A.Ūso teismas atidėtas dėl L.Kraujutaitienės ligos (papildyta)

Dėl advokatės Loretos Kraujutaitienės ligos pedofilijos bylos, kurioje įtarimai pareikšti Andriui Ūsui, nagrinėjimas atidėtas iki birželio 16 d.

Į posėdį Panevėžio apylinkės teisme atvyko tik įtariamasis A.Ūsas ir Drąsiaus Kedžio dukters advokatas Aidas Venckus. Teismo posėdyje turėjusi dalyvauti mergaitės globėja Neringa Venckienė serga.

A.Ūsas į pastatą buvo įvestas pro atskirą įėjimą ir išvengė žurnalistų dėmesio.

Teismo posėdis dėl L.Kraujutaitienės ligos baigėsi net neprasidėjęs. Tikimasi, kad iki birželio 16 d. ji pasveiks.

Kad bus prašoma atidėti teismo posėdį anksčiau yra sakės ir A.Venckus. Tačiau trečiadienį situacija pasikeitė.  

Trečiadienį prieš pedofilijos bylos posėdį, A.Venckus susipažino su Panevėžio apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi dėl Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorų atmestų jo ir žmonos skundų, kuriais jie bandė užginčyti prokuroro Ramūno Šileikos nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą L.Stankūnaitės, Violetos Naruševičienės ir Jono Furmanavičiaus atžvilgiu bei panaikinti A.Ūsui įtarimus dėl mažamečio asmens prievartavimo.

A.Ūsas bus teisiamas ik dėl mergaitės tvirkinimo.

Savo nutarime teisėjas įvardija, kad bylą atidavus teismui, prokurorai pažeidė Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimus. Juose aiškiai parašyta, kad ikiteisminis tyrimas yra baigtas ir byla su kaltinamuoju aktu perduodama nagrinėti teismui tik tada, kai visos apskundimo procedūros yra baigtos.

„Manau, jis įvertino teisingai, viskas turėjo būti padaryta ikiteisminio tyrimo metu, įstatymai nenumato, kad skundai dėl ikiteisminio tyrimo būtų nagrinėjami baudžiamajai bylai jau esant teisme“, - portalui sakė A.Venckus.

Venckų skundai dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo buvo perduoti baudžiamąją bylą nagrinėjančiai teisėjų kolegijai.

„Situacija pasikeitė, todėl atidėti bylos nagrinėjimo jau nebūčiau prašęs“, - teigė D.Kedžio dukters gynėjas.

   

Išnagrinėti skundus dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo Panevėžio apylinkės teismui nurodė Panevėžio apygardos teismas. Buvo paskirta data – iki gegužės 25 d.

Tačiau ginčas dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo prasidėjo daug anksčiau. Vilniaus apygardos nutraukusi ikiteisminius tyrimus pedofilijos skandalo herojams bei sušvelninusi įtariamus A.Ūsui nelaukė kol Venckai pasinaudos savo teise ir šį sprendimą apskųs.

Nors nutarimas buvo apskųstas, paaiškėjo, kad jo nagrinėti negalima, nes byla jau perduota teismui.

Tada mergaitės globėjai kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismą, prašydami bylą grąžinti prokurorams, nes apskundimo procedūros dar nebaigtos. Išnagrinėję skundą, šio teismo teisėjai patvirtino, kad Venckų pretenzijos pagrįstos, byla teismui perduota skubotai ir nutarė bylą grąžinti sostinės prokurorams.

Tačiau teismo nutartis buvo apskųsta - šįkart prokurorų. Skundą nagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas nutarė, kad bylos grąžinti ikiteisminį tyrimą atlikusiems prokurorams nereikia, tačiau nurodė ikiteisminio tyrimo apskundimo klausimus išspręsti baudžiamąją bylą nagrinėsiančiam teismui.

Trečiadienį į bylos nagrinėjimą nei vienas bylos liudytojų nebuvo kviestas. Pagrindine liudytoja šioje byloje yra mergaitės biologinė motina Laimutė Stankūnaitė. Iš viso teisminio nagrinėjimo metu kartu su įvairias išvadas pateikusiais specialistais liudyti turėtų apie 20 žmonių.

Sustabdžius Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą skubiai mergaitei grąžinti L.Stankūnaitei, ketvirtadienį laukia eilinis motinos ir dukters susitikimas.

Ar jis įvyks šįkart, neaišku. Prie Venckų ir Kedžių namuose susirinkę tokiu teismo sprendimu nepatenkinti žmonės jau tris kartus neišleido mergaitės į pasimatymus su motina.

„Ne aš sprendžiu vežti ar nevežti. Neringai sergant tuo rūpinasi seneliai. Jie bandė mergaitę išvežti į susitikimą su L.Stankūnaite, tačiau žmonės neleido. Kaip bus rytoj, rytoj ir bus aišku“, - portalui kalbėjo A.Venckus.   


Šiame straipsnyje: KedysŪsas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių