A.Garmus: gali būti, kad D.Kedžio kūną teks ekshumuoti (papildyta)

Ekspertas Antanas Garmus įsitikinęs, kad jei likusių ekspertizių rezultatai nepasakys tikrosios vyro mirties priežasties, jo kūną gali tekti ekshumuoti.

Tik taip, Teismo medicinos eksperto teigimu, bus galima nustatyti tikrąją vyro mirties priežastį, dėl kurios, nors prokurorai jau ir turi savo atsakymą, abejoja ir visuomenė, ir specialistai.

Netiki net specialistas

„Reikia palaukti visų tyrimų, ką duos cheminiai tyrimai, svarbūs ir histologiniai, ypač plaučių. Turėtų būti atsakytą, kas sukėlė vėmimą, ar jis įvyko žmogui dar gyvam esant, ar jau po mirties, pavyzdžiui, kūną transportuojant. Reikia viską įvertinti, o ne atskirai. Ir tik sudėjus visus tyrimus kartu, bus galima atsakyti į visus klausimus. Jei nebus rasta mirtino nuodo, manau, ekshumacija bus būtina“, - TV3 laidai "Akistata" sakė A.Garmus.

Ilgamečio teismo medicinos eksperto teigimu, bet kokiu atveju, jei žmogus užspringsta savo skrandžio turiniu, kaip dabar teigima oficialiame D.Kedžio mirties priežasties liudijime, to turinio turėjo būti ir aplink, ir ant vyro drabužių. Šįkart niekas tokių faktų nepatvirtino.

„Jei vemiant užspringstama, nori ar nenori dalis išbėga lauk, čia nieko nerandama nei šalia lavono, nei ant jo drabužių“, - kalbėjo ekspertas.

Pasak jo, tai kas bandoma parodyti visuomenei labiau primena humoristinę situaciją, nei rimtą tyrimą. „Atsinešė žmogus butelį, šokoladą ir dar ginklą, iš kurio buvo nušauti du žmonės. Aš jo vietoje tą ginklą seniai būčiau į kanalizaciją išmetęs“, - teigė A.Garmus.

Teismo medicinos ekspertas taip pat abejoja ir, anot prokurorų, D.Kedžio kūną tyrusių pačių geriausių ekspertų grupe.

A.Garmaus teigimu, du iš penkių „geriausių“ ekspertų yra visai neseniai baigę rezidentūrą, o mirties priežasties išvadą pasirašiusio Jono Mindaugo Paliulio, to paties, kuris tyrė ir Breste neaiškiomis aplinkybėmis žuvusio Vytauto Pociūno kūną, kompetencija jis jau seniai yra suabejojęs.

„Aš jį pats buvau pasikvietęs dirbti pavaduotoju, bet kai pamačiau, kaip jis dirba, iškart pervedžiau dirbti eiliniu ekspertu“, - prisiminė A.Garmus.

Vyras buvo įkalintas

„Akistatos“ kūrėjai, pagal žinomus faktus, laidoje pabandė atkurti paskutines D.Kedžio gyvenimo dienas. Jie neabejoja, kad vyras buvo sulaikytas, kažkur įkalintas ir prievarta laikomas, o atėjus laikui nužudytas, motoriniame valtimi atplukdytas iki suradimo vietos ir išmestas.

Laidos kūrėjai kategoriškai neteigia, kad D.Kedys buvo laikomas Žiegždrių psichiatrijos ligoninėje, kaip antradienį rodytos televizijos laidos, bet įtaria, kad taip galėjo būti.

"Akistatos“ žiniomis, apie tai jau pusę lupų šnabždasi visi ligoninės darbuotojai, kalbama, kad D.Kedys galėjo būti kalintas šios ligoninės rūsyje įrangtose patalpose.

Kad D.Kedžio mirtis buvo tokia, kokią ją bando parodyti teisėsaugininkai, netiki ir vyro artimieji. Laidoje kalbėjęs D.Kedžio sesers Neringos Venckienės vyras Aidas Venckus sakė, kad tiek jis, tiek visi kiti vyro giminaičiai iki šiol neranda atsakymų į daugybę juos neraminančių klausimų - pradedant ekspertų išvadomis ir baigiant tokiais sunkiai suvokiamais dalykais, kaip ginklo radimas.

Artimieji daug kuo abejoja

„Net sandėliukų vagys, kurie uogienę vagia ir tie supranta, kad montiruotę reikia išmesti“, - sakė A.Venckus.

Vyro teigimu, niekas net nebandė tirti, kas D.Kedžiui sukėlė vėmimą, jei toks buvo. Iš pokalbių su specialistais, jis sakė žinantis, kad apsivemti žmogus gali ne tik nuo apsinuodijimo alkoholio, bet ir nuo patirtų sužalojimų, kad ir stipraus smūgio sudavimo per kaklo slankstelius.

„Mes specialistų klausėme, ar jūs tai tyrėte, išgirdome atsakymą: ne, netyrėme“, - pasakojo A.Venckus.

N.Venckienės vyras teigia netikintis oficialia D.Kedžio mirties priežasties išvada ir tvirtina tam turintis rimtą pagrindą.

„Jei jau, kaip teigia prokuratūra, siekiama, kad neliktų jokių abejonių, ne mes, o prokurorai mums turėjo paskambinti ir paklausti, ar atliekant skrodimą nepageidaujame, kad jį stebėtų ir mūsų ekspertas. To nebuvo. Atvirkščiai, kai paskambino D.Kedžio advokatė (jo pusseserė Sonata Ramanauskienė - red.past.) ir paklausė, ar atliekant ekspertizę gali ją stebėti ir mūsų ekspertas, buvo kategoriškai atsisakyta“, - kalbėjo A.Venckus.

Šiuo nepriklausomu ekspertu šeima ketino kviesti A.Garmų.

A.Venckui kyla ir daugiau abejonių - kodėl kriminalistai anksčiau nepatikrino D.Kedžio dėdės namo (tai laidoje patviritno ir pats D.Kedžio dėdė Teisutis Markauskas ir jo dukra Rūta Markauskaitė - red.past.), kodėl krata T.Markausko namuose buvo atlikta labai paviršutiniškai - pareigūnai išsinešė tik dantų šepetėlį, televizoriaus pultą ir stikliuką, kodėl T.Markauskui atvykus į policijos komisariatą liudyti, jam buvo leista išgerti tris stikliukus degtinės.

„Gal tam, kad ant stikliuko liktų pirštų antspaudai, kuriuos po to galima panaudoti bet kur?“, - spėja A.Venckus.

Tikslas - paniekinti ir pažeminti

„Akistatos“ teigimu, šioje byloje klausimų vis dar lieka daugiau nei atsakymų. Kad ir tas, kodėl D.Kedį nužudžius, jo kūną reikėjo išmesti dažnai žmonių lankomoje vietoje?

Laidos kūrėjai randa vienintelį atsakymą - tam, kad pažeminti ir paniekinti per beveik septynis mėnesius tautos didvyriu tapusį vyrą, tam, kad ramiai baigti pedofilijos ir dvigubos žmogžudystės Kaune bylas ir įrodyti, kad pedofilų klano Lietuvoje niekada nebuvo ir nėra.

Esą žiūrėkite, jūsų didvyris prisigėrė iki sąmonės netekimo, užspringo savo skrandžio turiniu ir numirė. Visai, kaip paskutinis valkata.

„Aš manau, kad D.Kedžio mirtis buvo naudinga tik pedofilų klanui, kurį jis bandė pajudinti. Gal kiti mane ir pasmerks, bet aš sakau savo nuomonę. Visi žinome, kad visame pasaulyje pedofilų klanai egzistuoja ir juos sudaro ne vidutinio sluoksnio atstovai, todėl garantuoju 100 procentų , kad toks klanas egzistuoja ir Lietuvoje“, - įsitikinęs A.Venckus.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių