Badautojų viltis – Panevėžio apygardos teismas

Vilniuje prie Generalinės prokuratūros šešias paras badaujantys Drąsiaus Kedžio šalininkai tikisi, jog antradienį Panevėžio apygardos teismas pagaliau nuspręs, kad Laimutei Stankūnaitei įtarimai turi būti pareikšti.

Antradienį 9 val. Panevėžio apygardos teismas vėl imsis nagrinėti Neringos ir Aido Venckų skundus dėl įtariamo pareiškimo L.Stankūnaitei, jos seseriai Violetai Naruševičienei bei Kauno apygardos teismo teisėjui Jonui Furmanavičiui.

Šie skundai po teismus jau blaškosi nuo šių metų žiemos, kai Vilniaus apygardos prokuratūra baigė tirti taip vadinamąją Kauno pedofilijos skundą ir perdavė ją nagrinėti, net nesulaukusi, kada, kaip numato Baudžiamojo proceso kodeksas, bus baigtos visoso apskundimo procedūros.

Prie Generalinės prokuratūros nuo pirmadienio esantys bado akcijos dalyviai teigia, kad teigiamas šio teismo sprendimas būtų didelis lūžis visoje byloje. Nusprendus pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei, Panevėžio miesto apylinkės teisme vykstanti civilinė byla dėl mergaitės gyvenamosios vietos nustatymo taip pat pasisuktų visai kita kryptimi  ir šešiametė būtų palikta su savo globėja.

Ši byla teisme iš esmės turėtų būti pradėta nagrinėti ketvirtadienį, tačiau ji gali būti atidėta, nes N.Venckienė aukštesniam teismui apskundė vieną ją nagrinėjančio teisėjo nutarties dalį (plačiau apie tai portale 1diena.lt skaitykite sekmadienį – red. past.).   

Jei bus nutarta pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei, badautojai ketina nutraukti savo bado akciją, nelaukdami kol bus įvykdytas jų antrasis reikalavimas – D.Kedžio mirtį tirti ne kaip nelaimingą atsitikimą, o kaip nužudymą. Jų nuomone, vien tai, kad šioje byloje D.Kedžio tėvai ir sesuo yra pripažinti nukentėjusiais, jau yra didelė pergalė. Dabar jie gali susipažinti su bylos medžiaga, reikalauti pakartotinių ekspertizių. Vilties, kad ikiteisminis tyrimas dėl D.Kedžio mirties aplinkybių nustatymų, bus perkvalifikuotas į tyrimą dėl nužudymo jau yra nemažai.

Šeštadienio vakarą prie bado akcijos dalyvių prisijungė jo pusbroliai Tadas Skučas ir Marius Stepankevičius. Sekmadienį į Vilnių vėl ketina sugrįžti jo teta Audronė Skučienė, kuri pirmadienį a eilinį kartą eis į Vilniaus miesto savivaldybę ir bandys gauti visus reikiamus leidimus šiai akcijai.

Pasak akcijos dalyvių, šeštadienis praėjo ramiai, jokių konfliktų nebuvo, policija nepasirodė, dėl niekaip nesibaigiančių karščių nebuvo ir labai daug užsukančiųjų pakalbėti su badautojais bei pasirašyti po jų reikalavimais. Žmonių padaugėjo tik vakare, karščiui nuslūgus. Kai kurie žmonės teigė, jog į Rinktinės gatvę jie atvyko specialiai, išgirdę apie akciją ie renkamus parašus. „Atvažiavau specialiai pasirašyti, darbo dienomis negaliu, o šiandien laukiau, kol nuslūgs karštis“, - portalui 1diena.lt kalbėjo Baltupių mikrorajono gyventojas.

Tokių kaip jis čia atvykstančių specialiai tam, kad pareikši palaikymą yra ne vienas. Tarp sprčiai gausėjančių palaikančiųjų parašų galima išvysti ne vieną miesto pavadinimą – Kaunas, Kėdainiai, Klaipėda, Jonava, Šiauliai, Panevėžys ir t.t.

Šeštadienį badaujančius pasiekė žinia, kad panaši akcija jau organizuojama ir Jonavoje, prisidėti prie jos žada D.Kedžio šalininkai ir kituose Lieuvos miestuose. Neabejingi tuo, kas vyksta Lietuvoje žmonės prašomi prisijungti prie akcijos dalyvių, taip kaip tai jau daro vilniečiai, atskubantys prie prokuratūros vos kelioms valandoms radę laisvą minutę arba palaikyti piketuojančius kitaip – vilkint violetinės spalvos drabužius.

Alyvinė spalva jau tapo D.Kedžio šalininkų simboliu, nors, kaip portalui 1diena.lt pasakojo vyro sesuo, šios spalvos drabužį jos brolis turėjo vieną vienintelį  megztinį, kuriuo vilkintį jį užfiksavo vienas šalies fotografų. „Mes buvome abu Vilniuje, užėjome į parduotuvę, pamatėme tuos megztinius. Drąsius nusipirko juos keturis, skirtingų spalvų, o aš vieną – juodą. Tai dar vienas sutapimas mūsų gyvenime“, - lankantis Garliavoje portalo 1diena.lt žurnalistei pasakojo N.Venckienė.  


Šiame straipsnyje: Kedysbado akcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių