A.Kliunka: niekas D.Kedžio nežudė (papildyta)

Nors visos ekspertizės dėl Drąsiaus Kedžio mirties dar negautos, tačiau prokuroras Algimantas Kliunka jau teigia atvirkščiai, jis įsitikinęs, kad vyro niekas nežudė.

„Kas jį galėjo nužudyti, jei jis nužudė (Violetą Naruševičienę ir Joną Furmanavičių – red.past.). Niekas jo nežudė“, - tiesioginėje LTV laidoje „Teisė žinoti“ pareiškė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras.

A.Kliunkos vadovas, laikinai generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas nebuvo toks kategoriškos. Anot jo, mirties priežasties pats faktas, girtas užspringo savo skrandžio turiniu, konstatuotas, tačiau ar tam neturėjo priežasčių kažkieno įtaka, dar neatsakyta.

Pasak R.Petrausko, dar negautos histologinių ekspertizių išvados, kurios turėtų parodyti, ar mirusiojo kūne neaptikta narkotikų, nuodų ar kokių nors cheminių medžiagų pėdsakų. Šių atsakymų visuomenė ir nesužinos iki savo žodžio netars trijų užsienio valstybių, kurioms prokuratūra išsiuntė kolegų lietuvių išvadas, ekspertai. „Jiems išsiųsta tyrimo medžiaga ir jie savo ekspertizėmis turėtų patvirtinti ar paneigti mūsų ekspertizes“, - kalbėjo laikinasis prokuratūros vadovas.

Vis dėlto, pasak R.Petrausko, pirminių išvadų duomenys rodo, kad duomenų, jog D.Kedys buvo nužudytas nėra.

Prokurorai dar kartą patvirtino antradienį ryte spaudos konferencijoje išsakytą versiją, kad nėra abejonių, jog D.Kedys žmogžudystėms ruošėsi ir žudė vienas. Jo bendrininkai nenustatyti, tačiau tas faktas, kad vyro sesuo Neringa Venckienė, praėjus vos 20 minučių iš Garliavos pašto išsiuntė aštuonis aukščiausiems šalies vadovams adresuotus laiškus, verčia manyti, kad ji galėjo kažką žinoti.

Ar N.Venckienei bus pareikšti įtarimai, prokurorai neatskleidžia, pasiteisindami, kad tyrimas dar nebaigtas. „Laiškuose buvo prašoma nušalinti nuo pareigų Generalinį prokurorą, iškelti bylas jam ir kitiems apygardų prokurorams. Iš šių laiškų galima suprasti, kad nutraukiami ryšiai su prokuratūra“, - savo paaiškinimą turėjo A.Kliunka.

Laidos žiūrovui paklausus, kodėl D.Kedys, jei tai jis įvykdė dvigubą žmogžudystę, iškart neatsikratė ginklo, nešiojosi jį beveik septynis mėnesius ir eidamas prie Kauno marių gerti jį pasiėmė, R.Petrauskas atsakė: „D.Kedys nebuvo profesionalus žudikas. Kai pametė vieną legaliai turėtą ginklą, jis nešiojosi nelegaliai įsigytą“.

„Vinčesterį nešiotis nepatogu“, - ironizavo A.Kliunka. Jo teigimu, prie D.Kedžio kūno balandžio 17 d. rastas i dujinio į kovinį perdirbtas pistoletas „IŽ Baikal“ kituose nusikaltimuose nepanaudotas, tačiau, kad būtent iš jo nušauti J.Furmanavičius ir V.Naruševičienė, prokurorai garantuoja 100 procentu.

Dar po dieną įvykusios spaudos konferencijos, kai buvo pareikšta, kad D.Kedžio pėdsakų aptikta tiek J.Furmanavičiaus automobilyje, tiek automobiliuose „VW Transporter“ bei „VW Golf“, kuriais, prokurorų teigimu, pernai spalio 5 dieną po Kauną važinėjosi D.Kedys, buvo suabejota kokie tai pėdsakai – pirštų antspaudai ar DNR dalelės, galėjusios atsirasti vyrui net nebuvus šiuose automobiliuose. Į šį klausimą prokurorai neatsakė ir laidos metu.

„Pėdsakai buvo rasti, bet nesakysiu kokios jie kilmės. Jie labai individualūs, bet kokie konkrečiai nesakysiu, kad tuo pasinaudojant vėl nebūtų sukurtos kažkokios sąmokslo teorijos“, - paaiškino A.Kliunka.

Prokurorai įsitikinę, kad vienintelė žmogžudysčių priežastis – pedofilijos byla, kuri, jų teigimu, nuo pat pradžios buvo tirta blogai. „Gavę D.Kedžio pareiškimą dėl dukters tvirkinimo, policija neapžiūrėjusi buto, kuriame tariamai buvo tvirkinama mergaitė išdavė D.Kedžiui pažymą. Šia pažyma jau po dviejų dienų buvo pasinaudota civilinėje byloje, mergaitė iš motinos buvo atimta“, - kalbėjo R.Petrausko.

Laikinojo prokuroro teigimu, byloje minimas nuomojamas L.Stankūnaitės butas yra neapžiūrėtas iki šiol.

A.Kliunkos teigimu, tiesioginio spaudimo tiriant šias bylas prokuratūra nejaučia, juntamas tik politikų spaudimas daromas per žiniasklaidos priemones. Politikai reikalauja duoti atsakymą skubiai ir būtent tokį, kokio nori jie patys. „Niekas mums spaudimo nepadarys, bylos bus ištirtos remiantis įrodymais, surinktais faktais, o ne anoniminiais liudytojais“, - kelis kartus pakartojo prokuroras.   


Šiame straipsnyje: KedysKliunka

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių