Chuliganus linksmino dūžtantys stiklai

Necenzūriniais žodžiais aprašinėtais sėdynių atlošais, apšnerkštomis grindimis ir išdaužytais langais - tokie į parkus grįžta sostinės autobusai ir troleibusai, rašo „Vilniaus diena".

Apšaudė jaunimas

Pirmadienį apie 17 val. sostinės Ukmergės ir Paribio gatvių sankirtoje smaginosi chuliganai. Spėjama, kad iš timpos, jie apšaudė aštuonis maršrutinius autobusus. Neabejojama, jog tai paauglių darbas.

Įtariamuosius matė daugelis, tačiau sudrausminti nesugebėjo niekas - į pravažiuojančius autobusus su keleiviais nenustatyti jaunuoliai šaudė daugiau nei trejetą valandų.

Visi apgadinti autobusai priklauso bendrovei „Vilniaus autobusai". Akmenys skriejo į 6-o, 56-o ir 73-io maršruto autobusus. Juose buvę keleiviai nenukentėjo. Bendrovei padaryta žala vertinama maždaug 25 tūkst. litų.

Sugadina pusšimtį

„Vilniaus autobusų" direktorius eksploatacijai Rimantas Markauskas sako, jog tai ne pirmas atvejis, kai jaunimas smagindamasis apgadina autobusus.

Vien per pirmą šių metų pusmetį nuo chuliganų rankos dužo beveik pusšimtis stiklų. Autobusų vairuotojai kalba, kad stiklai dūžta ne vien dėl to, jog į juos metama - neretai stiklus išbarškina girti įniršio pagauti keleiviai. Pavojingiausi autobusams - miesto pakraščiai.

„Dažniausiai mūsų įmonės autobusai apgadinami atokesnėse vietose - Bukčiuose ir Naujojoje Vilnioje. Tai gana dažnas reiškinys, bet tiek daug vienu metu išdaužtų stiklų dar nebuvo", - stebėjosi R.Markauskas.

Sugauti sudėtinga

Kol neįstatyti nauji langų stiklai, autobusai nekursuoja - visi jie stovi išrikiuoti parke ir laukia remonto dienos. Tad dėl sugadintų autobusų sutriko keleivinio transporto ritmas.

„Negalime vežioti keleivių autobusais, kurių langai išdaužyti, o kol nupirksime ir juos įdėsime - šiek tiek užtruks. Vakar teko nutraukti dvidešimt du reisus", - kalbėjo R.Markauskas.

Chuliganų ieško policija. Jei jiems pavyks, iš langus daužiusių chuliganų ar jų tėvų bus išieškota padaryta žala - apie 25 tūkst. litų. Tačiau pareigūnai kalba, jog tai praktiškai nerealu, mat nėra duomenų, kaip atrodė chuliganai. Retai pavyksta surasti ir pavienius langų daužytojus - šie dažniausiai mikliai neria į krūmus ir pasislepia.

Kenčia ir troleibusai

Sostinėje kursuojančiais autobusais keleivius vežantys vairuotojai kalba, kad langų daužymas - tik viena blogybių. Viešasis transportas kenčia nuo langų, sėdynių paišytojų, šiukšlintojų.

Su panašiais rūpesčiais susiduria ir bendrovė „Vilniaus troleibusai". Pastarųjų vairuotojai jau seniai prakeikė jaunuolius, kurie įsikibę nuo laidų nutraukia ūsus.

„Pastaruoju metu stiklai dūžta rečiau, tačiau tai kaip epidemija - kai pradeda daužyti, tai po kelis per porą dienų. Neretai langus išbarškina besimušantys girtuokliai", - pasakojo bendrovės „Vilniaus troleibusai" technikos direktorius Jurijus Komarovas.

Vilniuje troleibusams pavojingiausios šlaituotos vietovės - statistiškai daugiausia jų išdaužiama T.Narbuto gatvėje, leidžiantis Žvėryno link. „Visai neseniai paleistas akmuo sužalojo keleivę", - prisiminė J.Komarovas.

Šiemet chuliganai išdaužė apie dvidešimt troleibusų langų. J.Komarovo tvirtinimu, tai labai mažas skaičius. Manoma, kad troleibusus nuo dažnų išpuolių gelbsti patogesni maršrutai - jie rečiau nei autobusai važiuoja į atokesnius miesto pakraščius.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių