Byla dėl smurto išpuolių Panevėžyje jau teisme

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis perdavė nagrinėti apygardos teismui didelės apimties baudžiamąją bylą dėl visuomenę sujaudinusių pernai žiemą Panevėžyje įvykdytų nusikaltimų žmogaus gyvybei ir nuosavybei, kurioje nusikalstamų veikų padarymu - dviejų asmenų nužudymu, pasikėsinimu nužudyti, plėšimais ir neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu kaltinamas anksčiau teistas ir dabar atliekantis laisvės atėmimo bausmę 26 metų panevėžietis E.S.

Pernai vasario 27 d. vakare Panevėžio miesto pietinės dalies Beržų, Ramygalos ir Lakštingalų gatvėse buvo nužudyti du žmonės, vienas - sužalotas peiliu. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tą vakarą apie 19 val. Ramygalos g. 65 namo laiptinės pirmajame aukšte E.S., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, peiliu į nugarą nužudė vieną, po to - apie 19.35 val. Beržų g. 33 namo laiptinėje - kitą žmogų, smogęs jam 13 kartų.

Apie 19.55 val. Lakštingalų g. 11 namo kieme pasikėsino nužudyti dar vieną žmogų, tris kartus smogęs peiliu jam į nugarą. Pirmoji auka buvo apiplėšta, kitas dvi pasikėsinta apiplėšti: vieną sutrukdė, pas kitą - nieko nerado. Tarp kitų E. S. padarytų nusikalstamų veikų - panaudojant smurtą apiplėšti penki asmenys, neteisėtas disponavimas savadarbiu šaunamuoju ginklu ir dviem šoviniais.

„Tą žiemos vakarą vienas po kito įvykdyti žiauraus smurto išpuoliai buvo privertę sunerimti panevėžiečius ir jų šeimas. Prokurorams ir policijos pareigūnams teko didelė atsakomybė ištirti  padarytus nusikaltimus, nustatyti juos padariusį asmenį tam, kad jis sulauktų įstatymų numatytos griežtos bausmės. Kaltinamojo padarytose nusikalstamose veikose nustatyti požymiai nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso straipsniuose dėl dviejų asmenų nužudymo iš savanaudiškų paskatų ir pasikėsinimo nužudyti trečiąjį, taip pat dėl plėšimų ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.

Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamas veikas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos šių veikų padarymui“,- teigia ikiteisminį tyrimą organizavęs, kontroliavęs ir jam vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jį kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tam, kas nužudė du ar daugiau žmonių, numato laisvės atėmimo bausmes iki dvidešimties metų arba iki gyvos galvos.

Primename, kad pagal nekaltumo prezumpciją asmuo laikomas kaltu tik tada, kai teismas, įvertinęs ikiteisminio ir teisminio tyrimo metu gautus įrodymus ir aplinkybes, patvirtina prokurorų pateiktus kaltinimus.


Šiame straipsnyje: žmogžudystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aušra Petravičiūtė

Aušra Petravičiūtė portretas
Teisingai nekaltas tol kol kaltė neįrodyta.O teisingiausias ir pats tikriausias teismas ne teisėjai ar prokurorai- o DANGUS.

vardenis petravičiūtei

vardenis petravičiūtei portretas
koks dangus? Ar daug jau dangus nuteisė banditų, vagių, žmonių mulkintojų? Patys turime juos teisti ir nuteisti. Dar geriau, kai teismai yra teisingi, o iš dangaus nėra ko tikėtis, tik kvailių pasakos.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių