Dainininkei D.Bilevičiūtei gresia aštuonerių metų nelaisvė (dar papildyta)

Baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame ūkininkė ir žinoma dainininkė Daina Bilevičiūtė įtariama sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir kreditinėmis apgaulėmis, siekiant gauti milijoninę ES struktūrinių fondų paramą.

Įklampino kreditas

Verslininkės veiklą patikrinę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Generalinės prokuratūros pareigūnai nustatė, kad 2005 metais D.Bilevičiūtė savo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, nutarė pritaikyti kaimo turizmo veiklai.

Siekdama gauti paramą iš ES, ji parengė projektą „Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti“ ir kreipėsi į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) dėl 1 mln. 15 tūkst. 400 litų paramos.

2006 m. birželį NMA su D.Bilevičiūte pasirašė paramos sutartį.

Kadangi ES lėšos išmokamos tik projektą įgyvendinus, sodybos rekonstrukcijai dainininkė pasirašė kreditavimo sutartį su „DnB Nord“ banku, projekto įgyvendinimui prašydama 2 mln. litų.

Tačiau, pasirodė, kad ir kreditai taip lengvai nedalijami. Norėdama gauti pinigus, D.Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 tūkst. 412 litų savo lėšų.

Tokių pinigų pradedančioji verslininkė, kaip dabar paaiškėjo, neturėjo.

Klastojo dokumentus

Tyrimo metu išaiškinta, kad dainininkė neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybos bendrove, jog šiai už atliktus darbus bus sumokėta vėliau, kai gaus kreditą iš banko. Tačiau bankui reikėjo įrodymų, jog pati D.Bilevičiūtė investavo į savo projektą.

Kaip įrodymus ji pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, esą statybos bendrovei už atliktus darbus ji sumokėjo 928 tūkst. 417 litų.

Šiais dokumentais bankas patikėjo ir D.Bilevičiūtei pervedė 1 mln. 927 tūkst. 948 litus.

Apgaudinėjo NMA

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad D.Bilevičiūtė net kelis kartus bandė apgauti NMA ir savo sodybą restauravo nesuderinusi su NMA projekto pakeitimų - vietoj pagal senąsias kaimo tradicijas suprojektuotų rąstinių pastatų skiedrų stogais pastatė šiuolaikinius karkasinius pastatus skardiniais stogais.

Nutylėjo ji ir apie savo sandėrį su statybų bendrove, su kuria D.Bilevičiūtė ne tik atidėjo mokėjimą, bet ir 2008 m. rugsėjį pasirašė jungtinės veiklos sutartį. Pagal šią sutartį dainininkė įsipareigojo projekto įgyvendinimo metu naujai pastatytus pastatus įregistruoti kaip jos ir partnerio - statybos bendrovės bendrą dalinę nuosavybę, lygiomis dalimis.

Kaip vėliau paaiškėjo, taip buvo siekiama padidinti išlaidas, neva patirtas projekto įgyvendinimo metu.

FNTT pareigūnai mokėjimo prašymų vertinimo metu nustatė visas D.Bilevičiūtės suktybes ir tai įvertino kaip bandymą apgaule įgyti 1 mln. 15 tūkst. 400 litų ES struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Apgavystėms iškilus į viešumą, paramos sutartis su verslininke buvo nutraukta. Už dokumentų klastojimą ir bandymą neteisėtai pasisavinti ES lėšas D.Bilevičiūtei gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.

Byla jau perduota Vilniaus 2-ajam apylinkės teismui.

Verslas skolon

Antradienį savo mobilųjį telefoną, kuris buvo vienintelis nurodomas ir prie reklaminių skelbimų, kviečiančių pailsėti jos sodyboje, D.Bilevičiūtė buvo išjungusi, todėl pakalbėti su ja nepavyksta.

Tačiau vos prieš porą mėnesių, pasklidus gandams apie jos prastą ekonominę padėtį, dainininkė aiškino, jog dėl visų nelaimių kaltas jos aplaidumas, esą ji nepasamdė konsultantų ES finansuojamam projektui parengti, todėl dokumentai neatitiko visų reikalavimų. „Ne taip dokumentai surašyti, pakeitimai įforminti. Jei būčiau nusamdžiusi konsultantą, kad tvarkytų popierius, kad prižiūrėtų, ši problema nebūtų kilusi. Paskendau popieriuose... Papjovė dokumentacija“, - teisinosi ji.

Į kaimo turizmo sodybą Varėnos rajone D.Bilevičiūtė teigia investavusi visas savo santaupas, pasiskolinusi pinigų iš mamos, draugų, o imdama paskolą iš banko užstatė savo butą Trakuose, sodybą ir žemę. Teigiama, kad bankui savo butus Trakuose ir Vilniaus senamiestyje yra užstačiusi ir D.Bilevičiūtės motina.

Įvertins situaciją

Pasak „DnB Nord“ banko atstovo spaudai Andriaus Vilkanco, D.Bilevičiūtė pakliuvo į tokią situaciją, kurios negalima pavydėti net didžiausiam priešui, tačiau komentuoti kliento įsipareigojimus ir skolas, banko atstovas, teigia nenorintis.

„Nesinorėtų jai dar labiau pakenkti, tuo labiau, kad tai numatyta ir sutartyje. Turime išsaugoti klientų konfidencialumą“, - sakė A.Vilkancas.

Jis patvirtino, kad D.Bilevičiūtė jau kurį laiką nemoka paskolos bankui, tačiau kokią sumą dainininkė vis dar yra skolinga ir, ar jos įkeisto turto užteks skolai padengti, nesako. „Bankas įvertins situaciją ir pagal ją toliau galvosime, ką daryti“, - kalbėjo banko atstovas.

Bendrovei kita byla

Sausiems iš šitos istorijos nepavyko išlipti ir statybos darbus atlikusiai bendrovei bei jos vadovui.

Pasak FNTT Informacijos atstovės Rūtos Andriuškaitės, D.Bilevičiūtei talkinusios statybų bendrovės atžvilgiu buvo pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas - dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Šis tyrimas jau baigtas, byla perduota teismui.

Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Aplink vieni kalti

D.Bilevičiūtė iš savo kultūrinės kaimo turizmo sodybos tikėjosi kasmet uždirbti pusę milijono litų, tačiau kai verslas nepasisekė, pasipylė kaltinimai.

Dainininkė teigė esanti pasibaisėjusi Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojų darbu.

„Įsivaizduokite, kaip valstybė ir biurokratai žlugdo žmones. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, kuri skirsto paramą, bent šešis kartus keitėsi mano projekto administratoriai. Įsivaizduokite situaciją, skambina man kokia Vandutė ir sako, kad reikia dar kokio nors dokumento. Aš jai aiškinu, kad tą popierių jau daviau prieš ją dirbusiai Onutei, o ji man rėžia nieko apie tai nežinanti. Paramos negavau nė lito“, - viename interviu piktinosi D.Bilevičiūtė.

Dėl nesėkmių pasirodę esą kalti ir statybininkai. „Nemalonumai prasidėjo, kai statybininkai pridarė daug broko ir atsisakė jį taisyti. Norėdama paduoti į teismą už broką atsakingus asmenis valstybei turiu sumokėti 30 tūkstančių litų žyminį mokestį. Tokių pinigų neturiu. Pasiskolinau dideles pinigų sumas, kad tik viskas judėtų į priekį ir greičiau galėčiau užsukti verslą“, - priekaištų negaili į skolas įklimpusi verslininkė.

Viliojo net kačių vestuvėmis

Pristatydama savo sodybą D.Bilevičiūtė teigia, kad čia sukurtos išskirtinės sąlygos poilsiatojams: ištaigingoje menėje prie didžiulio stalo gali vaišintis 70 žmonių kompanija, profesionalūs virėjai pasiūlys išskirtinį meniu, o po sočių pietų galima pailsėti šeimininkės įrengtuose spalvinguose kampeliuose, paganyti akis į eklektišką būsto dizainą ir paklausyti gyvos muzikos.

Pasak jos, sodyboje vyksta įvairios menų atrakcijos, žaidimai vaikams ir suaugusiems, svečių laukia suomiška pirtis ir šildomas lietuviškas kubilas, modernus baseinas ir natūrali kūdra.

Taip pat pastatyti 8 namukai, kuriuose yra po du dviviečius kambarius, o juose – visi patogumai, židinys, minkštos lovos ir rožėmis dabinta patalynė.

Yra ir jaunavedžių apartamentai. “Čia pirmą naktį galės praleisti ne tik žmonės – jau vyko kačių vestuvės”, - klientus viliojo D.Bilevičiūtė.

Lieknėjimas su šeimininke

Klientus į savo sodybą D.Bilevičiūtė bandė pritraukti įvairiausiai būdais, nes organizuodama lieknėjimo kursus. Paskutiniai tokie kursai buvo planuoti spalio 16 – 18 dienomis.

Sodybos šeimininkė žadėjo, jog už „krizinę“  kainą – 450 litų savo svoriu nepatenkintų vyrų ir moterų lauks koralų vanduo, aukštos kokybės kosmetikos produktų pristatymas, mitybos ir sveikos gyvensenos specialistų patarimai.

Sveikatingumo programos dalyviai bus maitinami tik natūraliais, ūkininkų užaugintais produktais: daržovėmis, vaisiais, pieno produktais, mėsos, duonos gaminiais. Taip pat jų lauks pirčių ir vandens procedūros, įvairūs pratimai, užsiėmimai, žaidimai, vakarais degs laužai, ant grilio bus kepami patiekalai, o pati šeimininkė žadėjo surengti koncertinę programą ir įvairias menų atrakcijas.

Panašią tik visos savaitės sveikatingumo programą, kainuojančią 900 litų, D.Bilevičiūtė organizavo ir vasarą. Šalia visų užsiėmimų ir procedūrų ji klientus viliojo ir gydymu medicininėmis dėlėmis, taurėmis vyno bei šokių programa.

Parduoti neleidžiama

D.Bilevičiūtė teigia į sodybą investavusi beveik tris milijonus. Dabar ją mielai parduotų už milijoną mažiau, tačiau to jai daryti neleidžia NMA.

Pasirašydama sutartį dėl ES paramos, dainininkė įsipareigojo penkerius metus po sutarties pasirašymo teikti ataskaitas apie vykdomą veiklą ir negali jos perduoti, parduoti ar sustabdyti.

Į Seimą nepateko

2008 m. D.Bilevičiūtė su Artūro Paulausko Naująją Sąjunga nesėkmingai bandė patekti į Seimą. Vienmandatėje Senamiesčio apygardoje iš 15 kandidatų ji liko 11-kta.

„Mūsų partija savo programoje daug dėmesio skyrė socialiniams klausimams. Jei žmonės už mus nebalsavo, vadinasi, jiems nerūpi geresnė ateitis. Gal žmonės ne taip jau blogai gyvena?“ – kaltų kitur po rinkimų ieškojo dainininkė.

Dalyvauti Seimo rinkimuose jai tada siūlė ir Arūnas Valinskas su Tautos prisikėlimo partija, tačiau ji jau buvo sutikusi tapti A.Paulausko bendražyge.

Problemos dėl alkoholio

Gruodžio 14-osios naktį D.Bilevičiūtė buvo sulaikyta vairuojanti neblaivi. Jos vairuojamą automobilį BMW 525 kelių patruliai sustabdė Vilniuje, šalia prekybos centro „Ozas“.

Nuo D.Bilevičiūtės sklido alkoholio kvapas, todėl buvo nuspręsta patikrinti jos blaivumą. Alkoholio matuoklis parodė lengvą girtumo laipsnį.

Buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas, tačiau teismo posėdis dar neįvyko.

Už vairavimą esant lengvam girtumui gresia nuo 1000 iki 1500 tūkst. litų bauda bei teisės vairuoti uždraudimas nuo 12 iki 18 mėnesių.

Į skandalą su policija dėl vairavimo išgėrus D.Bilevičiūtė buvo įsivėlusi ir 2007 metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių