Beveik per pusmetį muitinė sulaikė kontrabandos už 39 mln. litų

Šiemet per nepilną pusmetį Lietuvos muitinė sulaikė kontrabandinių prekių už 39 mln. litų, penktadienį pranešė Muitinės departamentas (MD).

Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegaliai į Lietuvą gabenamos cigaretės ir tabako gaminiai: šių akcizais apmokestinamų prekių sulaikyta už daugiau nei 37 mln. litų.

Pasak pranešimo, per penkis šių metų mėnesius sulaikyta beveik 45 mln. vienetų kontrabandinių cigarečių. Jos įvertintos daugiau nei 14 mln. litų. Daugiausia - 78 proc. - tabako gaminių sulaikyta Baltarusijos pasienyje, 12 proc. - pasienyje su Rusijos Karaliaučiaus sritimi ir apie 10 proc. šalies vidaus rinkoje.

Kitos dažnai pasitaikančios neteisėtai gabenamos prekės: degalai, vaistai ir prekės, pagamintos iš nykstančių laukinių gyvūnų ir augalų.

Gegužę Vilniaus rajone, prie Valčiūnų geležinkelio stoties esančios vagonų iškrovimo rampos, muitinės pareigūnai patikrino krovininį vagoną. Iškrovę deklaruotą krovinį - pjuvenų granules - muitininkai vagono kairiajame ir dešiniajame šonuose įrengtose slėptuvėse rado 200 dėžių kontrabandinių rūkalų. Pareigūnai sulaikė 2 mln. vienetų cigarečių "Jin Ling", įvertintų 800 tūkst. litų.

Taip pat gegužę vienoje iš Vilniaus automobilių stovėjimo aikštelių muitininkai patikrino Lietuvos piliečio vairuojamą krovininį automobilį. Jame pareigūnai rado ir sulaikė 3 mln. vienetų cigarečių "Premjer" ir "Fest", pažymėtų Baltarusijos banderolėmis. Kontrabandinio krovinio vertė - apie 1,2 mln. litų.

Kovo mėnesį bendros Lietuvos, Vokietijos muitinių kriminalinių tarnybų ir Lenkijos policijos operacijos metu Lietuvoje sulaikyta apie 70 tonų tabako, kurio vertė - 23 mln. litų. Manoma, kad susmulkinto, apdoroto, paruošto rūkalų gamybai tabako siunta buvo skirta Lenkijoje, netoli Varšuvos, veikusiam didžiausiam Europoje nelegaliam cigarečių fabrikui. Iš šios tabako žaliavos galėjo būti pagaminta apie 120 mln. vienetų cigarečių. Europos mokesčių mokėtojams, pirminiais skaičiavimais, būtų padaryta apie 24 mln. eurų žala (apie 83 mln. litų).

Sausį-gegužę muitininkai sulaikė 114 tūkst. vienetų prekių įtariant, kad jos pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sulaikytų prekių kiekis padidėjo 1,6 karto - pernai sulaikyta - apie 74 tūkst. vienetų. Dažniausiai bandoma įvežti suklastotus drabužius, avalynę, aksesuarus, žaislus ir kt.


Šiame straipsnyje: cigarečių kontrabanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

sss

sss portretas
O kiek isleido pinigu algoms ir kitiems dalykams? Manau daugiau nei sugavo, tai dirba i nuostoli? Negerai, negerai. Be to lietuviams tik geriau jei perka pigiau cigaretes. Tai dviguba nenauda .

Vat

Vat portretas
jei su korupcija būtų taip kovojama kaip su kontrabanda, tai jokios korupcijos Lietuvoj neliktų...

nu jo

nu jo portretas
Pūskit iš čia su savo tais demagoginiais kubiliniais straipsniais. Nei vieno nepažystu kuris rūkytų legalias cigaretes. Rūko pakelias per dieną. Uždarytų vieną kartą šitą versliuka, tai nors langą būtų galima atsidaryti. rūko lietuvoje visi kaip pamišę. Geria ir rūko, užtat ir manipuliuoja valdžia tokais kaip tik nori. Sudėtinga būtų "susitvarkyti" su baliviai mąstančia tauta. Degradų tauta esam, kad ir kaip nenorėtumėt to pripažinti
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių