Benamiai sukelia gaisrus

Dėl Kauno senamiestyje apleistuose pastatuose kylančių gaisrų kaltinami benamiai, nors vėliau degėsiai neretai tampa geidžiama preke.

Sudegė namo stogas

Kauno centre apleistuose namuose kylantys gaisrai sukelia įtarimų, kad tai padegėjų darbas. Per keletą metų verslui vystyti patogiose miesto vietose gaisrai nuniokojo ne vieną apleistą namą. Ugniagesiai dažniausiai dėl gaisrų kaltina benamius, kurie šildydamiesi padega savavališkai užimtus namus. Nekilnojamojo turto specialistai pastebi, kad apdegę ar beveik visiškai sudegę pastatai neretai stovi tokiose vietose, kurias įsigyti norėtų ne vienas verslininkas.

Vakar ryte Birštono gatvėje kilęs gaisras apleisto mūrinio namo mansardoje sukėlė ant kojų Kauno ugniagesius. Gaisro gesinti buvo pasiustos penkios ugniagesių cisternos. Apdegė pastato stogas, išdegė antrajame aukšte esančios patalpos. Pirminiais duomenimis, gaisrą galėjo sukelti į pastatą nakvoti besirenkantys benamiai.
Šalia apdegusio namo gyvenančių kaimynų teigimu, ši vieta traukė benamius.
"Nuolat renkasi visokie narkomanai. Kai atšąla oras, benamiai apsigyvena. Šalia namo įrengta dujų trasa, todėl baiminuosi, kad neužsidegtų ir mano namai", - nuogąstavo moteris.

Jos teigimu, tai - ne pirmas gaisras šiame apleistame name. Pastato šeimininkas savo nuosavybe nesirūpina.

Patrauklios vietos verslui

Miesto centre esantys žemės sklypai, kuriuose stovi apleisti pastatai, - geidžiamas kąsnelis verslininkams. Pasak NTPC agentūros Nekilnojamojo turto skyriaus vadovės Eglės Norkienės, ji nėra susidūrusi su atvejais, kai, sudegus seniems namams, jų vietose netrukus iškyla nauji pastatai, tačiau pastebi, kad degėsiai dažnai atsiranda tose vietose, kurios yra patrauklios verslininkams.

"Tendencijos nepastebėjome, tačiau yra tekę matyti, kad geroje vietoje stovi sudegęs pastatas. Be abejo, kad ateityje čia stovės kažkoks nekilnojamojo turto objektas", - spėjo E.Norkienė.

Situacija Kaune yra daug švelnesnė nei Vilniuje, kur gaisrų skaičius senuose pastatuose - kur kas didesnis.

E.Norkienės teigimu, verslininkai, norintys Kaune nupirkti vieną ar kitą pastatą, dažniausiai susitaria su namo gyventojams, o  labiausiai bepriešinantiesiems pasiūlomos didesnės pinigų sumos.

"Ši problema nėra tokia opi, kaip Vilniuje, kur dažni atvejai, kai nepanorusių parduoti savininkų pastatas po kurio laiko sudega. Kaune daugelis namų buvo parduoti susitarus su savininkais", - pastebėjo specialistė.

Pataria saugoti namus

Tyčinių padegimų atvejus tirti yra ypač sunku. Per pastaruosius keletą metų Kaune buvo vos du tyrimai, kuomet teisėsaugininkai įtarė, kad pastatai buvo padegti tyčia.
"Masinio tyčinio pastatų padeginėjimo, kaip Vilniuje, Kaune neužregistruota. Per pastaruosius keletą metų Kaune buvo atliekami du tyrimai, nes kilo  įtarimų, kad Kurpių ir Muziejaus gatvėse pastatai buvo padegti tyčia. Tyrimai buvo perduoti policijai, tolesnio jų likimo nežinau", - sakė Kauno ugniagesių atstovas spaudai Aurelijus Lukauskas.

A.Lukauskas gaisrus negyvenamosiose patalpose linkęs labiau sieti su orų permainomis ir benamių gyvenamojo ploto paieškomis. Paskutinis gaisras Birštono gatvėje įrodo, kad šalčio spaudžiami benamiai randa įvairiausių būdų, kaip apsigyventi apleistuose namuose.

"Su benamiais susijusių gaisrų padaugėja, kai pradeda šalti. Benamiai pradeda ieškoti šiltų patalpų, kuriose galėtų apsigyventi. Buvo atvejų, kuomet benamiai žuvo besišildydami. Birštono gatvėje namas buvo užrakintas, bet benamiai įsigudrino į pastatą įeiti lipdami medžiu", - teigė A.Lukauskas.

Pareigūno teigimu, vėstant orams, apleistų namų gyventojai turėtų daugiau dėmesio skirti savo nuosavybei saugoti. Ar gali būti padeginėjami pastatai pasitelkiant benamius, PGT atstovas atsakyti negalėjo. A.Lukauskas mano, kad tokie vieši spėliojimai tik padidintų tyčinių padegimų skaičių.

2008 m. gaisrų statistika Kaune

Iki rugsėjo mieste užregistruota 993 gaisrai.
Atlikta gelbėjimo darbų - 384.
Išgelbėta žmonių - 43.
Žuvo gaisruose - 12.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių