Akcijos prieš kontrabandą dalyviams – pašaipios replikos

Vadinamajame žvejybos uosto rajone daugybę metų karaliaujantys kontrabandinių cigarečių pardavinėtojai vienai dienai buvo išstumti iš gatvės specialiai surengtos akcijos dalyvių.

Nepakantumą nelegaliam cigarečių platinimui skatinanti akcijos “Kontrabandą perki – iš vaikų vagi!“ dalyviai šeštadienį susirinko Naikupės gatvėje prie čia veikiančio prekybos centro.

Vos tik spėję iškelti plakatus, akcijos dalyviai susilaukė lavinos priekaištų ir pašaipių replikų.

„Aš pats gyvenu šiame rajone ir matau, kad kiekvieną dieną čia yra pardavinėjamos kontrabandinės cigaretės. Jei visi tylėsime, tai ir toliau vyks“, – sakė akcijos sumanytojas Sulupės gatvės gyventojas ir seniūnaitis Saulius Liekis.

Vyras su bendraminčiais įsitikino, kad dauguma šio rajono gyventojų piktinasi čia karaliaujančiais romais, tačiau bijo ko nors imtis.

„Praeiviai kalbėjo, kad jie čia daro ką tik nori. Ne kartą ši vieta buvo prišiukšlinta, anksčiau net prie prekybos centro buvusi vaizdo stebėjimo kamera buvo nuplėšta. Tačiau žmonės piktinasi, bet bijo ką nors daryti“, – sakė S.Liekis.

Seniūnaičio iniciatyva surengta akcija sulaukė ne tik vietos gyventojų dėmesio. Netrukus prie aktyvistų pasirodė keli niekur nedirbantys žmonės ir ėmė replikuoti, kad esą jie yra priversti užsiimti nelegalia veikla, nes negali rasti darbo.

„Jei jie su tokia agresija darbo ieškotų, būtų daug geriau. Lengviausia piktintis, kad valstybė yra bloga ir jiems nesuteikia darbo vietų“, – pastebėjo seniūnaitis.

Socialinės akcijos vietoje budėjusiems policijos pareigūnams teko raminti įsiaudrinusius akcijos priešininkus.

Akcijos dalyviai, kaip nepritarimo ženklą nelegaliai prekybai, pririšo kontrabandinių cigarečių pakelį prie baliono ir paleido į orą.

Valandą trukusį renginį su šypsena stebėjo kitoje gatvės pusėje įsitaisiusi romų grupelė. Išsiskirsčius piketuotojams, romai netrukus vėl užėmė savo pozicijas prekybos centro prieigose.

„Ant sienos mūsų pakabintas plakatas išbuvo tik vieną minutę. Jį akimirksniu nuplėšė cigarečių prekeiviams talkinantis vaikas. Tačiau manau, kad tokių akcijų rengsime ir daugiau. Mums pavyko atkreipti gyventojų dėmesį ir spėju, kad panašius renginius surengsime kitose miesto vietose, kur klesti nelegali prekyba“, – tikino S.Liekis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Liet

Liet portretas
Prie ko cia vaikai ir cigaretes prie priekibos centro... Per paskutinius 15 metu nepastate nei vieno vaiku darzelio, vaiku zaidimo aiksteles apgailetinos, uz tat tokius daugiabucius rajonus pastatit kaip Dragunai, Gandraliskis galimibe yra... ar tai yra privatus investicijos? Tai kodel nebuvo ipareigoti vistiti infrastruktura, statiti vaiku darzelius... greicausiai, nes is vaiku darzelio nieko neuzdirbsi, ar cia kartais nebuvo nuo vaiku pavogta.... klounu salis... vaikai turi su cigareciu kontrabanda kovoti?

Badas

Badas portretas
Iš mokesčių surinktais pinigais ne tik darželiai, bet ir mokyklos išlaikomos, universitetai, gydymo įstaigos. Kad nepastatė nė vieno darželio, tai teisybė, bet kad jų ko gero ir nebereikės, jauni žmonės išvažiuoja.Kai žmogus perka kontrabandą, jis nebeperka legaliai, nukenčia prekybininkai, mažiau gaunama mokesčių. Tas pats ir su turgaus prekeiviais, butų nuomotojais. Jei visi mokėtų mokesčius, Lietuvoje situacija pagerėtų jau vien dėl to, kad žmonės pradėtų reikalauti valdžios, - kur jie tuos pinigus panaudoja.

kontrabanda

kontrabanda portretas
i savo kisene,kas dar neaisku.kaip kubilius pasake,panaudojau,ir ka?kai kiekvienas gales nusipirkt uz normalia kaina degalu,rukalu,maisto,tai ir sito cirko nebus
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių