A.Ūsas svaidosi grasinimais (papildyta)

Andrius Ūsas grasina susidoroti tiek su Venckais, tiek su Kedžiais. Jis tvirtina nesantis psichinis ligonis, tačiau teigia, jog dabar jo niekas nesustabdys.

Atviri grasinimai

Nesvarbu, ar tai būtų teisėja Neringa Venckienė, ar jos vyras advokatas Aidas Venckus, ar Drąsiaus Kedžio artimieji, ar net, anot jo, pusė Garliavos.

“Tvariai jūs paskutiniai, atsakysite viskuo, kuo tik gyvenime galite atsakyti”, - važiuodamas paskui greitosios automobilį ,kuriuo į Kauno klinikas buvo vežamas staiga širdies smūgį patyręs jo tėvas Aleksandras Ūsas, grasino vienintelis įtariamasis pedofilijos byloje.

Šiuos grasinimus užfiksavo LNK laidos “Abipus sienos” kūrėjai, kaip patys teigia, tapo atsitiktiniais šeimos nelaimės liudytojais.

Jų teigimu, pas A.Ūso šeimą atvažiavę tik tam, kad sužinoti, ką jaučia žmogus tapęs keršto plano dalimi, netikėtai tapo liudytojais, kaip įtampos neišlaikęs A.Ūso tėvas Aleksandras, staiga susmuko savo įkurtos įmonės “Eurotechnika” kieme.

Tai esą įvyko vos praėjus pusvalandžiui po duoto interviu laidai, tačiau, kaip nebūtų keista, filmavimo kameros to neužfiksavo. Tačiau buvo įamžintas A.Ūso pasisakymas, kad jis turi savigynai išduota ginklą ir, jei reikės, jį panaudos.

Kovotas už tiesą

A.Ūso tėvas žurnalistams pasakojo, kad jo sūnus kenčia tik dėl savo sąžiningumo. Visada už teisybę kovojantis Andrius, pasak jo, tik dėl teisybės įsivėlė ir į šią pedofilijos istoriją, dėl kurios tiek jis, tiek visa šeima prarado ramybę.

„Motina jam liepė atsitraukti, sakė, pas ką tu ieškai teisybės, pas skustagalvį? Tačiau jis pasakė, kad nesitrauks, o aš pažadėjau jam padėti tuo, kuo galėsiu“, - laidos kūrėjams teigė Ūsas vyresnysis.

Anot jo, padėti jaunai mamai, buvusiai D.Kedžio sugyventinei Laimutei Stankūnaitei, Andrius sutiko tik dėl įsitikinimų, kad mama tapo galingo ir turtingo klano auka, kurios vienintelis tikslas buvo atimti dukrą iš motinos. Vienintelė jo klaida, kad sutiko tapti mergaitės krikštatėviu.

To, pavydo apimtas, D.Kedys negalėjo ištverti.

Keršto auka ?

Kad A.Ūsas tapo tik D.Kedžio keršto auka, laidai „Abipus sienos“ tvirtino ir netradicinės medicinos propaguotoja Filomena Taunytė. „Būdamas 30 metų jis suviliojo 15-ametę mergaitę. Jam buvo pikta tokią mergaitę prarasti. Tada prasidėjo baisus, negailestingas karas “, - kalbėjo garsi gydytoja.

Ji sakė esanti tuo įsitikinusi, nes pati kalbėjo su A.Ūsu ir matė, koks palaužtas ir sugniuždytas jis yra ir, kaip jis rūpinasi savo šeima bei pergyvena dėl vaikų - penkiametės dukters ir trylikamečio sūnaus - ateities bei reputacijos.

„Viską padarė tos mergaitės tėvo psichinė sveikata. Praradęs mergelę, kuria jis naudojosi ilgus metus kaip savo meiluže, jis liko labai nepatenkintas“, - diagnozę D.Kedžiui nustatė F.Taunytė.

Tai, kad D.Kedys yra nestabilios psichikos laidoje skambėjo ne kartą - tiek iš F.Taunytės, tiek iš A.Ūso, tiek iš pačių laidos kūrėjų lūpų.

„Mačiau, kad mes susidūrėme su neadekvačiais žmonėmis“, - pridūrė ir A.Ūso žmona Guoda, iki šiol vengianti parodyti savo veidą.

Anot jos, visą šį laiką Andrius yra šmeižiamas, iš jo tyčiojamasi, visa šeima apjuodinta. „Mes kovosime iki galo“, - vyro ištartus grasinimus, pakartojo Guoda.

„Linkėčiau jiems nors 5 minutes pabūti mano kailyje, nekaltai apkaltinto žmogaus kailyje, pabūti taikiniu numeris vienas“, - kalbėjo A.Ūsas.

Vienintelis pedofilijos bylos įtariamasis iki šiol prisiekinėja, kad yra nekaltas, kad tiek jis, tiek nužudytieji Violeta Naruševičienė bei teisėjas Jonas Furmanavičius tapo tik D.Kedžio keršto aukomis. „Tai tik viso šito mėšlo pasekmės“, - žodžių nerinko A.Ūsas.

Turėjo būti pirmas

Jis yra įsitikinęs, kad turėjo tapti pirmąja D.Kedžio auka, tačiau tik laimingo atsitiktinumo dėka ja netapo - pernai, spalio 5 d., kai įvyko žudynės, jis anksčiau išėjo iš namų ir tai jam esą padėjo išvengti žudiko kulkų.

Anot A.Ūso, D.Kedys ir jo bendrininkai buvo labia gerai išstudijavę jo grafiką, kada jis išeina iš namų, kada grįžta, žinojo kiekvieną jo judesį, tačiau tą dieną viskas vyko kitaip, nei kitomis dienomis.

“Juos matė prie mano namų. Pašaliniai asmenys užklausė, ką jie čia daro, tie sumurmėjo kažką, kad yra iš vandentiekio ar kelių tarnybos”, - pasakojo A.Ūsas.

Kad šaudė būtent D.Kedys, nors to dar niekas neįrodė, neabejoja ir laidos kūrėjai.

Jų teigimu, vienoje Kauno gatvių esančios vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kad prie baltos spalvos mikroautobuso, kuriuo, kaip teigiama, iš įvykio vietos spruko J.Furmanavičių nušovęs asmuo, vairo sėdėjo pats D.Kedys.

“Abipus sienos” pateikiamose A.Ūso telefoninių pokalbių išklotinėse su žmona ir broliu Evaldu, galima suprasti, kad A.Ūsas J.Furmanavičiaus nepažinojo, tačiau iš šio, anot F.Taunytės, padoraus verslininko, lūpų skamba ne ką prastesni keiksmažodžiai nei iš anksčiau rodytų D.Kedžio telefoninių pokalbių ištraukų.

“Čia tas pideras, piz..c , manęs tas pats laukia”, - aiškina A.Ūsas savo broliui.

Beje, po spalio 5-osios dėl savo saugumo pradėjo baimintis ne tik A.Ūsas, bet ir jo tėvai. „Nepavykus susidoroti su Andriumi, jis galėjo paguldyti tėvus“, - teigė Ūsas vyresnysis.

Apsaugos atsisakė

Po žudynių pedofilija įtariamam A.Ūsui buvo skirta valstybės apsauga. Dabar, jis teigia, jos atsisakęs ir nusprendęs prieš Kedžių klaną kovoti savarankiškai.

Priežastis, kodėl jis taip padarė, anot A.Ūso, yra paprasta, jam nusibodo klausytis tautos priekaištų, kad jis yra išlaikomas iš mokesčių mokėtojų pinigų. „Nei vienas jūsų litas nėra išleidžiamas mano apsaugai“, - mokesčių mokėtojus ramino A.Ūsas.

L.Stankūnaitė, kaip aiškėja iš laidos, šios privilegijos atsisakyti nesiruošia. Atvirkščiai, ji paprašė sustiprinti savo dukters apsaugą bei labiau stebėti Venckus ir Kedžius. Ko turėtų bijoti ir nuo ko reikia dar labiau saugoti šešiametę D.Kedžio dukrą, “Abipus sienos” kūrėjai, nepaaiškino.

Kalčiausia sesuo

Tiesa, laidoje netrūko piktų žodžių dabartinės mergaitės globėjos Neringos Venckienės atžvilgiu. A.Ūso tėvas pareiškė, kad jis net neabejoja, jog anksčiau ar vėliau teisėja atsidurs už grotų.

“N.Venckienės vaidmuo šioje istorijoje daugiau nei graudus. Tai turėjo būti žmogus, kuris turėjo sustabdyti brolį, o ne rašyti jo vardu skundus”, - teigė ir F.Taunytė.

Medikės nuomone, šioje istorijoje nėra jokios pedofilijos. Jos teigimu, kartu su tėvu vienoje lovoje miegojusi mergaitė, matydavo, ką tėvas daro su moterimis, todėl taip viską sklandžiai ir pasakoja. “Ji viską matė ir girdėjo. Tačiau tėvelis jai nespėjo paaiškinti, kad iš “sysalo” išbėgantis “kremas” nėra raudonos spalvos”, - kalbėjo F.Taunytė.

Pasak F.Taunytės, byloje nėra ne tik įrodymų, kad mergaitė buvo tvirkinta, bet ir to, kad A.Ūsas tai darė. “Kaip gali prokurorai pateikti kaltinimus A.Ūsui, kai jis nei karto nebuvo vienas paliktas su mergaite?”, - klausia netradicinės medicines propaguotoja. Tiesa, iš kur ji, medikė, gali žinoti kas su kuo miegojo, laidoje nepasakoma.

Kas nusižengia įstatymams?

Anonsuodami laidą, “Abipus sienos” kūrėjai pabrėžė, jog N.Venckienė prieš pat spalio 5-osios įvykius savo broliui paskolino 300 tūkst. litų. „Kam?“, - klausė jie.

Laidoje apie šiuos pinigus užsimenama tik viename epizode, tačiau šiuo faktu susidomėjo ir mūsų portalas.

Pasak N.Venckienės, panaši suma byloje tikrai minima, tačiau tai buvo ne skola broliui, o paskola iš banko ir, tai buvo ne prieš spalio įvykius, o prieš metus ar daugiau iki jų.

„Mano vyras planavo pirkti patalpas savo advokatų kontorai, paėmėme paskolą, tačiau nekilnojamojo turto vertė pradėjo kristi ir mums, tokią sumą pinigų laikyti pas save, pasidarė nebenaudinga. Todėl pinigus grąžinome bankui“, - portalui teigė dabartinė D.Kedžio dukters globėja.

Jos teigimu, „Abipus sienos“ kūrėjams kažkas leidžia susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, tačiau šie, joje pamatytais duomenimis manipuliuoja taip, kaip naudinga A.Ūsui ir L.Stankūnaitei. Tai neatspindi realios tiesos.

Kas šiai laidai paviešija ikiteisminio tyrimo duomenis N.Venckienė sakė nežinanti. Jos nuomone, tai arba Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Ramučio Jancevičiaus arba Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio darbas.

„Jei gaunama ikiteisminio tyrimo medžiaga, kodėl ji neviešijama tokia, kokia yra? Kodėl iškraipomi faktai? Kodėl šios laidos žurnalistai su manimi niekada nepakalba atvirai? Kodėl jie mane vaikosi teismo koridoriais ir kodėl vengia klausimų, kai aplink yra kitų žurnalistų? Gal bijo, kad aš jų pati galiu paklausti to, ko jie nenorėtų išgirsti?“, - daugybę klausimų šios laidos kūrėjams turi N.Venckienė.

Jos teigimu, jei laidos kūrėjai pažiūrėtų į jos deklaracijas, pamatytų, kada buvo paimta paskola iš banko, kada ji buvo grąžinta, ir tokių nesąmonių, kaip rodoma, laidose nebūtų.

„Aš jau net nebesinervinu, žinau, kad jais niekas nebetiki“, - apie šią laidą kalbėjo N.Venckienė.


Šiame straipsnyje: KedysŪsaspedofilijos byla

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių