Advokatas: E. Kusaitės byla – išskirtinė Lietuvos istorijoje

Dėl rengimosi susisprogdinti Čečėnijoje teisiamos 23 metų klaipėdietės Eglės Kusaitės advokatas ketvirtadienį teismui pareiškė, kad ši byla esanti išskirtinė per visą nepriklausomybės laikotarpį, o merginos veiksmai neteisingai siejami su terorizmu.

„Manau, kad ši byla išimtinė per visą nepriklausomybės laikotarpį“, - Vilniaus apygardos teisme savo kalbą pradėjo advokatas Kęstutis Stungys.

Jis priminė prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius apie supuvusią valstybės teisėsaugos sistemą.

„Aš nenoriu čia politikuoti, bet noriu pasakyti, yra tos sistemos veiklos rezultatai. Iš netiesos tiesa negimsta“, - sakė gynėjas.

Advokatas savo kalboje teigė, kad E.Kusaitės veiksmai pagal pateiktus kaltinimus galėtų būti kvalifikuojami kaip kombatantės - karo veiksmų dalyvės - Rusijos ir Čečėnijos konflikte.

„Terorizmas atskirtas nuo karinių veiksmų, sprogdinimų, takoskyra vaidina ypatingą vaidmenį. (Ji) siekė dalyvauti Rusijos ir Čečėnijos konflikte, kito sprendimo čia būtų negali“, - teigė gynėjas.

K.Stungys priminė, kad už Čečėnijos nepriklausomybę kovojęs ir 1995 metais žuvęs lietuvis Linas Vėlavičius „buvo pripažintas, didvyriu, jis pervežtas į Lietuvą ir palaidotas“.

„Jis toks pat kombatantas, į kurio padėtį pretendavo ir E.Kusaitė. Kodėl du skirtingi vertinimai?“, - kalbėjo advokatas.

Gynėjas taip pat priminė, kad Vilniuje yra vieno iš buvusio Čečėnijos prezidento, pirmojo karo su Rusija vadovo Džocharo Dudajevo vardu pavadinta aikštė.

K.Stungio nuomone, nebuvo jokių teisinių pagrindų pradėti E.Kusaitės atžvilgiu ikiteisminį tyrimą. Jis sakė, kad Valstybės saugumo departamento pažymos įrodo, kad nuo 13 metų ji buvo saugumo akiratyje. Be to, jai nebuvo taikomas įspėjimas.

„Toks ikiteisminis tyrimas - ikiteisminio tyrimo imitacija“, - sakė gynėjas.

Prokurorai siūlo teismui klaipėdietę E.Kusaitę pripažinti kalta dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą ir skirti jai 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Pagal prokuroro kaltinimus, tai minimali bausmė, nes moteris kaltinama rengusi teroro aktą prieš strateginės reikšmės objektą.

Pasak prokuroro Mindaugo Dūdos, E.Kusaitė iš pradžių internetu atsisiuntė knygą apie sprogmenų gaminimą, paskui su Rusijoje gyvenančiais čečėnais Magmadovais aptarė vykimo planą. Pagal jį, į Maskvą nuvykusią E.Kusaitę Apti Magmadovas būtų pergabenęs į Čečėniją, kur jis apsilankytų teroristinėje organizacijoje Kavkaz Imirat ir jos nariai klaipėdietę paruoštų mirtininkės vaidmeniui. Be to, E.Kusaitė verbavo vykti į Rusiją dvi lietuves. Jas planuota taip pat panaudoti teroristiniams aktams.

Klaipėdietę VSD pareigūnai sulaikė 2009 metų spalį Kauno autobusų stotyje.

Prokuroras M.Dūda atmetė bet kokią VSD provokacijos versiją šioje byloje. Pasak prokuroro, ik tol klaipėdietės mama ir teta nebuvo kreipusiosios į pareigūnus, iki tol VSD apie E.Kusaitę jokių žinių neturėjo ir veiksmų jos atžvilgiu nevykdė.

2011 gruodį Rusijoje nuteisti E.Kusaitės bendrininkai brolis ir sesuo Apti ir Aišat Magmadovai. Jiems skirtos atitinkamai šešerių ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmės.

Tuo tarpu mergina teigia, kad į neteisėtus veiksmus ją įtraukė VSD, ji taip pat teigia patyrusi fizinį ir psichologinį smurtą.NAUJAUSI KOMENTARAI

laima

laima portretas
man sita merga kaip atsibodo ir blyn tegul pasedi tai kita karta zinos kad tokiam amziui reikia su bernais i sokius vaikscioti o ne uzsiimineti tokiom nesamonem ,man asmeniskai jos visiskai negaila.Ogal jai demesio stoka

jo

jo portretas
cia vadinasi kas butu jai butu,neva.tos kusaites byloj ir uz tai 10 metu juokas per asaras is lietuviskos temides.

Juokinga jei nebut graudu

Juokinga jei nebut graudu portretas
Prisivirė merga košės per tuos juodašiknius dabar nežino kaip išbristi.Dar bent protelio būtų patylėt ar nešt sub.. kur nors užsienin atsisėdėt bet ne-tipo, ,,kelia tautą" revoliucijai skelbdami nekaltai skriaudžiamą.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių