmą, kuris papasakotų apie jo gyvenimą ir leistų pasipelnyti.

2009 m. L.Notarbartolo buvo lygtinai paleistas į laisvę pirma laiko. Pasak Belgijos žiniasklaidos, neseniai jis lankėsi JAV tartis su kino kūrėjais ir grįžo į Europą šių metų sausio 29 d. Bet vyras buvo sulaikytas Paryžiaus oro uoste, iš kur ketino skristi į Turiną. Pernai lapkritį buvo išduotas Europos arešto orderis jį suimti dėl to, kad jis pažeidė lygtinio paleidimo sąlygas ir nepradėjo mokėti kompensacijų nukentėjusiesiems.

L.Notarbartolo buvo perduotas Belgijai šį pirmadienį – tą pačią dieną, kai buvo įvykdytas apiplėšimas Briuselio oro uoste.

Skirtingas braižas

Tiek teisėsaugos, tiek deimantų verslo atstovai nelinkę tikėti, kad yra koks nors ryšys tarp L.Notarbartolo ir apiplėšimo Briuselio oro uoste.

2003 m. italo surengtas apiplėšimas buvo tylus ir nematomas, pastebėtas tik po Šv. Valentino dienos savaitgalio. Nusikaltimas Briuselio oro uoste buvo, kaip mėgsta sakyti kariškiai, kinetinis – kupinas veiksmo, ginklų, grasinimų ir žmonių baimės dėl savo gyvybės, nors galiausiai niekas nenukentėjo.

Pasaulyje yra daug deimantų plėšikų, bet tik vienetai galėtų surengti tokį meistrišką apiplėšimą. Jeigu L.Notarbartolo pirmadienį būtų buvęs laisvėje, įtarimai iš karto būtų kritę ant jo. Dabar areštas suteikė jam puikų alibi. Tarsi jis pats būtų taip suplanavęs.


Šiame straipsnyje: deimantaiBelgijavagystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių