A.Žilius: aš turėjau gulėti šalia Drąsiaus

Drąsiaus Kedžio bičiulis juodkrantiškis Albertas Žilius po viešų pareiškimų, kad jis esą grasino susidoroti su Andriumi Ūsu, bus apklausiamas ketvirtadienį.

Išsakė nuomonę

Juodkrantiškis aiškino, kad jis teišsakė savo  nuomonę.

„Kalbėjau apie plaukuotą ranką, kurią reikėtų nukirsti. Man šokas buvo, neatsimenu ką sakiau. Ateinu į kabinetą, o pareigūnas sako - nebėra tavo draugelio, džiaukis. Pačioje policijoje mane provokavo“, - apie prieš savaitę nutikusius įvykius  kalbėjo A.Žilius.

Vyras įsitikinęs, kad esą po A.Ūso pareiškimo pradėtas tyrimas gali būti mėginimas susidoroti su juo.

„Po frazės, kad „džiaukis“, man negera buvo. Kuo čia džiaugtis?“ - kalbėjo A.Žilius.

A.Žiliui dar prieš savaitę dvigubos žmogžudystės byloje buvo pareikšti įtarimai dėl bendrininkavimo. Tačiau A.Žilius neigia, kad padėjo D.Kedžiui įsigyti automobilį ir ginklą.

Graikijoje - D.Kedžio pavardė

Ne kartą teistas vyras aiškino, kad turi savo versiją dėl jam pareikštų įtarimų.

„Manau, kad dar Graikijoje buvo pasiųsti žmonės mane surasti. Kretos saloje jau mane sekė. Plaukdamas keltu susipažinau su išvaizdžia, keliomis užsienio kalbomis kalbančia mergina. Ji mane pavaišino sultimis. Po jų man pasidarė bloga, praradau orientaciją. Vėliau mane apžiūrėję medikai sakė, kad mano kraujyje buvo arkliška dozė migdomųjų. Sakė, numirtų du žmonės, po tokio kiekio“, - kalbėjo A.Žilius.

A.Žilius aiškino, kad dar prieš dvi savaites Graikijoje jis buvo užpultas lietuviškai kalbančių vyrų, esą per incidentą kelis kartus nuskambėjo D.Kedžio pavardė.

„Jie sakė - pakeisi parodymus ir nuomonę apie D.Kedį. Esą geruoju arba bloguoju. Aš tai supratau, kad šalia jau stovi dalgis su kapišonu ant galvos. Jie norėjo, kad aš duočiau jiems kažkokios informacijos. Tačiau jų kortas sumaišė po vulkano išsiveržimo neskraidantys lėktuvai“, - klabėjo A.Žilius.

D.Kedžio bičiulio neįtikino paskelbta oficiali draugo mirties priežastis. Vyras tvirtai įsitikinęs, kad D.Kedys buvo nužudytas.

„Aš turėjau gulėti šalia jo. Arba rankoje būtų buvęs ginklas, nežinau kokia pjesė buvo sukurta. Kuomet Graikijoje buvau sučiuptas, jie matyt skubėjo kuo greičiau mane išsiųsti į Lietuvą. Tačiau  nepavyko, aš jiem sumaišiau kortas. Kai  mane daužė ir maitino migdomaisiais, jie juk sakė - nemušk per veidą. Vadinasi žinojo, kad bus policija, bus problemų. Jau tada buvo aišku, kad D.Kedys buvo rastas. Aš jau jaučiau“, - aiškino A.Žilius.

Susitikimo su A.Ūsu bijotų

Juodkrantiškis pasakojo, kad keletą dienų praleidęs ambasadoje, jis per Prahą išskrido į Vilnių. Vyras įsitikinęs, kad Prahos oro uoste jis buvo stebimas.

„Kontroliavo iš toli, man ne paranoja“, - aiškino A.Žilius.

Vyras tikino, kad žinia apie D.Kedžio mirtį jį pribloškė

„Gražiai padėjo į vietą. Bet kuris taip padarytų, jei reikėtų. Nėra sudėtinga prigirdyti žmogų ir užspausti skrandį, kad jis užspringtų savo turiniu. Nėra problemų. Atsikratė gražiai, tik įdomu kieno čia ta rankytė plaukuota“, - kalbėjo vyras.

Už viešus grasinimus susidorojimu A.Žiliui gresia iki 2 metų nelaisvės. Tačiau vyras pripažino, kad jei jam teisme tektų akis į akį susitikti su A.Ūsų,  jis neva sunkiai  valdytųsi.

„Aš bijočiau. Gyvulys yra gyvulys. Neprovokuokite“, - mįslingai aiškino A.Žilius.

Neturėjo planų žudyti

D.Kedžio bičiulis tikino, kad jis gali tapti atpirkimo auka.

„Pas D.Kedį nebuvo numatyta ką nors žudyti. Nemačiau  jokių autobusiukų. Pareigūnai klausinėjo ar nepadėjau jam įsigyti automobilių, miestą įvardijo kur buvo pirkta. Nebuvo pas jį tokių planų“, - aiškino A.Žilius.

Vyras atmeta įtarimus ir dėl ginklo parūpinimo.

„Jis turėjo legalų ginklą, jei galvoje jam būtų subrendę, jis iš „Berettos“ būtų šovęs. Labai galingas ginklas, nėra saugesnio ginklo. Kam tas „Baikal IŽ“? Mitas sukurtas. Jis nereikalingas. Jei Drąsiui  būtų reikėję ginklo, jis būtų susiradęs kitaip. Reikėtų, bombą susirastų“, - aiškino A.Žilius.

A.Žilius vylėsi, kad tiesa anksčiau ar vėliau paaiškės.

„Manau, kad kažkada vis tiek išaiškės“, - tikino vyras.


Šiame straipsnyje: ŽiliusKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių