Atvykusi į teismą, N.Venckienė aplankė ir badautojus

Trečiadienį prie Generalinės prokuratūros badaujančius Drąsiaus Kedžio šalininkus aplankė keistomis aplinkybėmis mirusio vyro sesuo Neringa Venckienė ir motina Laimutė Kedienė.

Dabartinė D.Kedžio dukrelės globėja pas badautojus užsuko tik trumpam. Pasikalbėti su badautojais palikusi mamą ir savo vienuolikametį sūnų, kuris labai norėjo pasižiūrėti kaip vyksta akcija, ji išvažiavo į Vilniaus apygardos teismą, kur pradėtas nagrinėti jos skundas dėl mergaitei panaikintos apsaugos.

Priminsime, kad D.Kedžio dukrai apsauga buvo skirta iškart po spalio 5-osios žmogžudysčių Kaune, Kriminalinės policijos biuro pareigūnai mergaitę saugojo iki pat jos tėčio mirties. Po to apsauga buvo panaikinta, esą išnykus grėsmei.

N.Venckienė apskundė tokį Policijos generalinio komisaro ir generalinio prokuroro sprendimą. Birželio 13-ąją paslaptingomis aplinkybėmis Alytaus rajone žuvus vieninteliam pedofilijos bylos įtariamajam Andriui Ūsui, Kriminalinės policijos biuras pranešė, kad nuspręsta atnaujinti apsaugą mergaitei, tačiau N.Venckienei atsisakius įsileisti pareigūnus į savo namus ir pareiškus, kad jie saugoti turi tik iš išorės, sprendimas vėl buvo pakeistas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nutartį dėl mergaitės apsaugos skelbs penktadienį. Uždarame teismo posėdyje dalyvavę generalinės prokuratūros ir Policijos departamento atstovai vėl tvirtino tą patį – grėsmės yra išnykę, todėl mergaitei apsauga nereikalinga.

N.Venckienė sakė palaikanti bado akcijos dalyvius ir jų reikalavimus, tačiau niekada panašiuose protestuose anksčiau nėra dalyvavusi ir nesirengia dalyvauti dabar.

Mergaitės globėja sako yra įsitikinusi, kad Laimutei Stankūnaitei įtarimai turėjo būti pareikšti ir tai bus anksčiau ar vėliau padaryta. „Kaip bebūtų, ta nutartis vėliau turės būti įvykdyta“, - sakė N.Venckienė.

D.Kedžio dukters globėja teigė, kad mergaitės paveldėjimo dokumentai jau sutvarkyti ir visas tėčio palikimas atiteks jai. „Manau, L.Stankūnaitei, kuriai jau 25 metai reikėtų pagalvoti apie darbą. Visi darbai yra garbingi, jei ji negali dirbti kažkokio kvalifikuoto darbo, tai gali dirbti valytoja, ar pardavėja – tas darbas irgi, manau, nėra žeminantis. Jai tikrai nereikėtų prašyti valstybės pašalpos ir paramos – tegul eina ir dirba ir tegul neieško svetimo turto. Jai tas turtas tikrai nepriklauso“, - kalbėjo N.Venckienė.

„Tegul žmonės pamato, kaip atrodo žmogus miręs sava mirtimi“, - paklausta, ar jai neatrodo per daug žiauru, kai badautojai rodo žmonėms pomirtines D.Kedžio nuotraukas, atsakė ji. Moters teigimu, šių nuotraukų niekas niekada nebūtų matęs, bet šeimai neliko kitos išeities prokurorams paskelbus, kad D.Kedys mirė užspringęs savo skrandžio turiniu ir švendrės lapu.

Šios nuotraukos sulaukia itin didelio žmonių dėmesio. Ne vienas jų jas išvydęs ir apsiverkia. „Jis buvo kankintas, nėra jokių abejonių“, - trečiadienį sakė badaujančius aplankiusi kauniečių pora.

Žmonių požiūris į šią bado akciją labai skirtingas. „Man gaila jūsų, kad žmogžudį ginate“, - trumpam stabtelėjęs pareiškė dviračiu važiavęs vyras. „Nieko jūs nepasieksite, čia tik žaidimai, jūsų reikalavimai tame pastate esantiems niekam neįdomūs“, - pratarė pro šalį ėjusi moteris.

Kaip portalui 1diena.lt sakė protestuotojai, labai priešiškai nusiteikusių nėra daug, per dieną tokius galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų, daugiau yra nedrąsių, kurie praeina vieną kartą, antrą ir trečią kartą išdrįsta paklausti ko jie čia susirinko.

Ir antradienį, ir trečiadienį Generalinei prokuratūrai buvo įteikti žmonių parašai. Ypač noriai žmonės pasirašo po reikalavimu pareikšti įtarimus Laimutei Stankūnaitei. „Ji jau seniai turėjo būti kalėjime, o ne saugoma už mūsų pinigus“, - kalba žmonės.

Badautojus palaikantys vilniečiai, jiems atneša vandens, trečiadienį badautojus aplankė ir moteris su lauknešėliu, kuriame įdėta vaisių, riešutų, sausainių. „Čia Klonio gatvėje budintiems žmonėms. Aš negaliu nuvažiuoti, noriu nors taip padėti“, - kalbėjo moteris.

Kiek truks bado akcija neprognozuojama.


Šiame straipsnyje: Kedysbado akcijaVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių