32 Lietuvos muitininkai įtariami nusikaltimais

Lietuvos muitinės Tarnybinių tyrimų tarnybai surinkus pakankamai medžiagos ir atlikus tyrimus, 32 muitinės pareigūnams šiemet buvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamų veikų vykdymo.

Tiriant itin didelio masto milijoninę cigarečių kontrabandą, neseniai buvo sulaikyti du Medininkų pasienio kontrolės punkto muitininkai, teismas leido juos laikyti suimtus.

2010-aisiais per visus metus įtarimai buvo pateikti 12 pareigūnų.

"Šie skaičiai kelia nerimą kiekvienam muitinės pareigūnui, tačiau jie kartu ir atskleidžia, kad tokia situacija mums nėra priimtina ir su ja nebus taikstomasi", - Muitinės departamento pranešime cituojamas šios institucijos generalinis direktorius Antanas Šipavičius.

Jis kalbėjo vadovaujančių Lietuvos muitinės pareigūnų posėdyje, kuriame aptarta korupcijos prevencija Lietuvos muitinėje.

A.Šipavičiaus manymu, šių metų muitinės kovos su korupcija darbo rezultatai rodo, kad institucija netoleruoja korupcinio pobūdžio apraiškų ir deda visas pastangas apsivalyti iš vidaus.

"Įvykius, susijusius su korupcijos atvejais muitinėje, seka ir visuomenė, ir mūsų sistemos darbuotojai. Dauguma dorų pareigūnų išgyvena dėl to, kad tokie atvejai kenkia visos institucijos įvaizdžiui ir sustiprina visuomenės stereotipinį požiūrį, kad muitinė korumpuota. Norėčiau akcentuoti, kad išaiškinant šias nusikalstamas veikas dalyvavo ir eiliniai muitinės pareigūnai, kurių veikla nėra tiesiogiai susijusi su korupcinių veikų užkardymu, bet jie negalėjo taikytis su negerovėmis, kurias matė", - kalbėjo generalinis direktorius.

Lietuvos muitinės vadovas pakvietė pareigūnus nuoširdžiai diskusijai ir atviriems pasiūlymams, kaip sukurti Lietuvos muitinėje antikorupcinę aplinką, išugdyti nekorumpuotą pareigūną, kuris nesutinka dalyvauti neteisėtoje veikloje.

Posėdyje dalyvavę muitinės įstaigų vadovai, muitinės profsąjungos atstovai pabrėžė ir aplinkos įtaką šiam reiškiniui: kėlė pareigūnų atlyginimo, motyvacijos dirbti sąžiningai klausimus, visuomenės tolerancijos kyšininkavimui problemas, per mažą bausmių diferenciaciją bei kitus svarbius klausimus.

Diskusijos dalyviai, teikdami siūlymus dėl konkrečių prevencinių veiksmų, leidžiančių sumažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę muitinėje, akcentavo, jog būtina tobulinti asmenų, pretenduojančių į tarnybą muitinėje, atranką bei jų adaptaciją naujame darbe, kurio svarbiausias kriterijus - sąžiningumas, ugdyti nepakančius korupcijai vadovus, pajėgius suburti efektyvias ir nesitaikstančias su korupcija komandas.

Posėdyje nutarta įdiegti skatinimo sistemą pareigūnams, kurie laikosi principingos pozicijos ir pilietiškai pasipriešina neteisėtiems pasiūlymams, atlikti sąžiningą pareigūnų darbą skatinančių motyvacinių veiksnių tyrimą, viešinti korupcijos atvejus bei su nusikalstama veikla susijusius pareigūnus, periodiškai rengti susitikimus, kurių metu būtų aptariamos bei koreguojamos aktualios priemonės, užtikrinančios ilgalaikę ir kryptingą muitinės kovą su korupcija.


Šiame straipsnyje: muitinėmuitininkai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha-cha

Cha-cha portretas
Visus muitininkus galit įtarti, ir neapsiriksit. Iš kur pas juos namai ir turtai? Pamąstykit...

manau

manau portretas
kiekviena diena muitinese vykdomi nusizengimai , dazniau pasivazinejus matosi tie dalykai , nieko naujo.

s

s portretas
na ir kas ta korupsija, ir nusikaltėliui gerai ir korupsininkui gerai, vieni duoda kišius, kiti statosi namus, pilis ir t.t. iš to ir gyvena.O ats kuris sąžiningas, ką jis turi, tik minimalų pragyvenimą., tik senatvėje pasakys" buvau sąžiningas ir ką įsigijau".
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių