Badautojai parašų rinkimo akciją perkėlė į sostinės gatves

Prie prokuratūros badaujantys Drąsiaus Kedžio šalininkai jau dvi dienas parašus renka ne tik akcijos vietoje. Jie aplanko ir kitas sostinės vietas, todėl parašų skaičius sparčiai daugėja.

Penktadienį, akcijos dalyvių teigimu, surinktas rekordinis parašų skaičius. „Net negalvojome, kad mus palaiko tiek daug žmonių“, - portalui 1diena.lt džiaugiai pasakojo bado akcijos dalyviai, penktadienio dieną parašus rinkę netoli prokuratūros esančiame Kalvarijų turguje ir Katedros aikštėje.

Pasak badautojų, prieš pedofiiją ypač pasisako jaunimas. „Atėjo pasirašyti vienas, po jo dar visas būrys draugų, vos spėjome žiūrėti, kad nepasirašytų ant to pačio lapo“, - įspūdžiais dalinosi vilniečiai Vladas ir Renatas.

Ta pati istorija kartojosi ir Kalvarijų turguje, kur ant piketuotojų atneštų reikalavimų noriai pasirašinėjo ne tik turgaus prekeiviai, bet ir lankytojai. „Jie ne tik pasirašinėjo, bet ir prašė su mumis nusifotografuoti atminimui“, - pasakojo Renatas.

Beje, rinkti parašus Kalvarijų turguje dar šeštadienio vakarą pasiūlė viena į bado akcijos vietą atėjusi turgaus prekiautoja. „Jūs čia esate nuošalioje vietoje, ateikite į turgų, pamatysite, kad visi jus palaiko“, - tada sakė moteris.

Jos pasakymas pasitvirtino. Anot akcijos dalyvių, net nereikia vaikščioti ir žmonių prašyti, kad šie pasirašytų – vos išvydę violetiniais marškinėliais vilkinčius akcijos dalyvius, žmonės prie jų prieina patys ir klausia kuo galėtų padėti.

Bado akcijos dalyvių teigimu, akcijos vietoje parašų surenkama vis mažiau, tačiau tai nieko nestebina, netoliese gyvenantys žmonės jau kas norėjo pasirašė, o kadangi vieta yra labai nuošali, atsitiktiniai praeiviai čia užsuka retai.

Dabar pareikšti savo nuomonės dažniausiai užsuka specialiai čia atvykstantys. Penktadienio vakarą badautojus aplankė dvi vilnietės, kurios teigė čia atėjusios giminaitės iš Marijampolės paragintos. „Ji mums paskambino, sako, jūs ką, nežinote kokia akcija vyksta, dar nebuvote, nepasirašėte. Specialiai dabar atvažiavome. Jūs šaunuoliai, laikykitės“, - kalbėjo moterys. Vyresnioji jų pamačiusi D.Kedžio nuotraukas net apsiverkė. „Ir taip atrodo žmogus be smurto žymių?“, - nustebo ji.

Tą patį klausimą uždavė ir akcijos dalyvius aplankęs žurnalistas iš Lenkijos. „Jūsų prokurorai neįžvelgia smurto žymių?“, - pasitikslino žurnalistas, kurį dieną badautojai sutiko Katedros aikštėje ir kuris vakare aplankė juos prie prokuratūros.

Šis žurnalistas jau yra parašęs straipsnį apie D.Kedžio istoriją, tačiau pakalbėjęs su badautojais ir pamatęs D.Kedžio nuotraukas, ja susidomėjo dar labiau. Jis pažadėjo su badautojais susitikti pirmadienį, o viską, ką išgirdo paskelbti Lenkijos žiniasklaidoje.

„Nesitikėjau, kad vilniečiai taip jautriai ir geranoriškai reaguoja į šią istoriją ir taip mus palaiko. Nors ir labai pavargau, bet jaučiuosi labai pakylėta“, - portalui 1diena.lt pasakojo ir D.Kedžio teta Birutė Steponkevičienė. Ji su D.Kedžio pussesere Rūta Markauskaite prie prokuratūros badauja jau nuo antradienio.

Šeštadienio pavakarę į Kauną išvažiuosiančios moterys sako, jog kai tik galės, vėl grįš į Vilnių. „Čia nejauti kaip bėga laikas, vienus palaikančius žmones keičia kiti. Manome, kad akcija pasiteisino puikiai“, - kalbėjo moterys.

Per visas badavimo dienas jos sako sulaukusios labai mažai nepritariančių žmonių. Bene labiausiai, R.Markauskaitės teigimu, jas nuvylė Generalinės prokuratūros viešųjų ryšių skyriaus vadovės Aurelijos Juodytės ir jos neprisistačiusios pavaldinės vizitas. „Atėjo labai savimi patenkintos. Su mumis kaip tik buvo senutė. Kuri kalbėjo kaip yra nukentėjusi nuo prokurorų, kai Generalinei prokuratūrai dar vadovavo Artūras Paulauskas. Pirma jos užsipuolė tą senutą, esą ko tu nori iš dabartinės prokuratūros, o po pradėjo klausinėti mūsų, kas mums padės patikėti teisingumu. Atsakėme, kad teisybė, tačiau tada atvažiavo žurnalistai ir abi prokuratūros atstoves lyg vėjas nupūtė“, - pasakojo D.Kedžio dėdės Teisučio Markausko, kurio sodo namelyje, anot prokurorų, daugiau nei pusmetį galėjo slapstytis D.Kedys, dukra.

Šeštadienio vakarą į Vilnių vėl atvažiuoja kita D.Kedžio teta Audronė Skučienė. Ji badauti planuoja iki pirmadienio.

Nuo Klonio gatvės Garliavoje į Vilnių persikėlusi parašų rinkimo akcija įgauna vis didesnį pagreitį.

Ketvirtadienį bei penktadienį po D.Kedžio šalininkų surašytomis peticijomis ir reikalavimais jau buvo galima pasirašyti Jonavoje. Daugėja entuziastų, tokias pat akcijas planuojančių surengti ir kituose miestuose. Parašai, reikalauantys pareikšti įtarimus Laimutei Stankūnaitei, atleisti iš darbo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Editą Žiobienę bei iškelti drausminę bylą Panevėžio teisėjai Silvijai Jakštienei renkami ir užsienyje.            


Šiame straipsnyje: Kedysbado akcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių