Austrijoje pavogti du „Audi A4“ sulaikyti Lietuvos pasienyje su Lenkija

Pasienyje su Lenkija Lazdijų rinktinės specialiojo būrio vadas, talkinamas policininkų, sulaikė du ką tik Austrijoje pavogtus automobilius „Audi A4“. Sulaikyti ir juos į Lietuvą varę Šiaulių bei Kelmės gyventojai bei nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis lietuvis, įtariama, automobiliu „Volkswagen Passat“ lydėjęs vogtas mašinas.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinėje gauta informacija iš Lenkijos pasieniečių, kad iš šios šalies į Lietuvą įvažiavo du įtartini „Audi A4“.

Netoli šios vietos tarnybiniu visureigiu kaip tik važiavo ir šią informaciją sužinojo Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties būrio (SPB) vadas. Jis Lazdijų rajono Žemaitkiemio kaimo ribose, kelyje Galiniai - Lazdijai, išvydo priešais atvažiuojantį automobilį „Volkswagen Passat“ angliškais numeriais.

Pasienietis išlipo iš tarnybinio visureigio ir sustabdė šią mašiną. Ją vairavo 23-ejų nuolatinės gyvenamosios vietos nedeklaravęs lietuvis. Dokumentus tikrinęs SPB vadas pamatė beatvažiuojančius du „Audi A4“. Prieš juos stabdydamas VSAT pareigūnas ištraukė „Volkswagen Passat“ užvedimo raktelį ir paėmė dokumentus, kad vairuotojas nepaspruktų.

Pirmojo priartėjusio „Audi A4“ čekiškais numeriais vairuotojas pakluso VSAT pareigūno reikalavimui sustoti. Maždaug už pusšimčio metrų sustojo ir paskui važiavęs dar vienas „Audi A4“ irgi čekiškais numeriais.

Priėjęs prie pirmojo automobilio įjungtu varikliu ir paprašęs vairuotojo dokumentų, SPB vadas išvydo, kad užvedimo spynelėje nėra rakto. Tai sustiprino įtarimus, kad ši mašina vogta.
 
Pasienietis ištraukė vairuotoją ant kelio. Tuo metu į šią vietą atskubėjo Lazdijų policijos ekipažas, gavęs informacijos iš pasieniečių apie į Lietuvą įvažiavusius įtartinus automobilius.

SPB vadas vairuotoją perdavė policininkui, kuris jį surakino antrankiais.

Priartėjęs prie atokiau stovinčio antro „Audi A4“ pasienietis pamatė, kad jo užvedimo spynelėje vietoje raktelio kyšo maždaug 15 centimetrų strypas. VSAT pareigūnas ant kelio ištraukė ir šį vairuotoją, o atskubėjęs antras policininkas irgi jį surakino antrankiais.

Bevedant sulaikytuosius prie tarnybinių pareigūnų automobilių pasienietis pastebėjo, kad be raktelių ir dokumentų likęs „Volkswagen Passat“ vairuotojas iš automobilio į šalikelę švystelėjo mobilųjį telefoną.

Paaiškėjo, kad sulaikyti automobiliai „Audi A4“ yra pavogti Austrijoje. Vieno jų paieška buvo paskelbta išvakarėse, gegužės 31 d., kito – gegužės 27 d. Šias 2003 ir 2004 m. laidos mašinas vairavo 19-metis Kelmės ir 22-ejų Šiaulių gyventojai.

Įtariama, kad ant mašinų uždėti čekiški numeriai gali būti vogti. Pasieniečiai abiejose „Audi A4“ rado ir austriškus automobilių numerius.

Kelmiškį ir šiaulietį kartu su „Volkswagen Passat“ vairuotoju, kuris, įtariama, lydėjo ir žvalgė kelią į Lietuvą gabentoms vogtoms mašinoms, pasieniečiai uždarė į areštinę.

VSAT Lazdijų rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo pradėtas ikiteisiminis tyrimas.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 92 automobilius, kurie, įtariama, yra vogti ir kuriais bandyta vykti per Lietuvos sieną. Šis skaičius šiemet gerokai išaugo, nes pernai per tą patį laikotarpį buvo sulaikytos 54 tokios mašinos, o 2009 m. per penkis mėnesius – 43.


Šiame straipsnyje: vogti automobiliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių