„Abipus sienos“ laidoje A.Ūsas apverktas mirties išvakarėse

„Tiesiai šviesiai galiu pasakyti, kaltiems bus kančių ir ne tokių, kokių mūsų šeimai“, - LNK televizijos laidoje „Abipus sienos“ grasino birželį vandens griovyje nuskendusio vienintelio pedofilijos bylos įtariamojo Andriaus Ūso tėvas Aleksandras.

Tiesa, šis savo žodžius vyras pasakė ne prieš mėnesį, ar dieną, pasakė tą birželio vakarą, vos prieš porą valandų sužinojęs, kad jo sūnaus kūnas rastas Alytaus rajone, pakelės griovyje, kuriame vandens buvo ne daugiau kelių.

„Mes buvome padori šeima, o dabar šita nusikalstama grupuotė, sakyčiau, įvėlė mus į tokius dalykus, kad sapnuoti negalėjome“, - kalbėjo A.Ūsas.

Tą birželio 13-osios (laidos kūrėjai kažkodėl teigia, kad A.Ūsas mirė biržėlio 12 d. – red.past.) vakarą A.Ūsas neabejojo, kad dėl visų jo sūnų ištikusių nelaimių yra kalčiausiai Venckai ir Kedžiai. Pirma šie žmonės Andrių įtraukė į išgalvotą pedofilijos skandalą, tampė daugiau nei metus po teisėsaugos įstaigas, o kai pamatė, kad jiems niekas nebepavyks, kad melas lenda į viršų, paėmė ir jį pašalino.

„Jie labai džiaugiasi dabar, gal jiems reikia dar Laimos (buvusios Drąsiaus Kedžio sugyventinės L.Stankūnaitės – red.past.), jie nori tik mergaitės“, - sūnaus mirties kaltininkus neminėdama jų pavardžių, įvardino ir A.Ūso mama Aldona Ūsienė. Nors pavardės ir nebuvo ištartos, tačiau kita jos frazė, kas dėl to kalti abejonių nepalieka, tai Drąsiaus Kedžio tėvai ir jo sesers Neringos Venckienės šeima. „Kai ta mergaitė užaugs, ji jiems bus tik tarnaitė, kaip ir Laima buvo. Ten ne tokia šeima, kad vaikus mylėtų“, - kalbėjo ji.

A.Ūso tėvai teigė įsitikinę, kad jų sūnus negalėjo mirti sava mirtimi. Tą patį tvirino ir žmona Guoda Ūsienė bei tuometinė jo advokatė Loreta Kraujutaitienė, kuri nelaimės vakarą žurnalistams pasakojo, kad kai atvyko iš Kauno, A.Ūsas gulėjo kniūpsčias vandenyje, o jo keturračio variklis dar veikė.

Šie jos pačios pasakyti žodžiai tuomet visuomenėje sukėlė dideles abejones – kaip advokatė galėjo pirmoji atsirasti įvykio vietoje, jei žinoma, kad A.Ūsą radęs vyras jį ištraukė į krantą ir paguldė ant nugaros, o po 15 minučių atvykę greitosios pagalbos medikai išjungė keturračio variklį.

„Abipus sienos“ L.Kraujutaitienę kalbino ir praėjus kone pusmečiui po šio įvykio, tačiau apie šias svarbias bylai detales jos laidos kūrėjai nepaklausė, o advokatė pati irgi nepaaiškino. „Aš įsitikinusi, kad nei Andrius, nei Laimutė jokių nusikaltimų nepadarė“, - tepasakė ji.

Vos prieš kelias dienas prokurorai pranešė, kad gautos galutinės teismo medicinos ekspertų išvados dėl A.Ūso mirties. Vienintelis pedofilijos bylos įtariamasis nuskendo, kaip ir buvo skelbta praėjus porai dienų po tragedijos.

Iškart po A.Ūso mirties žadėję dėti visas pastangas ir, galbūt, net reikalauti ekshumacijos, siekiant išsiaiškinti tikrąją vyro mirtį, jau kurį laiką jo artimieji tyli. Praėjusią savaitę vienam laikraščiui A.Ūsas prasitarė, kad jau nebetiki, kad tiesa kada nors paaiškės.

Tyli jie ir dėl ieškinių Kedžių ir Venckų šeimoms, nors iškart po A.Ūso mirties jo tėvas prieš kameras pareškė, kad gali susitaikyti su sūnaus mirtimi, tačiau su šita byla kol bus gyvas nesusitaikys, niekada. „Ieškinys dėl šios bylos bus ir mano, ir žmonos. Dėl to kas buvo sūnui pareikšta kovosime ligi galo“, - birželio 13-aja grasina jis.

Kol A.Ūso tėvai tyli, grasinimais švaistytis pradėjo „Abipus sienos“ kūrėjai, trečiadienio vakarą laidą vedantys Giedrius Leškevičius pareiškė, kad milijoninius ieškinius gaus ne tik Venckų ir Kedžių šeimos, bet ir visą pedofilijos skandalą šias šeimas rėmę žurnalistai.

Laidos kūrėjai teigia, kad esą prokurorams jau aišku, kas ir kur slapstė D.Kedį ir netrukus apie tai bus pranešta visuomenei. Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio teigimu, D.Kedžio dėdė Teisutis Markauskas artimiesiems dar tą patį sekmadienį, balandžio 17-ąją vyro artimiesiems pranešė, kad D.Kedys negyvas, nors oficialiai jo kūnas morge buvo atpažintas tik po kelių dienų.

„Šie D.Kedžio dėdės žodžiai tik maža dalelė to, ką prokurorams pavyko išsiaiškinti“, - visažinišku tonu paskelbė tikrosios pusblicistikos laida save vadinanti "Abipus sienos", kažkada parodžiusi ne tų D.Kedžio dukters krikštynų  filmuotus kadrus, o dabar nesugebėjusi prisiminti kada iš tikro mirė vienas pagrindinių jų laidų herojus.


Šiame straipsnyje: KedysŪsasStankūnaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių