2009-ieji Vilniuje paženklinti plėšimais, žmogžudystėmis ir įžymybių teismais

2009 metais Vilniaus nusikaltėliai nesnaudė: netrūko žmogžudysčių, plėšimų, vagysčių, prieš teismus stojo visas būrys įžymių žmonių.

Sausis. Vilniaus gatvėje prie restorano “Da Antonio” merginą nutrenkė elektra. Ji buvo išvežta į ligoninę, tačiau nei restoranas, nei elektrikai nenustatė pavojaus šaltinio.

Tilto gatvėje užsidegė saugos bendrovei “G4S” priklausantis inkasatorių automobilis. Laimei, pinigai buvo metalinėse dėžutėse, tad liko liepsnos nepaliesti.

Vasaris. Vilniaus vicemero posto, kuruojančio miesto paslaugų ir ūkio sritis, siekianti Vilniaus savivaldybės tarybos Fronto frakcijos Jūratė Žeimienė įtariama neteisėtai su kitais asmenimis pasisavinusi 2,3 mln. litų.

Policija perspėja, kad mieste daugėja ginkluotų nusikaltimų. Plėšikų aukomis tapo keliasdešimt vilniečių, o nusikaltimų mastas augo visus metus. Vilniuje išpopuliarėjo žaibiški plėšimai ne tik gatvėse, bet ir iš butų.

Kovas. Antakalnio mikrorajone į avariją pateko žymus muzikos prodiuseris Gytis Daugėla. Skandalą sukėlusiam ir blaivumą tikrintis atsisakiusiam šuo verslo atstovui buvo surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, vėliau teismas jam skyrė baudas ir atėmė vairuotojo pažymėjimą.

Supleškėjo aktoriaus Vytauto Šapranausko automobilis „BMW X5“. Manoma, kad automobilis buvo padegtas.

Sudegė garsusis „Brodvėjaus“ klubas. Vėliau jis buvo atstatytas, bet rugpjūtį sudegė dar kartą ir duris lankytojams atvėrė tik gruodžio mėnesį.

Vilniaus apygardos teismas socialdemokrato Zigmanto Balčyčio sūnų Donatą pripažino kaltu dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo rengiant dokumentus bei skyrė 10 tūkst. litų baudą ir uždraudė 4 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Balandis. Sereikiškių parke esančioje pastotėje elektros srovė mirtinai traumavo 23 metų merginą.

Lietuvos kariuomenę sudrebino neregėtas skandalas - suimtas pedofilija įtariamas Generolo Jono Žemaičio karo akademijos kariūnų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Saulius Vitkus. Jis įtariamas tvirkinęs ir prievartavęs mažiausiai 12 mergaičių.

Gegužė. Buvęs kandidatas į prezidentus Juozas Edvardas Petraitis už marškinių vagystę iš dėvėtų drabužių parduotuvės nubaustas 300 litų bauda.

Atlikėją Berneen sumušusiai savanorei Violetai Iljinych skirta 43 paros arešto. Vėliau ji buvo nuteista, tačiau kito teismo išteisinta, dėl dar vienos merginos sumušimo.

Birželis. Vilniuje žaibiškai apvogta automobiliais prekiaujanti įmonė, nuostoliai siekia 400 tūkst. litų.

Vilniaus 1-asis apylinkės teismas nutraukė bylą prie vairo neblaiviam sustabdytam Seimo nariui Arvydui Vidžiūnui. Policiją šią nutartį apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Liepa. Suimti verslininko Dariaus Vaisėtos nužudymu įtariami 4 asmenys - trys vaikinai ir mergina. Jie verslininką nužudė apiplėšimo tikslais.

Neblaiviai vairavusiai “Olialia” mergaitei Vaidai Kisieliūtei teismas atėmė vairuotojo pažymėjimą bei skyrė baudą. Vėliau ji buvo nuteista ir už pasipriešinimą policijos pareigūnams.

Rugpjūtis. Vilniaus apygardos teisme pradėta nagrinėti Airijos piliečio Michaelio Campbello bylą. Jis kaltinamas tiekęs ginklus airių teroristų grupuotei “Real IRA”.

Buvęs Valstybės turto fondo direktorius Povilas Milašauskas pripažintas kaltu dėl valstybės patirtų nuostolių, kai iš “Alitos” privatizavimo konkurso pašalino Italijos įmonę “Bosca”. Teismas priteisė jam sumokėti beveik 2 mln. litų, tačiau vėliau jis buvo išteisintas.

Riešėje nušautas verslininkas iš Latvijos Aleksejus Moskalovas. Jo žudikas iki šiol nerastas.

Rugsėjis. Bulgarijoje sulaikytas daugybe nusikaltimų įtariamas Kauno nusikalstamo pasaulio autoritetu vadinamas Henrikas Daktaras, pravarde Henytė. Iš savo namų pernai prieš Kalėdas dingęs H.Daktaras į Lietuvą buvo pargabentas spalio pradžioje ir yra suimtas 3 mėnesiams.

Užupyje ugnis nuniokojo restoraną „Tores“. Virš jo patalpų kilęs gaisras, kaip įtariama, buvo sukeltas tyčia.

Spalis. Socialdemokratų būstinėje Barboros Radvilaitės gatvėje nugriaudėjo sprogimas. Tyrėjams iki šiol nepavyksta nustatyti, kas sprogo.

Nesėkmingai bandoma atversti sausio 16-ąją prie Seimo kilusių riaušių bylą. Joje kaltinimai yra pareikšti net 29 asmenims.

Lapkritis. Vilniuje savo namuose nušautas verslininkas Ernestas Mejeris. Po šio nužudymo pradėta daugybė patikrinimų. Nustatyta, kad Bendrojo pagalbos centro darbuotojos, kurioms prieš mirtį skambino verslininkas, elgėsi neteisingai nekviesdamos į įvykio vietą greitosios pagalbos. Žudikas nerastas.

Du greitosios pagalbos medikai įtariami išžaginę į ligoninę vežamą pacientę. Teismas juos leido suimti 3 mėnesiams.

Pranešama, kad vilnietis verslininkas Vadimas Kastujevas bei jo verslo partneris Aleksandras Boidenka netrukus stos prieš teismą Maskvoje. Abu vyrai įtariami reikalavę kyšio iš „Inkreditbank“ viceprezidento ir ledo ritulio klubo „Spartak“ vadovo Piotro Čiuvilino.

Vilniuje siautėja lombardų ir juvelyrinių plėšikai. Policija sulaikė tris įtariamuosius - 16, 17 ir 18 metų.

Gruodis. Teismas nutarukė baudžiamąją bylą Seimo narui Rokui Žilinskui dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Teismo nuomone, parlamentaras turi būti nubaustas tik administracine tvarka. R.Žilinskas šią nutartį apskundė. Jo draugui Markui Gurskiui skirta 5200 litų bauda.

Už grotų pasiųsta 18 vilniečių gauja, narkotikus pardavinėjusi kilogramais.


Šiame straipsnyje: nusikaltimaiapžvalga

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių