Alytaus rajone tvenkinyje rastas A.Ūso lavonas

Sekmadienį apie 16.30 val. Alytaus rajone Eigirdonių kaime, rastas, kaip įtariama, pedofilija įtariamo Andriaus Ūso lavonas.

Smurto žymių nėra

Papildyta 12.10 val.:  Kaip pranešė Alytaus policijos komisariatas: A.Ūsas vilkėjo sportines kelnes, marškinius ir švarką. Važiuodamas keturračiu jis buvo užsidėjęs šalmą, tačiau krentant jis atsisegė ir nukrito. Šalmas rastas netoli kūno.

Tvenkinyje vandens lygis siekia aukščiau kelių. Nuo sodybos, kurioje pas draugą viešėjo A.Ūsas iki vietos, kur jis buvo rastas yra maždaug 3 kilometrai.

Papildyta 8.24 val.: Pirmadienį ryte laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas Lietuvos radijui sakė, kad, nors smurto žymių ant A.Ūso palaikų nėra matyti, bus atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl jo mirties fakto nustatymo.

"Ypatingo aiškumo tikrai nėra, pradetas ikiteisminis tyrimas dėl mirties fakto nustatymo, o toliau viską parodys tyrimai, kurie bus atlikti artimiausiu metu. (...) Pirminė apžiūra kūno neparodė, kad yra išoriniai smurto požymiai. Atsakymus turėsime, kai bus lavono tyrimas. (...) Negalima teigti, kad buvo smurtinė, bet tyrimas parodys", - teigė R.Petrauskas.

Papildyta 23.45 val: Pasak vietos, kurioje rastas A.Ūso lavonas, gyventojų dažniausiai būna sausa. Joje vanduo susirenka tik smarkiai palijus. Žuvusiojo keturratis taip pat rastas vandenyje. Jis buvo apvirtęs, bet jo variklis veikė.

Papildyta 23.00 val.: nelaimės vietoje apsilankęs vietoje pareigose pažeminto Kauno apygardos prokuratūros vadovo Kęstučio Betingio, laikinai šias pareigas einantis Vladimiras Kakoškinas teigė, kad greičiausiai A.Ūsas žuvo nelaimingo atsitiktinumo metu. "Ant jo kūno smurto žymių neaptikta", - sakė prokuroras.

Beje, V.Kakoškino sūnus, dirbantis Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate, tiria bylą, kurioje D.Kedys kaltina L.Stankūnaitę dėl galimo poveikio darymo jo dukrai. Dar būdamas gyvas D.Kedys kreipėsi į policiją prašydamas iškelti bylą buvusiai savo sugyventinei.

D.Kedžio teigimu, per susitikimus su dukra, L.Stankūnaitė mokino dukrą meluoti, grasino jai nepasakoti to, kas vyko jos bute, kurį bylos duomenimis jai nuomojo A.Ūsas.

Šios bylos tyrimas iki šiol nebaigtas.

Buvo skolingas advokatei?

Papildyta 22.25 val.: Žuvusiojo kūnas, nors vyro mirtį patvirtino ir jo artimieji, ir į įvykio vietą iš Kauno atvykusi advokatė Loreta Kraujutaitienė, į morgą išvežtas tik apie 21 val.

Savo kliento kūną pamačiusi advokatė buvo itin nekalbi. "Jau labai vėlu", - pasiaiškno ji ir numetė telefono ragelį.

Buvo pasirodžiusi informacija, kad A.Ūsas L.Kraujutatienei yra prasiskolinęs nemažą pinigų sumą. Dėl tos pačios priežasties jį tariamai paliko ir trys kiti advokatai, jį gynę nuo pat pedofilijos skandalo pradžios.

Kad advokatams buvo išleistos visos jo santaupos vienoje televizijos laidų prisipažino ir pats A.Ūsas. Jis teigė, kad jo ir Guodos vestuvės įvyko už skolintus pinigus, tačiau toje pačioje laidoje kalbinta įtariamojo žmona prisipažino, jog atsisakęs, anot jos, valstybės apsaugos, jos vyras pasisamdė privačią saugos tarnybą, o namuose vaizdo kameras ir visą kitą techniką įrengė už savo pinigus.

Skenduolį pamatė kaimietė

Kaip portalui 1diena.lt teigė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kad tai A.Ūsas sprendžiama iš keturračio motociklo registracijos dokumentų. Jį A.Ūsas įsigijo vos prieš porą savaičių, birželio 2 dieną.

Negyvą žmogų Eigirdonių kaimo tvenkinyje rado pro šalį ėjusi vietos gyventoja. Ji iškvietė policijos pareigūnus.

Šalia tvenkinio buvo ir apvirtęs keturratis motociklas, registruotas A.Ūso vardu.

„Vyras su savimi dokumentų neturėjo, bet pagal jo išvaizdą mūsų pareigūnai sako, kad tai būten tas pedofilija įtariamas A.Ūsas“, - 1diena.lt sakė Alytaus pareigūnai.

Įvykio vietoje dirba kriminalistai, bandoma išsiaškinti, ar tai nelaimingas atsitikimas, ar suplanuota žmogžudystė. Vis dėlto kol kas pareigūnai būtų linkę galvoti, kad A.Ūsas užsimušė netyčia. Jų teigimu, jis važiavo neasfaltuotu kaimo keliuku, po to, greičiausiai, staigiai stabdė ir nuo 2-3 metrų aukščio šlaito nulėkė tiesiai į kūdrą.

Tvenkinys, kuriame rastas A.Ūso kūnas, dažniausiai būna sausas, tačiau dabar, nuolat lyjant, jis pilnas vandens. "Bandome išsiaškinti, kaip žmogus ten pateko", - kalbėjo policijos budėtojas.

Anot jo, kol kas neatmetama ir žmogžudystės versija.

„Jį Dievas nubaudė“, - paklausta, ką galvoja apie A.Ūso mirtį, sakė dabartinė Drąsiaus Kedžio dukters globėja Neringa Venckienė.

Mergaitės globa

Panevėžio miesto apylinkės teisme pedofilijos bylą tikėtasi atversti jau šį trečiadienį, birželio 16 d. Ankstesnis teismo posėdis atidėtas netikėtai susirgus A.Ūso ir Laimutės Stankūnaitės advokatei Loretai Kraujutaitienei.

Birželio 17 d. Panevėžio apygardos teismas turėtų spręsti, su kuo turi gyventi neaiškiomis aplinkybėmis žuvusio D.Kedžio šešiametė dukrelė. Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjui Broniui Varsackiui nutarus, kad mergaitė nedelsiant turi būti perduota motinai, prieš šį teismo sprendimą iškart sukilo grupė žmonių.

Protestuotojai tą pačią dieną apgulė Kedžių ir Venckų namus Garliavoje ir visą savaitę neleido ne tik anstoliui įtekti teismo nutarties, bet ir neišvežti D.Kedžio dukters į susitikimus su motina.

Vienu metu protestuotojų buvo susirinkę net apie 1500. Prieš D.Kedžio dukters atidavimą akcijos taip pat surengtos daugelyje Europos šalių bei JAV ir Kanadoje.


Šiame straipsnyje: KedysŪsas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių