„Darbietę“ įžeidusius teiginius V. Adamkaus knygoje vertins ekspertai?

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį iki sausio 30 dienos atidėjo Seimo narės „darbietės“ Dangutės Mikutienės ieškinio kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui dėl jo knygoje išsakytų teiginių nagrinėjimą.

Teismas ieškovę įpareigojo iki sausio 22 dienos pateikti savo nuomonę dėl ekspertizės skyrimo, nurodyti eksperto kandidatūrą, kuris galėtų atlikti tokią ekspertizę, terminus, jos kainą ir klausimus į kuriuos jis turi atsakyti.

Šalims pagalvoti apie lingvistinę ekspertizę pasiūlė bylą nagrinėjanti teisėja.

D.Mikutienės advokatė sutiko su šiuo siūlymu, tuo metu V. Adamkaus atstovė galimą ekspertizę vertino nepalankiai, teigdama, kad jos klientas norėtų greičiau baigti bylą, o dėl ekspertizės ji užtruktų.

Gynėja sakė, kad kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus, rašydamas savo knygą, pasinaudojo saviraiškos laisve ir neperžengė tolerancijos ribų.

Parlamentarė teismo posėdyje pareiškė, kad Lietuvos niekada nedergė ir prezidento V.Adamkaus knygoje minimą dieną Maskvoje nebuvo.

Politikė Vilniaus miesto apylinkės teisme savo tiesą įrodinėjo pateikdama diplomatinio paso kopiją ir medicinos įstaigos pažymą, kad ji tuo metu slaugė savo mamą.

„Sudėtingas ir jautrus dalykas paduoti prezidentą į teismą. (...) Mano garbė ir orumas, mano darbas yra mano pats didžiausias turtas, aš neleidau sau niekada tokio dalyko, kaip dergti Lietuvą“, - teismui sakė parlamentarė.

Ji skundėsi, kad dėl V.Adamkaus paskleistos informacijos blogai jaučiasi. Parlamentarė teigė, kad jai būtų užtekę skambučio su atsiprašymu.

„Man kaip žmogui padaryta žala, žmonės tiki, ką parašė Adamkus. Jeigu tai yra knyga, tai tikras faktas. Aš jei neneigčiau, priimčiau kaip tiesą. Dėl to buvau priversta kreiptis į teismą. Man ir rinkėjai sako: kreipkitės į teismą ir įrodykite savo teisybę“. - teismo posėdyje kalbėjo D.Mikutienė.

Politikės manymu, vieši asmenys neturėtų klysti ir viešai interpretuoti įvykių.

„Minimą dieną nebuvau ir veiksmų nedariau. (...) Žmonės net į biurą buvo atėję, sakydami, kad man reikia surengti apkaltą, nes pažeidžiau Konstituciją, reikalavimą sąžiningai tarnauti Tėvynei“, - skundėsi D.Mikutienė.

„Pasitikėjimą galima prarasti per akimirką, o jam atstatyti reikia ilgų gyvenimo metų“, - baigė savo kalbą teisme politikė.

Parlamentarė prašo teismo jai priteisti 200 tūkst. litų neturtinės žalos dėl buvusio šalies vadovo knygoje pateiktų esą jos asmens garbę ir orumą žeminančių bei tikrovės neatitinkančių duomenų. Seimo narė taip pat prašo priteisti bylinėjosi išlaidas ir sumokėtą žyminį mokestį. Politikė teigia, kad jei jos ieškinys bus patenkintas, pinigai bus skirti labdarai.

Teismo posėdyje V. Adamkus nedalyvavo, jo interesams atstovavo advokatė.

Teismo posėdyje paaiškėjo, kad parlamentarė neseniai siūlė V.Adamkui taikos sutartį - išspausdinti viešą paneigimą dienraščiuose, Trakų spaudoje, įklijuoti į knygą nuorodą, kad teiginys neatitinka tikrovės. V.Adamkaus advokatė teismą informavo, kad siūlomos taikos sutarties sąlygos jiems nepriimtinos.

D.Mikutienė yra vieną kartą paminėta V.Adamkaus knygoje. 376-ajame puslapyje kalbama apie 2007-ųjų rudens įvykius, kai Darbo partijos lyderis V.Uspaskichas slapstėsi nuo Lietuvos teisėsaugos Maskvoje. Tuo metu Seimo „darbiečių“ frakcijos nariai vyko į Rusijos sostinę susitikti su V.Uspaskichu ir viešai kaltino Lietuvos teisėsaugą ketinimais susidoroti su jų lyderiu.

Kadenciją baigusio prezidento teigimu, „darbiečiai“, tarp kurių paminėta ir D. Mikutienė, gindami nuo teisėsaugos besislapsčiusį V.Uspaskichą „išsijuosę dergė Lietuvą“.

Byloje trečiuoju asmeniu dalyvauja žurnalistas V.Bartasevičius bei knygą išleidusi leidykla „Tyto alba“. Ji knygą išleido 40 tūkst. egzempliorių tiražu.NAUJAUSI KOMENTARAI

PYGUS MEKUTIENS PIARAS

PYGUS MEKUTIENS PIARAS portretas
Pagal Mikutienes prigimti,ji verta tik Tvoriniui byyby ciulpti, kaip tai dare dirbdama pas ji kaip valytuoja. O ne su Amamkumi teistis... pasikele boba.

PAP

PAP portretas
Didelis noras susireikšminti, kai ją net į ministres nepasiūlė.

Anas amžius

Anas amžius portretas
Lai dar "Williams" reikaliukus patikrina.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių