Aštriu daiktu per akį perverta katė nugaišo baisiose kančiose

Antradienį panevėžiečiams pensininkams Rimtautui ir Laimai Uogintams, planavusiems vakare žiūrėti krepšinio varžybas, atėjus vakarui nebe krepšinis buvo galvoje.

Žiaurumas pakirto kojas

Prieš pat varžybas ponia Laima raudodama parbėgo namo ir pasakė vyrui, kad  kaimyno patvoryje rado jųdviejų  sustingusią  6 mėnesių katę Pupą. Nulėkęs pas kaimyną R.Uogintas išvydo kraupų vaizdą: gyvūno kairėje išvirtusioje akyje žiojėjo skylė, snukutis buvo aptaškytas krauju. Sukrėstam vyrui pakirto kojas. 

Veterinaras Kazimieras Paltarokas, atlikęs katės skrodimą, patvirtino šeimininkų įtarimus, kad ji žiauriai nugalabyta. 

Gydytojo teigimu, katei durta į akį aštriu, ilgu daiktu, kuris pervėrė smegenis ir pažeidė kaklo slankstelį. 

„Gyvūnas turėjo mirti didelėse kančiose“,– „Sekundei“ sakė K.Platarokas.R. ir L.Uogintai dėl katės nužudymo kreipėsi į policiją.

Sutuoktiniai įtaria, kad taip žiauriai su jų augintine galėjo susidoroti vienas iš tos gatvės, kurioje jie gyvena, gyventojų.

Tiesa, pastarasis niekada Uogintams  negrasino, kad  taip padarys, tačiau per kitus kaimynus perdavė, kad jų katės jam iki gyvo kaulo įgrisusios. Be nugalabytos Pupytės, pensininkai dar laiko 4 suaugusias kates.

Be galo gyvūnus mylintys sutuoktiniai turi ir du priglaustus šunis, kuriuos jų ankstesni šeimininkai buvo pasmerkę myriop. Vienas buvo paliktas mirti miške, o kitas – prie parduotuvės.

„Gal policija ir nenustatys bei nenubaus kaltininko. Bet gal viešumas tą žiaurų žmogų bent sustabdys nuo tolimesnio gyvūnų žudymo“,– viliasi vyras ir žmona.

Nustebino policininko elgesys

Tą vakarą  R.Uogintas pats  kelis kartus buvo apėjęs visą gatvę ieškodamas katės, bet nerado. Sutuoktiniai buvo įpratę vakarais įsitaisyti prie televizoriaus su savo mylima kate.
Todėl L.Uogintienė, vyrui neradus miauklės, pati išėjo jos ieškoti. Moteris katę rado gretimo namo sode, prie tvoros, nors dar prieš  gerą pusvalandį šią vietą  apžiūrėjęs jos vyras gyvūno ten nepastebėjo.

Sutuoktiniai svarsto, kad katę nugalabijęs piktadarys, pamatęs, kad  šeimininkas naršo gatvę jos ieškodamas, gyvūno kūną numetė į artimiausio kaimyno valdą.

„Kaimynas, kurio patvoryje radome savo katytę, pagyvenęs, geras žmogus. Jis tikrai katės nenuskriaudė, nes pats ją mylėjo“,– kalbėjo R. ir L.Uogintai.

Parsinešę namo negyvą katę, sutuoktiniai iškvietė policiją. L.Uogintas sakė, kad vienas pareigūnas jiems maloniai paaiškino, kad pirmiausia reikia atlikti katės skrodimą, o kitas iš karto pradėjo domėtis, ar du jų šunys yra paskiepyti ir registruoti.

Sutuoktiniai teisinosi, kad juos laiko pririštus ir nepaleidžia. Policininkui neatlyžus, R.Uogintas atrėžė, kad policiją kvietėsi ne dėl šunų, o dėl nužudytos katės.

Nors jau buvo vėlu, vyras nuvežė katės kūną veterinarui K.Paltarokui. Šis padarė skrodimą ir išdavė pažymą, patvirtinančią, kad katė buvo žiauriai nužudyta. Už paslaugą pensininkas sumokėjo 50 litų.

Vakar R.Uogintas policijoje parašė pareiškimą.

Užkliuvo kačių landumas

Vyras pasakojo, kad maždaug prieš mėnesį kaimynas jį įspėjo, kad vienam netoliese gyvenančiam žmogui ( jo pavardę R.Uogintas žino) labai nepatinka, kad jų katės užklysta pas jį kiemą ir esą teršia veją, palenda po variklio antvožu. 

„Tačiau man asmeniškai tas nepatenkintas ponas jokių pretenzijų nepareiškė. Kita vertus, kas laiko kates, tas žino, kad jos ant vejos gamtinių reikalų neatlieka, joms reikalingas smėlis ar žemės“,– kalbėjo pensininkas.

Kai Uogintai išvydo žiauriai nužudytą savo augintinę, pirmiausia pagalvojo apie tą žmogų. Tiesa, iš pradžių sutuoktiniai manė, kad jų Pupytė nušauta. Mat minėtasis kačių nemylintis ponas turi orinį šautuvą ir, pasak Uogintų, šūviais baidydavo varnėnus. 

Sutuoktiniams buvo dar sunkiau, kai paaiškėjo, kad katė ne nušauta, o žiauriai nukankinta.
Pasakodami apie savo augintinę, sutuoktiniai nesulaikė ašarų. Šią savaitę jie aprauda jau antrą savo gyvūną. Prieš kelias dienas nugaišo jų 20 metų augintas šuo. 

„Jeigu būtume turtingi, atidarytume gyvūnų prieglaudą – taip juos mylime“,– kalbėjo vyras ir žmona.

Skrodimus daro retai

Veterinarijos klinikos savininkas K.Paltarokas teigė, kad minėta katė – antras nugalabytas gyvūnas, kuriam jis darė skrodimą. Neseniai jis patvirtino vilkšunio smurtinę mirtį.

Gyvūnų gydytojo ilgametėje praktikoje pasitaikė ne vienas atvejis, kai teko konstatuoti, jog gyvūnas nugaišo nuo smūgių ar buvo nunuodytas.Pastarasis susidorojimas su kate jo atmintyje išliks kaip vienas žiauriausių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių