Britų studentės išžaginimo ir nužudymo byla bus nagrinėjama iš naujo

Italijos aukščiausios instancijos apeliacinis teismas antradienį panaikino JAV studentės Amandos Knox (Amandos Noks) išteisinimą ir nurodė iš naujo ją teisti dėl su ja gyvenusios britės nužudymo, praneša žiniasklaida.

A.Knox ir jos buvęs vaikinas, italas Raffaele Sollecito (Rafaelė Solečitas), iš pradžių dėl studentės Meredith Kercher (Meredit Kerčer) išžaginimo ir nužudymo 2007-aisiais buvo nuteisti kalėti atitinkamai 26 ir 25 metus, bet 2011-aisiais, po ketverių metų kalėjime, buvo išteisinti po apeliacijų pateikimo.

Abu jie dabar bus teisiami iš naujo.

„Lengva nebuvo nuo pat pradžių. Turėjome kopti į kalną, bet daug stiprybės pasisėmėme iš to, kad esame nekalti, ir to fakto, kad teismo sprendimas šiandien nėra kaltės pripažinimo verdiktas“, - sakė R.Sollecito advokatė Giulia Bongiorno (Džulija Bondžorno).

„Teisti iš naujo reiškia, jog teismas nusprendė, kad kai kurias detales reikia svarstyti iš naujo. Mūšis tęsiasi“, - sakė ji.

Prokurorai, pirmadienį kreipdamiesi į teismą, sakė, jog yra įsitikinę, kad šie buvę meilužiai yra kalti dėl M.Kercher nužudymo.

Ragindami teisėjus „užtikrinti, kad nebūtų nuleista uždanga šiam šokiruojančiam ir baisiam nusikaltimui“, jie sakė, kad išteisinimas, kuris buvo grindžiamas daugiausia DNR įrodymų priimtinumu, yra susijęs su „praleidimais ir daugeliu klaidų“.

Generalinis prokuroras Luigi Riello (Luidžis Rjelas) jį apibūdino kaip „retą įstatymo pažeidimo bei nelogiškumo derinį“, kuris „turėtų būti panaikintas“, ir apkaltino apeliacinio teismo teisėją „išklydimu iš kelio“.

21 metų M.Kercher 2007-ųjų lapkritį buvo rasta pusiau nuoga, perrėžta gerkle, kraujo klane savo miegamajame, namuose, kuriuose gyveno drauge su A.Knox.

Trečias bylos atsakovas, Dramblio Kaulo Krante gimęs valkata Rudy Guede (Rudis Gedė), kuris taip pat visuomet neigė kaltinimus nužudymu, yra vienintelis kalėjime dėl to nusikaltimo tebesėdintis asmuo.

M.Kercher šeimos advokatas Francesco Maresca (Frančescas Mareska) parodė pergalės gestą, kai buvo perskaitytas teismo sprendimas, pranešė posėdyje dalyvavę žurnalistai.

„Šis sprendimas pasitarnauja galutinės tiesos apie Meredith nužudymą patikrinimui. Guede buvo ne vienas, teisėjai mums pasakys, kas ten su juo buvo“, - sakė jis.

Šeima seniai teigia, kad išteisinus A.Knox ir R.Sollecito liko pernelyg daug neatsakytų klausimų.

Ir artimieji, ir tyrėjai tvirtina, kad 47 durtinės žaizdos ant Meredith kūno, taip pat tai, kad tikriausiai buvo panaudoti du skirtingi peiliai, reiškia buvus daugiau nei vieną žudiką.

A.Knox tikriausiai bus teisiama už akių. Ši studentė iš Sietlo paleista iš karto grįžo namo, o Jungtinės Valstijos paprastai neišduoda savo piliečių teisiniam persekiojimui.

Kaltintojai teigė, kad M.Kercher buvo nužudyta per narkotikų pakurstytą seksualinį užpuolimą, kuriame dalyvavo A.Knox, R.Sollecito ir R.Guede. Jie sakė, kad amerikiečių studentė smogė paskutinius smūgius, kai du kiti atsakovai laikė auką.

Pagrindas apeliacijai buvo nepriklausoma dviejų įkalčių, kurie padėjo nuteisti A.Knox ir R.Sollecito, – virtuvinio peilio ir M.Kercher liemenėlės sagties - analizė.

Apeliacinio teismo teisėjas nuosprendžius A.Knox ir R.Sollecito 2011 metais anuliavo daugiausia dėl DNR įrodymų priimtinumo.

Persvarstymo metu buvo rimtai suabejota pradine analize; ekspertai ir vaizdo medžiaga rodė policijos nerūpestingą darbą nusikaltimo vietoje ir galimą įkalčių užteršimą.

A.Knox jos kaltintojai vaizdavo kaip vilioklę „šėtonę“, kuri buvo nesveikai apsėsta sekso, o gynėjai tvirtino, kad ji yra paprasčiausiai naivi mergina, kuriai patiko joga ir kurios pravardė „Foxy Knoxy“ (“Klastingoji Noksė“) yra susijusi su jos vaikystės futbolo žaidimo įgūdžiais.

Per pirmąjį tardymą po nužudymo A.Knox - nedalyvaujant nei advokatui, nei vertėjui – sakė, kad tuo metu buvo namuose, ir žudiku neteisingai nurodė baro, kuriame dirbo padavėja, savininką.

Vėliau ji sakė, kad visą naktį buvo su R.Sollecito jo namuose, o pradinius savo parodymus aiškino išsekimu ir policijos prievarta.

R.Sollecito apklausiamas taip pat pakeitė savo parodymus.


Šiame straipsnyje: Italijanužudymasnužudymo byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių