Albertas Žilius paleistas į laisvę (papildyta 10.30 val.)

Ketvirtadienio rytą juodkrantiškis Albertas Žilius buvo išleistas iš Kauno policijos areštinės. Jam mestus įtarimus jis pavadino pareigūnų išsigalvojimu.

Nelaimės prasidėjo svetur

Bendrininkavimu įvykdant tyčinę dvigubą žmogžudystę įtariamam A.Žiliui prokurorai skyrė švelnesnę kardomąją priemonę, nei buvo tikėtasi - rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Pareigūnai nė nesikreipė į teismą su prašymu leisti įtariamąjį suimti. Taigi ketvirtadienį, dar nepraėjus 48 valandoms po sulaikymo, vyriškis buvo paleistas iš areštinės.

Apie 9.40 val. pro Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinės duris A.Žilius išėjo su didžiuliu sportiniu krepšiu, kuriame sudėti daiktai, parsivežti iš Graikijos. Būtent ten, anot jo, prasidėjo neaiškūs įvykiai, po kurių sekė grįžimas į Lietuvą ir sulaikymas pačiame Vilniaus oro uoste.

„Nuvažiavau į labai gražią Kretos salą. Norėjau pailsėt ir pasigrožėt nuostabiais istoriniais paminklais. Iš kažkur atsirado tokia mergaitė. Po to jau Atėnuose viename klube ji mane nugirdė kažkokiais vaistais. Apsvaigau, akimirkai praradau sąmonę. Išėjus į lauką, privažiavo dvi mašinos - autobusiukas ir, berods, septintas BMW. Gavau iš pasalų normaliai į kuprą, nes nuo vaistų jau „plaukiau“. Po to mane griovyje rado Lietuvos ambasados Turkijoje darbuotojas“, - svetur patirtus nuotykius dėstė A.Žilius.

Nukentėjusiajam buvo iškviesta policija. Jo turėti mobiliojo ryšio telefonai rasti sudaužyti ant žemės, o kortelės išimtos.

Dalyvavo nelegaliose kovose

Vos tik jam su ambasados darbuotojų pagalba antradienį parskridus į Lietuvą, čia jau laukė teisėsaugininkai: „Vilniaus oro uoste nuėjau pasiimti bagažo ir iškart ten priėjo du vyrai, parodė pažymėjimą, įrėmė į šoną ginklą, parodė pažymėjimus ir taip aš buvau atvežtas čia, į Kauną. Nežinojau nei dėl ko, nei už ką, nieko nepaaiškino. Tik pasakė, kad yra kažkokių įtarimų. Aš tai juk nežinojau, nei kas čia vyksta, nieko.“

„Turbūt kažką tikrino. Aš nežinau. Kišenės irgi buvo išpurtytos. Girdėjau žodžius: „Nemuškit į veidą, nes jei graikų policija pamatys, turėsim problemų.“ Paprastai ne taip lengva išgirsti tokius žodžius lietuviškai kalbant svečioje šalyje. Nežinia, gal čia koks Lietuvos saugumas ar prokuratūra. Velnias žino“, - gūžčiojo pečiais A.Žilius.

Graikijoje juodkrantiškis teigė ne tik atostogavęs: „Aš ten kovojau. Vyko nelegalios kovos. Dirbau klubuose. Daug buvo darbo. Parsivežiau prizų“, - rodydamas į didžiulį krepšį, užsimestą ant pečių, pasakojo A.Žilius.

Kameroje sulaukė „ožių“

Kalbėdamas apie nūdienos įvykius, A.Žilius ištarė, kad kažkas užgesino tą „bombą“, kurią, anot jo, buvo parengęs Drąsius Kedys, bneva turėjęs dar daugiau aukštus pareigūnus kompromituojančios vaizdo medžiagos: „Tas dvi rankeles, kurios tai padarė, reikės kažkam nupjauti. Nežinau kam, bet jeigu mane girdi ir mato...“

Paklaustas, kaip vertina vienintelio įtariamojo pedofilijos byloje Andriaus Ūso vaidmenį šioje istorijoje, A.Žilius nedaugžodžiavo: „Tą Ūsą reikia išvis gyvą užkasti, kol dar nevėlu, kol neįvyko dar kokia nors tragedija. Čia tokios nesąmonės vyksta Lietuvoje, kad šlykštu ir į gatvę išeit.“

Areštinėje praleidęs dvi paras, A.Žilius pėsčiomis nuo Kauno apskrities VPK patraukė autobusų stoties link. „Ketinu kažkokiais būdais grįžti namo. Nežinau dar kaip grįžti.“

Į klausimą, ar būdamas areštinės kameroje, jis žinojo apie jo bičiulį D.Kedį ištikusį likimą, A.Žilius atsakė esą jam į kompaniją buvo įmesta porą „ožių“, kurie nuolat sekė jo veiksmus, o tuo pačiu prasitarė apie įvykius laisvėje. A.Žilius įsitikinęs, kad D.Kedys negalėjo mirti padauginęs alkoholio.

Situaciją stebėjo internete

Jam pareikštus įtarimus bendrininkavus įvykdant tyčinę žmogžudystę, A.Žilius pavadino pareigūnų išsigalvojimu: „Sakė, kad padėjau Drąsiui nupirkti autobusiuką, po to dar kažkokią mašiną. Tai čia toks yra įstatymas. Jie juk turi kažką dirbti. Čia yra jų „strachuotė“ (apsidraudimas - red.). Juk jie bijo išlėkti iš savo kėdžių. Čia lietuviškas braižas.“

A.Žilius teigė Graikijoje praleidęs paskutinius šešis mėnesius, todėl susisiekti su besislapsčiusiu D.Kedžiu jis nė nemėgino, tad ir apie jo likimą nieko nežinojo. Įvykius Lietuvoje ir savo draugo dukrelės istoriją jis teigė sekęs internete, skaitydamas naujienas apie tai.

„Atsiprašau. Jaučiuosi pavargęs labai po visų šitų įvykių“, - pokalbį su žurnalistais baigė A.Žilius.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių