Iš buvusio Panevėžio politiko konfiskuojama beveik 1 mln. litų

Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti nuosprendžio dalį, pagal kurią iš buvusio Panevėžio miesto tarybos nario ir sporto klubo prezidento Vytauto Stepono Buterlevičiaus konfiskuojamas beveik 1 milijonas litų.

2011 metų gruodį Panevėžio apygardos teismas buvusį politiką pripažino kaltu dėl moterų rankinio klubo lėšų pasisavinimo, iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų.

Kartu su S.V.Buterlevičiumi nuteista ir dar keletas asmenų. Nuteistieji ir jų gynėjai nuosprendį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.

Tačiau jis bausmių ne tik nešvelnino ir nuteistųjų neišteisino, o nusprendė iš vieno nuteistojo - Ksavero Balčėčio – konfiskuoti 30 tūkst. litų, kaip nusikalstamos veikos rezultatą, valstybes naudai.

Nuteistojo K.Balčėčio gynėjų Adomo Liutvinsko ir Stanislovo Butkevičiaus, nuteistosios Daivos Noreikienės, nuteistojo V.S.Buterlevičiaus ir jo gynėjo Žygimanto Rutkausko apeliaciniai skundai atmesti.

Po penktadienį paskelbtos apeliacinio teismo nutarties nuosprendis įsiteisėjo, iš V.S.Buterlevičiaus bus konfiskuota 814 tūkst. 529 litai, be to, jam skirta 19 tūkst. 500 litų bauda.

73 metų V.S.Buterlevičius dėl sunkios sveikatos būklės atleistas nuo jam skirtos puspenktų metų laisvės atėmimo bausmės.

Baudžiamąją bylą dėl svetimo turto pasisavinimo, iššvaistymo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi tyrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai.

Teismas nustatė, kad V.S.Buterlevičius, būdamas Panevėžio moterų rankinio sporto klubo „Kova“ prezidentu, 2005-2006 metais pasisavino jam patikėto moterų rankinio sporto klubo turtą - 814 tūkst. 529 litus ir iššvaistė ne mažiau kaip 59 tūkst. litų.

Šioje byloje kartu su buvusiu politiku ir sporto klubo prezidentu V.S.Buterlevičiumi teisti Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai Sigitas Dambrauskas bei Rimvydas Markevičius, vienos bendrovės vadovas K.Balčėtis ir buvusi miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Noreikienė.

Tuometinei Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojai D.Noreikienei dėl piktnaudžiavimo tarnyba skirta 6,5 tūkst. litų bauda.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai S.Dambrauskas ir R.Markevičius, padėję apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą - klastoti moterų rankinio sporto klubo maistui skirtų pinigų išmokėjimo žiniaraščius bei kasos išlaidų orderius, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą, jie turės sumokėti po 1 tūkst. 950 litų į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo - iš sporto klubui suteiktos 50 tūkst. litų finansinės paramos - ne mažiau 30 tūkst. litų perėmimo kaltu pripažintam „Panevėžio ryšių statyba“ vadovui K.Balčėčiui skirta 5,2 tūkst. litų bauda.

Pasak STT, per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad V.S.Buterlevičius, sudarydamas paramos sutartis su privačiomis bendrovėmis, pasisavino dalį sporto klubui pervestų pinigų. Norint nuslėpti pasisavintą finansinę paramą – apie 873 tūkst. litų, suklastoti buhalteriniai dokumentai ir apgaulingai tvarkyta buhalterinė sporto klubo apskaita.

STT teigimu, V.S.Buterlevičius, neteisėtai gavęs informacijos iš Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojos, Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkės D.Noreikienės, sudarė galimybę konkursą laimėti bendrovei, kurios savininkas buvo jo artimas giminaitis. Tokiu būdu dabar jau buvusio tarybos nario proteguojamai bendrovei, teikiančiai žaliųjų plotų priežiūros paslaugas, buvo užtikrintas sandoris daugiau kaip už 4 mln. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių